Sun City, Çöldeki Cennet

Sun City, çölün ortasında oluşturulmuş mini bir Las Vegas. Sun City’de oluşturulmuş sunni göllerde su devamlı devir daim yapıyormuş. Yan yana dizilmiş oteller ve casinolar arasında bir çok golf alanı bulunuyor.

Yemyeşil çayırlar, ağaçlar, göletler ile oluşturulmuş bu doğal park içerisinde babunlar, sincaplar ve rengarenk papağanlar var. Otelde odanızın balkonuna kadar geliyor maymunlar.

Doğal park içerisindeki sunni havuza yapay dalgalar yapılmış. O dalgalara kapılmak çok keyifliydi. Havuzun arka tarafındaki yapay şelale karşısında bulunan yeşillikler arasındaki kafede bir şeyler içip, akşam için enerji depoladık.

Akşam saatlerinde ise geniş bir alana yayılmış olan kayaların içine oyulmuş, üstü yıldızlarla dolu kumarhanede biraz şansımızı denedik. Kumarhanenin yan tarafına çocuklar için oyun makinaları yerleştirilmiş. Çocukları kumara alıştırmanın iyi bir yolu. Kumarhanenin içi oldukça soğuktu. Uyku gelmesin, kumara devam edilsin anlayışı benimsenmiş durumda.

Sun City’de her şey yapay olduğu gibi, bir de yapay zelzele yapmışlar. Yaklaşık 30 metrelik bir köprü üzerinden yürürken her saat yapay zelzele oluşturmuşlar. Köprü sallanıyor. İlk etapta acaba ne kadar sallar diye düşündüğümüzden düşmemek için köprü üzerinde bir yerlere tutunduk, ancak beklediğimiz kadar etkili çıkmadı, sadece ufak bir sarsıntı hissediyorsunuz. Sarsıntıdan ziyade o an da yaptıkları ışık ve ses efektleri daha etkili.

Sun City’nin en meşhur ve pahalı oteli Sun City Palas otel. Bu otel de belirli bir ücret karşılığında gezdiriliyor. Çok güzel ve görkemli bir otel özellikle sütunlara işledikleri birbiri içerisine geçmiş hayvan figürleri etkileyici. Biz bu otelde akşam üzeri 5 çayına katıldık. Ambiyans ve servisten oldukça memnun kaldık.

Bir başka lüks otel ise The Cascades Hotel at Sun City Resort , konuklarına çeşitli imkanlar sunuyor.

NURHAN YILMAZ

Yazar Hakkında

NURHAN YILMAZ

1951 İstanbul doğumluyum. Yıl içinde dönüşümlü olarak Sinop, Bodrum ve İstanbul’da yaşamaktayım.Küçük yaşlarda babamın mesleği gereği, Türkiye’nin pek çok farklı şehirlerinde yaşadım.