Google+

Arama formu

CRUISE İLE DÜNYANIN KEŞFİ: DENİZDEKİ GÜNLER

Bu yazı Gezimanya üyesi H. OĞUZ ESEN tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Bugün erken kalkmak zorunda değiliz. Keyifle yatak keyfi yapıyoruz ve saat 11.00’e kadar süren kahvaltı salonunu artık fazla geciktirmeden şereflendirmek istiyoruz.

Kanarya Adaları

Kanarya Adaları-1

Kahvaltıda bin bir çeşit yiyecekler, meyveler, pasta ve kekler ile peynirlerin çeşidi ve şarküteri mamullerinin yanında Türk kahvaltısı da mevcut. Gemideki Türkleri de düşünmüşler tabii. Bu arada 3 Türk rehberimiz de bizlerle birlikte ve her türlü problemi çözmek için çabalıyorlar. Acayip ve saçma talepleri bile çözmekte bayağı becerikliler. He deyip geçiyorlar, hayır yok!
 
Bugün Afrika kıyılarında gemimiz seyrine devam edecek. Televizyondaki harita görüntülerine ve kaptanın anonsuna göre öğleden sonra Cabo Verde takımadalarının on tanesinden birisi olan Fogo Adası’nın yanından geçeceğiz. Meşhur Piko volkanını seyrederek yolumuza devam edeceğiz.

Kanarya Adaları-2

Kanarya Adaları şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Room in my Vintage Home, Orchidea Room, Habitación en Apartamento de Virginia güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Playa de las Canteras: 1a linea cara al mar, Modern and Chic Over the Sea, Open Air Historic Penthouse Vegueta. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz El Castaño, Villa Goyita Hostel, Lucys Home gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Astoria Double-Studio Interior serviced apartment, Stardust, Columbus Rooftop Hostels tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Kanarya Adaları aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Kanarya Adaları-3

Havuz başına havlularımızı yayıp, güneşleniyoruz ve gençlerin eğlencelerini seyrediyoruz. Hele bu Brezilyalıların havuz şakalaşmaları ve o popolarını sallayarak teşhir etme merakları görülmeye değerdi. Sonradan görüyoruz ki meğerse bu mayo ve popo dansları onların normal günlük yaşantılarının bir parçası imiş. Sonradan bize bile normal gelmeye başladı. Aman Allah’ım biz nereye düştük, cennette miyiz demekten kendimizi alamadık.

Kanarya Adaları-4

Kanarya Adaları-5

Kanarya Adaları-6

Havuzlarda (gemide girebileceğimiz 6 adet havuz var) eğlenceler devam ederken, güneşe çıkmayanlar veya verandalarda gezinenler için açık pazarlar da açılmış durumda. Parfümlerde indirim varmış! (3 adet 119 €) Marka çantalarda % 50 indirim günü ve kolyelerde de ucuzluk var vs. vs.

Kanarya Adaları-7

Bunlara bakarak ve inceleyerek de vakit geçirebilirsiniz.  Biz günümüzü 15. kattaki arka havuz başında geçireceğiz. Zira gençler orada. Gençler nerede biz orada! Ee Gençlerin olduğu yerde hayat var, eğlence var.
Öğle yemeği için ara sıra açık büfe servis veren hemen 14. kattaki restoranı ara sıra yoklamayı ihmal etmiyoruz.
Akşamüstü havuz başında DJ eşliğinde parti başlıyor. Biz bu arada duşumuzu yapıp giyinmişiz ve bir ucundan partiye, elimizde hafif birer içki ile katkı koymaya hazırız. Daha sonra akşam yemeği için yine 5. katta bulunan restorandaki masamızda yerimizi alacağız. Ooo bu akşam Halime Hanım ve İbrahim Beyler de bizlere eşlik edeceklermiş. Demek ki sohbet koyu olacak ve eminim, İbrahim Bey de kimseye lafı bırakmayacaktır!

Kanarya Adaları-8

Kanarya Adaları-9

Bu akşam yemekte İtalyan usulü soslu midye yemek istiyorum! Yemekten sonra da şovlardaki yerimizi alıp bir saatlik gösteriye hazırız. Fantastik sinema karakterleri, Maleficent ile Avatar gösterisinde Prenses Neytiri de bu seyahatlerimizde bizlere oyunlarını sundular.

Kanarya Adaları-10

Kanarya Adaları-11

Kanarya Adaları-12

Günler günleri, akşamlar akşamları kovalarken, günlerimiz böyle güzel, renkli ve dinlence içersinde geçti. Bu arada havuzlar her gece sularını bir boşaltıp ertesi gün taze okyanus suyu ile doldurdular. Bizi deniz suyundan mahrum etmediler.

Kanarya Adaları-13

Kanarya Adaları-14

Kanarya Adaları-15

Her  günü eğlence içersinde geçen okyanus geçişinin  sonunda artık kara göründü demeğe bir gecemiz kaldı. O sabahı güvertede, gün doğumu ile birlikte Brezilya kıyılarını seyrederek, ilk uğrayacağımız liman olan San Salvador de Bahia’ya ilk merhaba diyen olmak istiyorum. Onun için de bu gece erkenden yatacağım.
Hepiniz sevgi ile kalın e mi benim sevgili dostlarım. Yarın San Salvador’da görüşmek üzere byyyy.
 
H. Oğuz Esen
hoguzesen@gmail.com

Yazı dizisinin diğer yazıları:
http://gezimanya.com/GeziNotlari/izmir-santos-transatlantik-seyahatine-baslangic
http://gezimanya.com/GeziNotlari/gemi-ile-malta-gezisi
http://gezimanya.com/GeziNotlari/cruise-ile-dunyanin-kesfi-lizbon
http://gezimanya.com/GeziNotlari/lizbonu-kesif
http://gezimanya.com/GeziNotlari/cruise-ile-dunyanin-kesfi-tenerife-la-laguna-orotava
http://gezimanya.com/GeziNotlari/kanarya-adalarinin-baskenti-santa-cruz-de-tenerife
http://gezimanya.com/GeziNotlari/cruise-ile-dunyanin-kesfi-atlantik-okyanusu-seferi

burak yavuz kullanıcısının resmi
burak yavuz
Cum, 01/30/2015 - 13:40
oğuz bey merhaba.sizin bu yazınızı okuduktan sonra bende üye olmaya karar verdim.ben eşim ve 2009 doğumlu oğlumla ets gemisi ile yunan adaları turuna çıktık.aynı zamanda bizim ilk gemi seyahatimizidi.endişeli şekilde başlayan turumuz keyifle ve güven duygusu ile bitti.gerçekten ayrı bir dünya olduğunu keşfettik.biz bu turda çok keyif aldık sizi düşünemiyorum.benimde izmir santos turu çok ilgimi çekmişti.ama sizin belirttiğiniz gibi dönüş için ödenmesi gereken uçak ücreti (oğluma gemi için sadece liman parası verilecek)üçümüz içinde verilecek olması sıkıntı yaratacak bir durum.bilgiler içinde teşekkür ederiz.

H. OĞUZ ESEN kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

H. OĞUZ ESEN

İş güç ve çoluk çocuk işlerini bitirdikten sonra emeklik günlerimi tadında geçirmek için, sıhhat ve akıl fikir yerinde iken gezmeyi seçenlerdenim. Cruise ile tüm dünyayı dolaşıp, tüm limanları hatırlayarak yaşlanmayı seçtim.  Cruise tutkum 1980 li yıllarda İstanbul Barselona seferi ile başladı. Son 5 yıldır tüm hızı ile devam etmekte olup her...