Brera Bölgesi

Brera Bölgesi'nde bütün sokaklar tıpkı Milano'nun genelinde olduğu gibi son derece lüks ve modern bir dokuya sahip. Lüks marketlerin yanı sıra pek çok moda butiği de Brera sokaklarını süslüyor. Brera Bölgesi'ni özel kılan bir eser de 15. yüzyıldan beri bölgenin bir parçası olan Santa Maria del Carmine kilisesidir. Bölgenin tarihinin ise 10. Yüzyıla dek uzandığı söyleniyor.

Bölgede yer alan bir diğer önemli yapı Museo Poldi Pezzoli. Müze, ev içi dekorasyonu ana temasına sahip. 1881 yılında Gian Giacomo Poldi Pezzoli tarafından hayata geçirilen müzede Boticelli gibi önemli sanatçıların eserlerini görmeniz mümkün. Salı günleri ziyarete kapalı olan müze diğer günlerde 10:00 – 18:00 arasında gezilebiliyor. Tam bilet 10 Euro, indirimli bilet 7,5 Euro.

Modanın ve sanatın başkenti hissini Brera'nın her bir taşında da yaşayabilirken eşsiz İtalyan mutfağının lezzetleri ile de haşır neşir olacaksınız. Birçok cafe ve restoran, Brera'da bölge halkı ve ziyaretçilere lezzetli dakikalar yaşatmak için bekliyor. Brera bölgesinde dikkat çeken cafe ve restoranlardan ilk akla geleni Bar Brera. Gün boyu vakit geçirilebilecek bu mekanda güne harika bir kahvaltıyla başlanabilir. Kahvaltı haricinde günün her saatinde bir kahve içmeye uğrayabilirsiniz. Öğle yemeğinde günün tabaklarından seçebilirsiniz. Akşamüstü uğramanızda ise kalabalık içerisinde kahve içmelik bir boşluk bulmaya çalışın.

Doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenler Brera Botanik Bahçesi’nde bir gezintiye çıkmaktan keyif alacaklardır. Bahçe 10:00-18:00 saatleri arasında açık. Bahçede yürümek için herhangi bir ücret ödenmiyor.

Adres:Via Dell'Orso 7, 20121

Yol Tarifi:M3 metro hattının Montenapoleone durağında inerseniz Brera Botanik Bahçesi’ne, M2 metro hattının Lanza durağında indiğinizdeyse Pinacoteca di Brera’ya ulaşabilirsiniz. M1 Metrosu Duomo çıkışı veya M3 metrosu Montenapoleone durağında inerek Museo Poldi Pezzoli’ye ulaşabilirsiniz.

Yakın Yerler: Brera Sanat Galerisi, Güzel Sanatlar Akademisi, Poldi Pezzoli Müzesi. Pinacoteca di Brera, Brera Botanik Bahçesi