İtalya'nın En Gözde 5 Sahil Kasabasını Keşfet

İtalya’nın sahil kıyılarını süsleyen birbirinden farklı ve güzel tatil noktalarını keşfedip, unutulmaz bir gezi deneyimi yaşamaya ne dersiniz? Eğer cevabınız evet ise rengarenk evleri, tertemiz sokakları, elmas gibi pırıldayan sahilleri, kültürel dokuları ile İtalya’nın en gözde seyahat noktalarını arasında giren sahil kasabalarına göz atarak harika bir seyahat programı hazırlayabilirsiniz.

Alghero

alghero

Sardinya’nın kuzeybatısında bulunan en büyük sahil kasabası Alghero’nun diğer sahil kasabalarından ayıran en özelliği, Katalan kültürünün hala yaşıyor olması. Dar sokakları ve tarihi evleri ile büyüleyici atmosfere sahip kasabada, Katalanlar’da kalma eski şehir duvarları, kasabada bulunan tarihi havayı koklayabileceğiniz en güzel sahil kasabalarından birisi. Alghero’da gezilecek yerler ise; bir mağara olan Neptune’s Cave, bölgenin en popüler plajı olan Bombarde Beach, beyaz kum tanelerinden oluşan Maria Pia Beach, 3500 senelik tarihten oluşan Nuraghe Di Palmavera ve Katolik kilisesi olan Alghero Katedrali.

La Maddalena

La Maddalena

Sardunya ile Korsika ilçeleri arasında bulunan en büyük yerleşim yerlerinden birisi olan La Maddalena, pırıl pırıl plajları ile biliniyor. Kasaba, eski şehir merkezi, canlı renkli binaları ve dar sokakları ile İtalyan köylerinin cazibesini toplamış durumda. La Maddalena’da gezilecek en iyi yerler aslında plajlardan oluşuyor. En iyi plajları ise Isola di Spargi, Spiaggia di Cala Coticcio, Spiaggia Testa di Polpo, Spiaggia di Cala Spalmatore, Porto della Madonna.

Stintino

Stintino

Stintino sahil kasabası, beyaz kumlu plajları ve berrak denizi suyu ile beraber uyum içerisinde bulunuyor. Yaz aylarında Romalıların akınına uğrayan La Pelosa Plajı ile gezginlerin beğenisini üzerine toplamayı başarmış. Ayrıca denizcilik müzesi olan Museo della Tonnara di Stintino isimli müzesini de gezebilirsiniz. En iyi plajları ise La Pelosa Beach, Porto Ferro, Ezzi Mannu Beach, Spiaggia Pazzona, Cala Coscia di Donna.

Cagliari

Cagliari

Sardunya’nın başkenti olan Cagliari’de birbirinden güzel kumsallara ve İtalyan mimarisinin en güzel örnekleri arasında kendinizi kaybedebilirsiniz. Müze, anıt, katedral, doğası, kütüphane ile ünlü olan kentte aynı zamanda da yapılacak pek çok aktivite bulunuyor. Ayrıca yapacağınız seyahat esnasında Arnavut kaldırımlı sokakları ile ünlenen Castello ve müthiş manzarası ile fotoğraf meraklıları içinde güzel objeler bulunmakta.

Cagliari, her sene dünyanın her köşesinden birçok ziyaretçinin akın etmiş olduğu bir şehir özelliği taşımaktadır. Sahip olmuş olduğu benzersiz güzellikleri, doğası, tarihi eserleri, müzeleri ve ibadethaneleri etkileyicidir. Kesinlikle gezmeniz gereken yerler arasında Marina, Saint Remy Kalesi, Fil Kulesi, Roma Tiyatrosu, Orto Botanico, Duomo Katedrali, Arkeoloji Müzesi, Parco Naturale Molentargius-Saline, II Catello ve Poetto Plajı yer almaktadır.

Manarola

Manarola

İtalyan Rivierası’nın dünyaca bilinen Cinque Terre bölgesinde kurulan en dikkat çeken kasabalarından birisi olan ve UNESCO tarafından koruma altına alınan Manarola, resim karelerini andıran muhteşem görünümü ile adeta büyülüyor. Rengarenk evleri ve San Lorenzo Kilisesi ile seyahat severlerin gözdesi konumunda.

Bölgede bulunan en popüler yapı ise Neptün Heykel. Gigante olarak da bilinen bu heykel 1910 senesinde Ferrara adlı heykeltıraş tarafından yapılmış. Bu bölgede aynı zamanda bir adet halk plajı da bulunuyor. Havlunuzu sererek, ince kumun ve masmavi denizin tadını çıkarabilirsiniz.

#Makedonyadan yazılar alanında göster
Kapalı
profil

Yazar Hakkında

ranakizilates

Sırt çantalı kamp sever gezer. Türkiye'den tüm dünyaya!