larimer-2617495_960_720.jpg

The High Mile City” Denver’da alışveriş yapmak istiyorsanız birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Kentin çeşitli bölgelerinde bulunan ünlü alışveriş merkezlerinde kente özgü alışveriş yaşamını deneyimleyebilirsiniz. Denver’dan şans bileklikleri, oyuncak hayvanlar, minyatür biblolar, çeşitli şekillerde dekore edilmiş içki şişeleri, spa ürünleri ve son moda kıyafetler alabilirsiniz.

Larimer Street üzerinde bulunan Larimer Square bunlardan biridir. Bu tarihî semtin kentsel stili ve sofistike havasıyla yarının trendlerini ve yerli halkın alışveriş yaşamını görebilirsiniz. El yapımı mücevherlerden şık çantalara kendi stilinizi yaratabileceğiniz çok çeşitli butiklere ve alışveriş merkezine ev sahipliği yapan Larimer Square ziyaret edilecek yerlerin başında geliyor. Bölgenin ünlü tasarımcılarına ait dükkanlarda çeşitli giyim ve aksesuar ürünleri bulabilirsiniz. Kentin alışveriş ve yemek için en çekici yerlerinden bir diğeri ise Cherry Creek North’tur. Romantik ve tarihî atmosferi eşliğinde güzel bir akşam yemeği yemeden önce bölgedeki alışveriş dükkânlarından, hediyelik eşyalardan butik ürünlere birçok ürünü elde edebilirsiniz. Denver Tramway binasında bulunan REI Denver sporseverler için cennet niteliğinde bir alışveriş merkezidir. Tırmanma, yürüyüş, kamp, bisiklet ekipmanları ve kürek sporuna ait ürünleri bulabileceğiniz bu alışveriş merkezinde tırmanma teknikleri, bisiklet bakımı ve akıllı telefon fotoğrafçılığı gibi çeşitli etkinlikler de sunulmaktadır.

Kentin en meşhur alışveriş noktalarından biri de Denver Union Station’dır. Binlerce kilometrekarelik alana sahip olan bu tesis alışveriş merkezlerine sahip olmasının yanı sıra hâlâ aktif olarak işleyen bir tren istasyonudur. Her tarzda ve çeşitte ürüne ulaşabileceğiniz burada çok sayıda perakende mağaza bulunuyor. Bu mağazalardan en popülerleri Tattered Cover Bookstore, 5 Green Boxes ve Bloom’dur. Yine burada yer alan Mercantile Dining & Provision ise hem Avrupa tarzı restoran hem de “eski dünya” marketi özelliklerine sahip bir alışveriş noktasıdır. Denver’da alışveriş yapabileceğiniz diğer bölgelerin arasında sanata dair ürünlerin satıldığı Santa Fe’deki Art District ve çok sayıda ünlü mağazaya ev sahipliği yapan 16th StreetMall gösterilebilir.