Ağustos 2008’den bu yana Türkiye’nin outlet konseptli en büyük alışveriş merkezi olan VİAPORT, toplam 198 mağazaya ve 4500 araçlık otoparka sahip. Burası açık hava konseptinde sokakları, meydanları, göletleri olan bir alışveriş merkezi. İçeride tavus kuşları, güvercinler, tavşanlara rastlamak mümkün. Yol boyunca zeytin ağaçları, mevsim çiçekleri var ve vitrinler de ışıl ışıl. İstanbul'da bulunan alışveriş merkezinin ön tarafında hem büyüklerin hem de küçüklerin yoğun ilgi gösterdiği büyük bir eğlence merkezi ve toplam 24 adet eğlence ünitesi mevcut.

Viaport Nerede? 

Peki Viaport nerede? Yenişehir Mah. Dedepaşa Cad. No:19 Pendik adresinde 10.00- 22.00 saatleri arasında misafirlerini bekliyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’na komşu da diyebiliriz. Buranın yanı sıra farklı konseptlerle Viaport Sultangazi ve Viaport Tuzla olarak da outletler kuran Viaport, hızla onların da gözde mekanlar haline gelmesiyle büyümesini sürdürüyor. Yani kısacası Viaport mağazalar indirimler için biçilmiş kaftan.

Viaport Lunapark

Alışveriş merkezinin ön tarafında hem büyüklerin hem küçüklerin yoğun ilgi gösterdiği büyük bir eğlence merkezi bulunuyor ve toplam 24 adet eğlence ünitesine sahip. Hal böyle olunca Türkiye’nin en eğlenceli outletlerinden biri Viaport Outlet muhteşem dev oyuncaklarıyla 7’den 70‘e ziyaretçilerine keyifli dakikalar yaşatıyor. Burada çarpışan arabalarla ailecek eğlenebilir, rocket ile adrenalin sınırınızı zorlayabilir, daha minik misafirler için çuf çuf treni tercih edebilirsiniz.
Parkta yer alan eğlence üniteleri şöyle: Prite Ship-Gondol, Rancer, Rocket, Robocop, Crazy Chair, Family Coaster, Sevimli Dragon, Çarpışan Otolar, 360, Rock And Roll... Çocuklar için ise Çuf Çuf Tren, Carousel, Atlı Karınca, Samba Salon, Atlı, Su Kanosu, Helikopter, Dönme Dolap, Uçak, Oyun Alanı, Salto Trambolin, Sekolin, Trambolin var. 

Viaport Kurtköy Sinema 

Viaport’un bu kadar farklı konsepti, lunaparkı, caddeleri olur da sineması olmaz mı? Elbette var! Cinemaximum farkıyla 10 salonlu son teknoloji ile donatılmış sinema kompleksi gelen ziyaretçilerine hizmet veriyor. En yeni filmleri pek çok seans seçeneğiyle izleyerek hem yorgunluk atabilir hem de vizyon filmlerini takipte kalabilirsiniz.

Viaport Nasıl Gidilir? 

Viaport’a gitmek için Kadıköy Rıhtım otobüs duraklarından belediye otobüsü E 10’u tercih edebilirsiniz. Aracınızla gidecek iseniz Sabiha Gökçen rotasında kalmalısınız. Ek bilgi için Vaiport’un internet sitesindeki ulaşım bölümünden konumunuzu yazarsanız ayrıntılı bir güzergah da çıkıyor.

Viaport Servis Saatleri 

Viaport müşteri memnuniyetini en önemli amaçlarından biri olarak tutuyor ve ulaşımı kolaylaştırmak için muhtelif yerlerden servis kaldırıyor. Viaport’tan kalkan servis Pendik ve Kartal’a uğrayarak müşterilerini uygun noktalara bırakıyor. 12.00’den itibaren 21.00’e kadar saat başı servis bulunuyor.
Viaport’a ulaşmak içinse yine servis kullanabiliyorsunuz. Kartal Adliye’nin arkasından başlayan rotasyon Pendik’e de uğradıktan sonra Viaport’a varıyor. Bunun için saatler ise 11.00’de başlayarak 20.00’ye kadar devam ediyor. Cuma, cumartesi ve pazar günleri her yarım saatte bir ek servis de müşterilerin memnuniyetinde bir etken. Güzergah da şu şekilde: VIA/PORT – Harmandere – Havalimanı Yolu – Ters. Köp. – Aydınlı Yolu – Alt Kaynarca SSK – İlçe Emn. Müd. – Pendik Dörtyol – Pendik Altgeçit – Devlet Has. – Dörtyol Işıklar Sancak Köprüsü – Minibüs Yolu – Pendik Sahil Işıklar – Sahil Yolu – Kartal İdo – Kartal Adliye Arkası.

Viaport Tuzla 

Viaport Tuzla Marina, 1 milyar TL’lik yatırımla, eğlence, alışveriş, turizm, marina, akvaryum ve business center’ın bir arada bulunduğu bir proje olarak hayata geçti. Dünyanın ilk deniz üstünde tasarlanan yaşam merkezi Viaport Marina, Türkiye’de bu anlamda bir ilk olma özelliğini taşıyor. Dünyaca ünlü markaların sezon sonu adası oluşturduğu bu yerde, şık kafe ve restoranlar da mevcut. Ayrıca Viaport Pendik’teki ilk roller coster‘dan soonra 15 milyon Euro yatırımla Türkiye’ye getirilen ve kurulumu tamamlanan dünyanın en hızlı roller coasterlar‘ından biri olan Red Fire, test sürüşlerinin ardından adrenalin tutkunları için Viaport Marina‘da severlerle buluşacak. Viaport Marina’nın içerisinde iki ayrı roller coaster bulunacak. Buraya ulaşmak için 130, 130A, 130M, 130T, 133T, 133TM numaralı belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.

Viaport Sultangazi 

Viaport’un İlk durağı Kurtköy’den sonra Tuzla ve Sultangazi’deki Venezia Mega Outlet de adından çok söz ettireceğe benziyor. Gürsoy Holding çatısı altında faaliyet gösteren Venezia Mega Outlet, İtalyan mimarisinin en güzel örneği olan Venedik konseptiyle müşterilerini karşılıyor.
Dünyanın en ünlü markalarını bu sefer Avrupa yakasındaki sevenleriyle buluşturan alışveriş merkezi için “İstanbul’un en şık İtalyanı” demek herhalde en doğrusu olacak. Bir Venedik rüyası olan merkezde meşhur San Marco Meydanı da inşa edildi. Venedik konsepti demişken, San Marco Meydanı’nın çevresinde yer alan yeme içme alanları ile dünyaca ünlü markaların yan yana bulunduğu Venezia Mega Outlet’te gondollarla dolaşarak alışverişinizi yapabiliyorsunuz.
Kapalı alanda sıralanan markalar ise, gökyüzü temalı özel tasarım tavan mimarisiyle ziyaretçileriyle buluşuyor. Buraya nasıl geleceğinizi merak ediyorsanız hemen belirtelim… Lokasyonu ile de dikkat çeken Venezia Mega Outlet, Habibler-Topkapı tramvay hattının önünden geçmesiyle ulaşım olarak en kolay noktalardan birinde bulunuyor.