Maldivler'de Kış Yolculuğu

Maldivler Hint Okyanusu’nda Hindistan ve Sri Lanka arasında yer alan 1.192 adadan oluşan bir ülke. Adalar grubunda yaklaşık 1.000 tane ada ıssız ve hiç yaşam yok. Ülkeyi 26 alçak atol olarak gruplandırmak mümkün. Bu atoller 10.000’lerce resif, 1.000 tür balık, 200’den fazla mercan ve pek çok su altı canlısına ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle Maldivler dünyanın en güzel dalış noktalarına ev sahipliği yapıyor. Maldivler tropikal iklime sahip olduğu için ülkede hava sıcaklığı yıl boyu hep 25-30 °C. Kış tatilini sıcak iklimlerde geçirmek isteyenlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

maldivler-1.jpeg

Maldivler seyahatini sıradan deneyimlerle yaşamak istemeyen kaşifler için Four Seasons Hotel yeni bir deneyim sunuyor. Four Seasons Explorer ile 1 Mayıs 2023'e kadar yeni Winter of Wonders yolculukları düzenliyor. Hint Okyanusu’nun üzerinde bir Cruise gemisinde konaklayarak okyanusu keşfetmenizi sağlıyor. Bu macerada yumuşak mercan tavanlı Fares Mağaraları, vatoz ve Nudibranch Cenneti, Eboodhoo Koyu ve Muthaafushi Thila'nın renkli kanyonları noktalarına dalış yapabilirsiniz.

Maldivler-2

Rasdhoo Madivaru'nun gri-resif-köpekbalığı sıcak noktasını, Maaya Thila'nın beyaz yüzgeçli köpekbalığını ve ahtapot sığınağını keşfetme imkanı da sağlıyor. Maamigili Beyru'nun balina köpekbalığı sığınağı ve Machafushi Batığı'nın kargo gövdesine de ulaşabiliyorsunuz.

Maldivler-3
                                                                         
Profesyoneller eşliğinde yaşayacağınız bu benzersiz deneyimin yanında üç katlı katamaranın şık, geniş en-suite kabinlerinde dinlenebilir, kumsalda barbekülerle enfes bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Issız adada spa uygulamalarının da keyfini çıkabilirsiniz.

Maldivler-4

3, 4 ve 7 gece olarak düzenlenen turlar 1 Mayıs 2023’e kadar devam ediyor. Benzersiz bir keşif
deneyiminin yanında muhteşem konfor imkanı sağlıyor.