Akdeniz’de Otantik Bir Seyahat Destinasyonu: Adalar Ülkesi Malta

Tüm Dünya’nın ciddi şekilde etkilendiği ve hayatımızın her alanında en yüksek güvenlik ve hijyen şartlarına uymaya çalıştığımız bu dönemde seyahat severlere rahat ve güvenli seçenekler sunan Akdeniz’in gizli mücevheri Malta’yı ziyaret etmenin onlarca yolu var.

Ziyaretçiler, tıpkı yerel bir Maltalı gibi yaşayarak, Malta ve kardeş adaları Gozo ve Comino'yu keşfedebilirler. Dileyenler daha otantik bir Malta deneyimi sunan Gozo'da tarihi çiftlik evlerinde kalabilir ya da Malta'da lüks villalar kiralanabilir. Bu sayede de birlikte seyahat eden arkadaşlar, çiftler veya aileler kendilerine ait bir mülkte konaklayacağı için diğer konuklarla aynı alanı paylaşma riskinden uzaklaşmış olur. Bu özel konaklama modeli konuklar için mükemmel fırsatlar sunuyor.

1

Hemen Gozo çiftlik evlerinden başlayalım o zaman

Gozo geçmişten günümüze hep büyüleyiciliğini ve otantikliğini korumuştur. Takımadalar içinde ikinci büyük kardeş olan Gozo, Malta’ya kıyasla küçüktür, fakat güzel plajları, koyları, birinci sınıf dalış alanları,ülkenin ikinci büyük yat limanını da barındıran Vittoriosa şehri ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Ġgantija Tapınakları gibi tarihi yerleri ile ziyaretçilerini hayran bırakacak pek çok güzelliği bünyesinde barındırır. Üstelik Gozo’da her şey sadece çok kısa bir sürüş mesafesindedir. Gozo’daki çiftlikten sofraya gelen pek çok yiyeceğin lezzetini başka yerde bulmak oldukça zordur. Gozo spesiyalleri için yerel pazarlarda alışveriş yapmayı ya da mahallelerdeki restoranların tadını çıkarmayı tercih edebilirsiniz. Adada birçoğu modern olanaklara sahip olan, özel havuz ve muhteşem manzarası olan çok sayıda çiftlik evi bulunuyor. Gozo çiftlik evleri hakkında daha fazla bilgi için linki tıklayın: https://www.visitmalta.com/en/farmhouses

Ziyaretçiler isterse; bu çiftlik evlerinin mutfaklarını, önceden harika taze yerel malzemelerle doldurulabilir. Ya da evde pişirmektense her biri hijyen önlemlerini almış restoranlarda yerel şeflerden biri tarafından hazırlanan gurme yemeklerin tadı çıkarılabilir. Menüler mevsime, mevcudiyete veya şefin isteğine göre değiştirilir. Gozo ziyaretiniz için özel aşçı hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak için linki tıklayın: https://www.dinegozo.com/

2

Gozo hakkında biraz daha bilgi verelim ve siz devamı için seyahat programınızı yapmaya başlayın.😊 Gozo'nun renkleri ve tatları, üzerindeki parlak gökyüzü ve keşfedilmeyi bekleyen muhteşem sahilini çevreleyen mavi deniz tarafından ortaya çıkarılır. Adadaki barok tarzdaki kiliseler ve eski taş çiftlik evleri farklı yerler keşfetmek isteyenler için idealdir. Gozo’nun engebeli arazisi ve muhteşem sahil şeridi, Akdeniz’in en iyi dalış alanlarından bazılarıyla keşfedilmeyi bekliyor.