Google+

Boston’da Nerede Kalınır?

23216 Mar 2017Lokasyon Detay

Boston’da Nerede Kalınır?

Boston’da suç oranları Amerika Birleşik Devletleri geneline göre oldukça düşüktür. Bazı mahalleler, özellikle Roxbury, Mattapan ve Dorchester ortalamadan daha tehlikelidir ve bu bölgelerde çok dikkatli olunmalıdır. Mümkünse geceleri bu alanlarda dolaşmaktan kaçınmak daha iyi bir seçenektir. Boston turistleri için en büyük tehditler çoğunlukla yankesicilikten oluşmaktadır.

Dövüş ve sarhoş sürücü ya da alkol tüketimiyle ile ilgili tehlikeler şehirde gözlenebilmektedir. Özellikle Fenway çevresinde herhangi bir sözlü atışmaya girmekten kaçınmalısınız.

Boston'daki kasabada bir gece geçirmek için en güvenli yerler, kesinlikle Back Bay'deki Boylston Caddesi, Prudential Center alanı, Beacon Hill, Güney Sonu ve Faneuil Salonu civarındadır. Kolej, profesyonel ve lüks kalabalığa hitap eden, suç olasılığını önemli ölçüde azaltan çok sayıda bar, bar, kulüp ve restoranı bu bölgede bulabilir ve burada konaklayabilirsiniz.

Boston metrosu MBTA, diğer büyük şehirlere kıyasla genellikle güvenlidir. Yeşil Hat trenleri ve kırmızı hattın kuzey yarısı çoğunlukla üniversite öğrencileri ve hemen banliyölerden gidip gelen genç profesyoneller tarafından kullanılır. Yine de gece geç saatlerde çıkarken dikkatli olmanız önerilir.

Boston’da kalırken, gezinizi hangi rotalar üzerinden gerçekleştireceğiniz önemlidir. Eğer tarihsel yerler odaklı bir gezi yapacaksanız en iyi seçenekler Downtown, Faneuil Hall ve Waterfront çemberinden oluşmaktadır. Bu bölgelerdeki uygun oteller arasında Omni Parker Evi, Millenium Bostonian, Marriott Özel Evi ve Marriott Long Wharf bulunur. Alışveriş ve müzelerden hoşlanıyorsanız, Back Bay Area, özellikle Copley Square konaklamak için daha uygun olabilir. Copley Plaza, Copley Place'deki Marriott ve Westin, Lenox ve Mandarin Oriental kesimleri de kalacak yerler açısından en uygunlarıdır.

En çok tercih edilen konaklama yerlerinin başında ise Boston Downtown ve Back Bay gelmektedir. Boston Downtown şehir merkezi, ABD’nin en Avrupai merkezidir. Burada tarihi binalar, meydanlar, müzeler, galeriler, alışveriş merkezleri, çok çeşitli restoranlar turistleri çekmektedir. İş turizmi için de merkez adeta bir uğrak noktasıdır.

Boston Downtown ile Boston Back Bay arasında kalan Boston Common, Amerika Birleşik Devletlerinin en eski parkını ve ünlü Boston Freedom Trail Historic Walk'un başlangıç noktasını barındırır. Boston'un merkezi Downtown'da lüks bir şekilde konaklamak isterseniz Beacon Hill, ve güneyde Chinatown sizin için alternatif olabilir.

Back Bay’den bahsedecek olursak, Boston’nın şehir merkezinin batısında bulunan Charles Nehri kıyılarındaki Back Bay, butik otelleri ile Boston'da kalmak için en popüler mekanlardan biridir. Commonwealth Caddesi’nin güneyindeki Newbury Street Boston da üst düzey restoranların, barların ve alışverişin vazgeçilmez adresidir. Bu bölgedeki John Hancock Tower Boston'un en yüksek binasıdır ve tepesinden unutulmaz bir Boston manzarası seyredebilirsiniz. Bölgedeki oteller de bu doyumsuz manzara karşısında şehirde kaldığınızı hissettirecek süitlere sahiptir. Burada kaldığınız sürece Copley Meydanı’ndaki fresklerle süslü Trinity Kilisesi’ne, Rönesans stili inşa edilmiş şehir kütüphanesi ve güneydoğu Vack Bay'deki Isabella Stewart Gardner Müzesi ile Güzel Sanatlar Müzesi’ne ulaşımınızı çok pratik bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Boston (Massachusetts) ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-