IJ-Hallen Bit Pazarı

Avrupa’nın en büyük bit pazarı olarak tanımlanan IJ-Hallen Bit Pazarı, nüfusun yoğun olduğu bölgede faaliyet göstermektedir. Pazarın büyüklüğünden dolayı, talep ve tedarik mükemmel bir şekilde dengelenmiş durumdadır. Bu durum da, ziyaretçilerin aradıkları her şeyi bulmalarını kolaylaştırır. IJ-Hallen Bit Pazarı’nda mobilya ya da kıyafetler, oldukça ucuz fiyata satılmaktadır.

Bu denli devasa bir pazarda gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız, içeride tam 750 adet rengarenk ve ilgi çekici tezgah bulunuyor. Kıyafet, mutfak eşyası, aksesuar, oyuncak, elektronik aletler... Aklınıza ne gelirse, aradığınız ve aramadığınız her şey IJ-Hallen Bit Pazarı'nda mevcut. Doğası gereği çoğunlukla ikinci el eşyalar satılsa da bazen yeni ürünleri de bulmanız mümkün oluyor. Pazar, kış aylarında eski bir tersanede hizmet veriyor. Dolayısıyla tüm yıl boyunca ziyaret edilebiliyor. Tezgah aralarında yeme-içme satan yerler de var. Böylece alışverişin ortasında pazardan ayrılmanıza gerek olmadan karnınızı doyurup alışverişinize devam edebilirsiniz. 

“Amsterdam’da bit pazarını gezip ne yapalım?” demeyin. Çünkü eğer ziyaret tarihleriniz pazarın kurulma tarihlerine denk gelirse, Avrupa’nın en büyük bit pazarında dolanmak eminiz hoşunuza gidecektir. Her pazarda adet olduğu gibi, bir şeyler almaya karar verirseniz sağlam bir pazarlık yapmayı unutmayın. 

Adres:T.T. Neveritaweg 15, 1033, WB Amsterdam-Noord

Ziyaret Saatleri: Pazar her ay belirli günlerde (genellikle hafta sonları) açık oluyor. Güncel ziyaret bilgileri için  http://www.ij-hallen.nl internet sitesinden bakabilirsiniz. sitesini inceleyebilirisiniz. 

Giriş Ücreti: Çocuk: 2 Euro, Yetişkin: 5 Euro

Yakınındaki Yapılar: Amsterdam Tiyatrosu, Pek çok şirket ve restoran