Google+

Arama formu

AVRUPA'DA HOSTEL-OTEL TAVSİYELERİ

Bu yazı Gezimanya üyesi Ceren Türetken tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

26 günlük Interrail’imizin 20 gününü hostelde kalarak geçirdiğimiz için çokça hostel gördük, buyurunuz efendim umarım işinize yarar.

Budapeşte Mandarin Hostel: 

Ağustos ayında iki kişilik oda 12 Euro, 4-6 kişilik oda 8 Euro’ydu. Kart geçmiyor. Odalar küçük ama temiz, mutfağında her türlü araç gereç mevcut tavsiye edilir. Odalarda wifi yok, yakalarsanız biraz çekiyor.

Mandarin Hostel'in lobisi : )

AVRUPA'DA HOSTEL-OTEL TAVSİYELERİ

Prag Chili Hostel: 

Yine Ağustos ayında 10 kişilik odada kişi başı 12 Euro’ya kaldık. Her katta bir tuvalet ve bir banyo var o yüzden sıra beklemek kaçınılmaz oluyor ama onun dışında temiz. Odalarda wifi yok, zorlarsanız biraz çekebilir. Mutfakta vs. bayağı hoş bir ortam var arkadaş edinmek sosyalleşmek için ideal bir hostel tavsiye edilir.

AVRUPA'DA HOSTEL-OTEL TAVSİYELERİ-1

Amsterdam Leidseplein Hostel: 

Şehir merkezinin göbeğinde, konum olarak harika bir yerde. 10 kişilik odada kişi başı 10 Euro’ya kaldık. Odaların içinde tuvalet ve banyo var. Odalar çok temiz değil ancak fiyat ve konum olarak o kadar iyi ki tavsiye edilir. Yalnız mutfağında araç gereç yok, yemek yapacağım diyorsanız tercih etmeyin. 

Amsterdam Amigo Hostel: 

6 kişilik odada kişi başı 15 Euro’ya kaldık. Şehir merkezinden uzakta, tramvayla gidebilirsiniz. Hostele çıkmak için 2828171 tane merdiven çıkıyorsunuz. İçerdeki tipler de garipti açıkçası. Güvenilir bulmadım, tavsiye etmiyorum.

Brugge Snuffel Backpacker Hostel:

6 kişilik odada 18 Euro’ya kaldık. Kesinlikle tavsiye edilir, odaların içi rengârenk aşırı sevimli. Zaten Brugge küçücük bir yer ve hostel de merkezde. Hostel'in içinde bar var, yani lobide oturduğunuz zaman barda oturuyorsunuz. Duşlara gitmek için barın içinden geçmeniz gerekiyor tek dezavantajı bu. Mutfağında her türlü şey mevcut. Kesinlikle tavsiye edilir.

AVRUPA'DA HOSTEL-OTEL TAVSİYELERİ-2

AVRUPA'DA HOSTEL-OTEL TAVSİYELERİ-3
Snuffel Hostel'in lobisi-barı

AVRUPA'DA HOSTEL-OTEL TAVSİYELERİ-4
Sucuk hayat kurtarıyor, tavsiye edilir : )

AVRUPA'DA HOSTEL-OTEL TAVSİYELERİ-5

Paris Bastille Hostel: 

3 kişilik odada kişi başı 22 Euro’ya kaldık. Kahvaltı dâhildi. Temiz güzel bir hostel, tavsiye edilir. İlk gün yer bulamadığımız için hostel'in apartlarından birinde kaldık, orası da kişi başı 40 Euro’ydu. Size ait bir evi 80 Euro’ya kiralayabiliyorsunuz yani : ) Tavsiye edilir.

AVRUPA'DA HOSTEL-OTEL TAVSİYELERİ-6
Bastille Hostel'in apartı - kral dairemiz

AVRUPA'DA HOSTEL-OTEL TAVSİYELERİ-7

AVRUPA'DA HOSTEL-OTEL TAVSİYELERİ-8

Marsilya Victory Hotel:

Son anda Marsilya'da kalmamız gerektiği için tren garından inince bulduğumuz ilk otele yerleştik. Kişi başı 27 Euro’ya kaldık. Oda temizdi güzeldi. Televizyon vs. bildiğiniz otel odası işte. Daha hesaplı seçenekler vardır illa ama zorda kalırsanız tavsiye edilir. Tren garına sırtınızı verip aşağı doğru yürürken caddenin sağ tarafında kalıyor.

Nice Bakarat Hostel: 

Hem otel kısmı hem hostel kısmı mevcut. 10 kişilik odada 20 Euro’ya kaldık. Tuvalet ve banyo odanın içinde. Temizdi ve bir sıkıntısı yoktu tavsiye edilebilir.

Nice Antares Hostel: 

Resepsiyondaki adam resmen Türk düşmanıydı. Female room istediğimiz için bize “Tabii siz Türkler erkekleri sevmezsiniz erkekler kötü di mi” falan dedi. Hostel iyi olmasına rağmen tavsiye etmem. Irkçılık yaptıracaklar insana : (

Floransa B&B Relais Tiffany:

İtalya'da hostel değil de bed&breakfast dedikleri yerler var genelde. Relais Tiffany de tren garına oldukça yakın, dizaynı çok güzel bir yer. 2 kişilik odada kişi başı 30 Euro’ya kaldık. Lüks bir otel gibi odaları, resepsiyondakiler aşırı tatlı, Türkleri çok seviyorlar. Şiddetle tavsiye ederim.

AVRUPA'DA HOSTEL-OTEL TAVSİYELERİ-9

AVRUPA'DA HOSTEL-OTEL TAVSİYELERİ-10

Roma Poliziano Inn:

KOŞARAK UZAKLAŞIN! Adam bir evi guesthouse yapmış 3 tane odası var. Çok kaba. Asla yardımcı olmuyor. Eve ne zaman girip çıkıyor belli değil. Odalara giriyor kafasına göre. Rezalet!

Hosteller dışında bir gece Berlin'de garda yattık, gayet güvenliydi. Bir de çılgın couchsurfing kastık ama sadece Viyana'da 2 gün koç bulabildik. Couchsurfing denemenizi çok feci bir şiddetle tavsiye ediyorum. Maddi-manevi çok iyi oluyor. 

Konaklama olayımız böyleydi, kendinize iyi bakınız, bir sonraki yazımda görüşmek üzere : )


Ceren Türetken kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

Ceren Türetken

ODTÜ Matematik bölümü öğrencisi. Beşiktaşlı. Hayali dünyayı gezmek.