Ucuz Tatilin Adresi Erdek

Balıkesir'in Kapıdağ Yarımadası'nda kalan küçük ama bir o kadar da sempatik bir tatil beldesi Erdek. Dağların arasında kalmasıyla birlikte akşamları biraz esintili geçerken; gündüzleri ise harika bir havaya yerini bırakıyor. Yenikapı-Bandırma İdo seferleri ile yolculuğunuzu trafiksiz ve kısa tutabilirsiniz. Fakat "ne gerek var kardeşim ben gezerim" derseniz İzmit ve Bursa üzerinden 4 saatte yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Gece Hayatı Ne yazık ki birkaç tane eğlence mekanı harici pek gidilesi bir yeri yok. Benim favori mekanım Kaya The Rock oldu. Kayaların tepesine konumlandırılmış, mekan ve kayaların içi delinerek yapılmış bir sahne. Çoğu zaman ünlü sanatçıların çıktığı, beldedeki en iyi adres bu diyelim. Onun harici bir iki tane fasıl yapan mekan harici bir yer bulmanız pek mümkün değil. Bol bol restoran var. Yürüyüş yolu sonundaki Yeşilim Restaurant tavsiyelerim arasında. Ağaçların arasında karşında deniz ve arkada
çalan 45'liklerle harika bir ambiyans oluşturuyor.

Masmavi Denizi
Marmara Denizi deyip geçmeyin. Tertemiz, masmavi suları Ege'yi aratmıyor. Çuğra mevkiinde halk plajları bulunuyor. İçerisinde ise üç adet beach var. En sondakinin adı Adonis. Benim tercihim ve tavsiyem bu yönde. Daha çok gençlere yönelik. Şemsiye falan ücretsiz tabii ama bir şeyler yemeden de olmaz. Onun harici bir de ileride koylar var fakat ancak tekneyle gidiliyor. Yürüyerek gidilmesi biraz zor; denizi taşlık ve tertemiz o koyun.

Konaklama
Birçok pansiyon görebilirsiniz Erdek'te; seçenek çok ve uygun. Bu yüzden, tabii farklı bir deneyim isterseniz, benim konakladığım Yeşilim Camping ve Restaurant kamp hizmeti de veriyor. İster karavanda ister çadırda farklı bir tatil yapılabilir.