Google+

Arama formu

25 Ülke Hakkında 25 İlginç Bilgi

25 Ülke Hakkında 25 İlginç Bilgi

Hapishanelerinde en çok insanın bulunduğu ülkeden, yollarını mercan ile kaplayanlara, en şişman ülkeden nüfus en genç ülkeye kadar 25 ülke hakkında 25 ilginç bilgi.
1.Parmaklıklar Ardında En Çok Kişinin Bulunduğu Ülke - ABD
Amerika’da tam 2.2 milyon kişi parmaklıklar ardında. Amerika bu rakamla bu kulvarda birinciliğe oynuyor ve dünya nüfusunun toplam tutuklu sayısının %25’ini ihtiva ediyor. Amerika’yı 1.5 milyon kişi ile ikinci sırada Çin ve yaklaşık 87.000 kişiyle üçüncü sırada Rusya takip ediyor.

25 Ülke Hakkında 25 İlginç Bilgi

2.Dünyanın En Büyük Afyon Üreticisi - Afganistan
Dünyadaki afyonun %95 gibi büyük bir kısmı Afganistan’da üretiliyor. Hatta Amerika’nın 10 yıldır burada süregelen etkisi dahi bu üretimi yavaşlatamamış durumda.

25 Ülke Hakkında 25 İlginç Bilgi

3.En Çok Oksijen Üreten Ülke - Rusya
Sibirya dünya ormanlarının yaklaşık %25’ine ev sahipliği yapıyor. Bu alan ABD’den daha büyük bir alanı kaplıyor ve Rusya’yı en çok oksijenin üretildiği ülkeler arasında birinci yapıyor.

cemal öztürk kullanıcısının resmi
cemal öztürk
Cum, 12/12/2014 - 15:18
eğer tayland a gidilecekse mümkünse kamboçya yada zaman ayırmak lazım biz iki arkadaş iki gün ayırdık ve görülmesi gerekli angkor tapıknaklarını ve başkent i ğezdik.çok sıcak insanlar ve güvenli bir şehir kapıda vize veriyorlar biz elli şer dolar verdik beş dk da aldık ulaşım çok ucuz fast food zincirlerinden kentaki var görün derim