Yağmurda Kamp Yapacaklara Tavsiyeler

Yağmurda kamp mı? Niye ki : ) Madem sen de bizim gibi yoldan çıkmışsın o zaman işine yarayacak birkaç tavsiye vereyim: Her şeyin başında çadırın azıcık iyi olsun, su geçirmesin.

Çadırını düzgün kur ki su üzerinden kolayca akıp gitsin. Ama çadırını aşırı germe, eğer çadırın nemliyse yırtılabilir.

Mümkünse bagajı olan bir çadır kullan ki eşyaların dışarıda sırılsıklam olmasın. Eşyalarını su geçirmeyen küçük torbalara, en kötü çöp torbalarına doldur.

Çadırın altına “çadır altlığı” dediğimiz bir katman sermek güzel olur. Ama çadırın boyutundan daha büyük bir altlık kullanırsan, burada sular birikir ve gece seni üzer. Hatta nalburdan alacağın büyük boyuttaki bir naylonu (para harcarsan daha kaliteli bir brandayı) ağaçlara bağlarsan gece altında rahatça muhabbet edersin arkadaşlarınla, havan da olur : )

Yağmurlu bir gecede tuvalete kalkmak pek istemezsin herhalde. Bunun için yatmadan önce işini hallet (su kaynağından uzak bi yere lütfen). Fazla bira da içme, en kötü çadırın içinde bir pet şişe bulundur. Kapağı olsun tabi ki : )

Çadırı kuracağın yeri tam netleştirmeden çadırın çantasını açma, eşyalarını boşaltma. Çadırını kurduğun zeminin eğimine dikkat et, dere kenarlarından uzak dur. Hatta denizin hemen dibine çadırını kurma sakın. Çok yağmur varsa bir tümsek üzerine konuşlan.

Yıldırımdan korunmak için ağaçların altına, tepelere çadır kurma. Dışarıda çok yoğun yağmur yağıyor diye çadırın içinde ocağını yakıp, makarna fantezisine girme. Yola çıkmadan kendine sandviç hazırla.

Donundan ayakkabına kadar yedek kıyafet almayı unutma. Her yer ıslak olacağı için katlanır sandalye ya da tabure mutlaka götür, kamp alanında da ona sahip çık, çok değerli olacak : )

Çadırının fermuarını açık unutma, özellikle uyku tulumunu ıslatma.

Kamp bitiminde güneşi görürsen çadırının kuruması bekle, en kötü eve dönüşte mutlaka çadırını açıp kurut!

http://www.yoldancik.com
Instagram: https://instagram.com/yoldancik

Erkin Yeşil

Yazar Hakkında

Erkin Yeşil

Motosikletle uzun yolculuklara çıkmak, yeni insanlar tanımak, yaşadıklarımızı kağıda dökmek, gördüklerimizi fotoğraf ve kısa videolarla belgelemek ve herkesle paylaşmak...AmacımızUzun yıllardır ama