southernmost-hotel-1310988__340.jpg

Amerika Birleşik Devletleri’nin turizm cennetlerinden olan Keys West, bu nedenle konaklama açısından pek çok seçeneğe sahip. Adada çeşitli sınıflarda pek çok tesis bulunuyor. Öyle ki eski evlerin de neredeyse tamamı otel ya da pansiyona dönüştürülmüş. Otellerin çoğu kaliteli denilebilir. Bölgenin turizm cenneti olması, bu noktada tesislerin iyi hizmet konusunda yarışmasına neden oluyor. Çünkü zaten küçük olan adada kötü bir tesisle var olmak pek de imkan dahilinde değil.

5 yıldızlı otellerden başlayacak olursak en çok talep görenlerden birisi Casa Marina Beach Resort Waldorf Astoria… Plaj yakınında bulunan tesis, 1920’li yıllardan kalma tarihi bir binada hizmet veriyor. Merkeze çok yakın konumda olan otelde çeşitli masajlarla vücudunuzu rahatlatabilirsiniz. Otelde okyanus manzarasına karşı leziz deniz mahsülleri tadabilirsiniz. Yine merkezde bulunan The Reach Resort Waldorf Astoria ise yine çok beğenilen otellerden birisi. Merkeze 15 dakikalık yürüme mesafesinde olan otelin 137 metre uzunluğundaki kendine ait plajı büyüleyici… Şık mimarisiyle dikkat çeken Southernmost House Hotel sadece yetişkinlere hizmet veriyor. Otelin güneşlenme terası ve açık havuzu bulunurken kent merkezine de oldukça yakın noktada bulunuyor. Key West’teki Sunset Key Cottages ise adanın en beğenilen 5 yıldızlı tesisi… Key West’in hemen yakınındaki minik bir adanın üstüne kurulu olan otel, pek çok kır evinden oluşuyor. Okyanusun ve gün batımının tadını doyasıya çıkarabileceğiniz otelin kendine ait teknesiyle kent merkezine 24 saat ulaşım sağlanabiliyor. Otelin restoranı Karayipler’in mutfağından muhteşem lezzetler sunuyor.

4 yıldızlı otellere gelecek olursak ise ilk öneri Simonton Court Historic Inn Cottages… Çok merkezi bir yerde bulunan otel, çok konforlu odalara ve 4 adet açık havuza sahip. Fairfield Inn & Suites byMarriott da turistlerin beğendiği bir otel. Florida’ya giden Route 1’in tam çıkışında bulunan tesis, açık havuz ve kent merkezine ücretsiz servis imkanı da sunuyor. H20 Suites, sadece yetişkinlere hizmet veriyor. Çok merkezi bir konumda bulunan otelin tüm odaları tropikal bir görünümde olan avluya bakıyor. Otelin çatısında bir de havuz bulunuyor. 4 yıldızlı oteller arasında en beğenilen otel ise TheGardens Hotel… Harika bir atmosfere sahip olan tesiste, açık havuz, muhteşem lezzetler barındıran bir restoran ve haftanın belirli günleri canlı müzik de bulunuyor.

Daha uygun bir konaklama seçeneği arayanlar için ise 3 yıldızlı oteller de mevcut. Bunlardan en çok terch edilenlerinden ilki Coco Plum Inn… Açık havuzu ve şirin mi şirin atmosferi ile huzur dolu bir yer olan tesis kent merkezine de oldukça yakın. Ernest Hemingway Müzesi’nin hemen komşusu olan Wicker Guesthouse da butik otel havasında olan mükemmel bir tesis. 1890 yılından kalma bir binada hizmet veren The Artist House ise doyurucu kahvaltısı ve klasik eşyalarla donatılmış iç yapısıyla harika bir tesis. 3 yıldızlı otellerin yanı sıra Key West’te pansiyonlar ve kiralık daireler de bulabilirsiniz.