Montevideo Gece Hayatı

Montevideooldukça dinamik bir gece hayatına sahiptir. Şehir çoğu bölgesinde bar, kulüp ve benzeri eğlence mekânlarıyla sarılmıştır. Mekânlardaki eğlence anlayışı aslında temel olarak dans performanslarına dayalıdır. Oldukça renkli dansların sergilendiği bu yerlerde eğlencenin doruklarda yaşandığını söyleyebiliriz. Geçmişte İspanya sömürgesi olduğu için pek çok alanda olduğu gibi gece hayatında da İspanya esintilerini görmekteyiz. Genellikle tango, salsa gibi dansları birçok özel günde görmekteyiz fakat geçitlerde festivallerde, bar ve kulüplerde karşımıza biraz daha fazlası çıkmaktadır. Montevideo halkı mutlu ve eğlenmeyi seven bir halktır. Dolayısıyla gece hayatı da bir hayli renkli olmaktadır. Renkliden kastımız hem mecazi hem de gerçek anlamdadır. Gece hayatında özellikle kıyafetlerinin rengârenk seçilişi ne kadar enerjik ve eğlenmeye düşkün olduklarının bir kanıtıdır.

Çok fazla sayıda öğrenci barındıran Montevideo’nun bu kadar dinamik oluşunu öğrencilerin yoğunluğu ile açıklayabiliriz. Aslında gençler kadar halkın yaşlı diyebileceğimiz nüfusu da oldukça eğlence hayatını sevmektedir.

Yaz aylarında biraz daha hareketli olan Montevideo, bar gibi eğlence mekânlarının dışında sokaklarda, konser alanlarında ve hatta ev partilerinde de bu hareketliliği bir hayli göstermektedir. 22.00’den öncesi için çok eğlenceli olduğunu söyleyemeyiz fakat sonrası için eğlencenin üst seviyelerde olduğunu söylemek gerekir. Geç saatlerde başlayan gece hayatı sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmektedir.

Ciudadela, Bartolome Mitre ve Parque Rodo bölgeleri, gençlerin daha çok tercih ettiği yerlerdir. Şehirde her müzik tarzına göre kulüpler bulunmaktadır. Bu semtlerde ve bitişiğinde, şehrin en iyi gece hayatını bulabilirsiniz. Her tarzdan barlar, gece kulüpleri, tiyatrolar ve her zevke uygun müzikli sahiller vardır. Geceyi dans ederek geçirmek isteyenler için de gece baykuşlarının restoranları çevrede konumlanmıştır. Parque Rodo olarak bildiğimiz parkın çevresinde gece hayatı büyüleyici barlar ve kulüplerin birleşiminden oluşmaktadır. 2 Tempo Disco Pub, Living Pub, W Lounge, Key Club gidebileceğiniz mekânlar arasında olabilir.

Pocitos bölgesi, şehrin en ünlü yerlerinden biridir. Rio de la Plata kıyılarında bulunan, müzik ve dans eşliğinde muhteşem bir gece geçirmek isteyenler için güzel seçenekler sunan hoş ve küçük bir alandır. Yüksek sınıf barlar ve "bolikler" bulunmaktadır. Bu fantastik yerlerde bir gece bile geçirmeniz şehrin diğer güzel yüzünü görebilmeniz için büyük bir fırsat yaratmaktadır.

La Ronda, Cabo Bar, La Bamba, La Casa De Becho, El Bacilon, Rapa-Nui, Bar Fun Fun, W Lounge gibi mekânlar da öneriler arasında olabilir. Bar Fun Fun adlı mekânda Uruguay’ın genekselliğini tadabilir, El Pony Pisador adlı barda ise isterseniz yemek yiyebilir, daha sonrasında pub’ında içkinizi içtikten sonra diskosunda eğlenebilirsiniz.