Midilli İçi Ulaşım

Midilli’de şehir içi ulaşım taksi, otobüs ve özel araçlarla sağlanıyor. Midilli’nin büyük bir ada olduğu düşünülerek ulaşım için en kolay alternatifin araba kiralamak olduğu söylenebilir. Araba kiralamayı tercih ederseniz, kaldığınız otelin anlaşmalı olduğu firmaları değerlendirebilirsiniz. Ya da feribottan indiğinizde karşınıza çıkacak kiralama şirketleriyle de anlaşabilirsiniz.

Adada şehirler, köyler arası ulaşımı otobüs ile de gerçekleştirebilirsiniz. Otobüs ile şehirleri dolaşacaksanız saatlere bağlı kalmak zorunda olacağınızdan, planlarınızı otobüs saatlerine göre yapmalısınız. Otobüs güzergahları ve saatleri Midilli Limanı’ndan yayınlanmakta olup, detaylı sefer bilgilerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Türkçe dil seçeneği de mevcuttur. Buradan güncel olarak bütün seferler görebilirsiniz. 

Midilli Limanı çevresinde ve şehir merkezlerinde taksiler yuğun olarak kullanılmaktadır. Taksimetre kullanımı zorunlu olup kilometre ücreti 1 euro’dur.

Seyahat şeklinize ve gün sayınıza bağlı olarak ada içi ulaşım alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Eğer vaktiniz kısıtlıysa ve adanın bütün köy ve kasabalarını gezmek istiyorsanız araba kiralayarak vakitten tasarruf edebilirsiniz.