ChalkArtFestival_Credit_MarcPiscotty_4__e1276590-fc86-4511-a38c-6220298d54b2.jpg

Denver’da yıl boyunca şehir merkezi ve diğer alanlar olmak üzere sayısız etkinlik düzenlenmektedir. Bu festivallerden her yıl düzenli olarak gerçekleştirilenleri yazımızın bu bölümünde öğrenebilirsiniz.

Denver Summer Brew Fest: 27-28 Temmuz tarihlerinde düzenlenen ve 100’ün üzerinde bira ve şarap çeşidi bulabileceğiniz bu festivale 45’ten fazla bira fabrikası katılmaktadır. Mile High Station’da gerçekleştirilen festivalde canlı müzik performansları da sergilenmektedir.

Denver Berkeley Park Art & Music Festival: Denver’ın en güzel şehir parklarından biri olan Berkeley Lake Park’ta düzenlenen bu festivalde el işi mücevherler, deri, resim, ahşap ve giyilebilir sanatın yanı sıra çok sayıda koleksiyon sergilenmektedir. Festival tarihleri 9-10 Haziran’dır.

Urban Market: Denver’ın önde gelen açık hava pazarlarından biri olan Urban Market her yıl 2 Haziran’da ziyaretçileriyle buluşuyor. Öğle saatlerinde canlı müzik eşliğiyle başlayan bu etkinlik kapsamında giyimden mobilyaya, antikalardan lezzetli yemeklere birçok ürünü satın alabilirsiniz.

16th Street Fair: 2018 yılında onuncusu düzenlenen bu fuar Downtown’da bulunan 16th Street’te düzenlenmektedir. Güzel sanatlar ve el işi ürünlerine ait sergi ve koleksiyonların sergilendiği fuarda ünlü tasarımcıların eserlerini bulabilirsiniz. Festival 22 Haziran tarihinde düzenlenmektedir.

Uyarı: Her festivalin tarihi yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.