Google+

Arama formu

Kalimnos Ada İçi Ulaşım

Kalimnos Ada İçi Ulaşım

Kalimnos şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri climbers village, Secret Paradise Beach Villa, Villa Marzi Kalymnos. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Villa Irene, Katerina Apartments, Ross' vacation home in Kalymnos gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Cleio's Rooms Kalymnos, Panormitis Studios, Sylvia's houses tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Kalimnos aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Ada içi ulaşım çoğunlukla otobüsle sağlanmaktadır. Belediye binasının yanında yer alan terminalden geçen otobüsler ile adanın diğer taraflarına geçmek mümkündür. Terminalden, batı kıyısında yer alan tatil beldelerine 30 dakika, adanın kuzeybatısında yer alan Emborios'a 50 dakika ve batıda yer alan Vathys'e 30 dakika süren otobüs yolculukları neticesinde ulaşılabilmektedir. Özellikle yaz sezonunda ada ziyaretçilerinin sayısının da artmasıyla birlikte bu bölgelere yapılan otobüs seferlerinin sıklığı da arttırılmaktadır. Otobüs bilet ücreti yaklaşık 2 euro civarındadır. Bunun beraberinde adada taksi ve paylaşımlı taksi hizmetleri de sunulmaktadır. Normal taksi ücretine oranla daha uygun olan paylaşımlı taksilerin ücretleri ise 5 euro civarındadır. Ayrıca, ada içi ulaşım için araba, motosiklet ya da scooter kiralanabilir. Günlük motor kiralama ücretleri 10-14 euro arasında, araba kiralama ücretleri 15-20 euro arasında değişmektedir. Eğer Kalimnos’tan yakın adalara geçmek isterseniz, yaz dönemlerinde katamaran ulaşımı mevcuttur. Katamaran bilet ücreti güzergâha göre 20-35 euro aralığında değişmektedir.

Kaya tırmanışı ve trekking için tercih edilen bir yer olan ve aynı zamanda limanı fiyorta benzetilen Rina’ya ise yatla veya Pothia’dan kalkan taksi-botlarla ulaşabilirsiniz.


Kalimnos Turları