Rembrandt Evi Müzesi

Dam Meydanı'nın doğusundan ve Red Light District'in hemen arkasından yürürken ünlü Hollandalı ressam Rembrandt'ın 1639-1660 yılları arasında sahip olduğu evi karşınıza çıkar. Yakın zamanda Rembrandt'ın evinin yanında modern bir ek yapılmıştır. Bu iki bina bugün Rembrandt'ın hayatı ve eserine ışık tutan bir müze olarak ziyarete açıktır. Ayrıca ek ve orijinal ev küçük ama prestijli, şık bir kongre merkezi olarak da hizmet vermektedir.

Bir ziyaretçi için Amsterdam'daki Rembrandt Evi Müzesi, ünlü ressamın yaşamının bilinmeyen yönlerini ve sanatsal zanaatını gösterir.

Ev 1606 yılında yapılmış ve altın renge boyalı olarak dekore edilmiştir. Nispeten geniş, iki bitişik bölümden oluşmaktadır. Daha sonra birçok başarılı tüccar ve finansçı da kentin yeni ve şık doğu kesiminde ev satın almıştır. Amsterdam'daki Rembrandt Evi, ressamın gündelik hayatının, yaşam alanlarının ve atölyesinin ilginç bir yeniden yapılanmasıdır.

Ünlü ressamın hayatı, grafik çalışmaları ve genel olarak Hollanda Altın Çağı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen insanlar için ilginç olabilir. Resim sanatına ve sonrasında sinemaya Rembrandt aydınlatma gibi bir teknik bırakan büyük ressamın çalışmalarını yaptığı atölyesini ve gündelik yaşamının ayrıntılarını görmek, Amsterdam gezinizdeki unutulmaz deneyimler arasında yerini alacaktır. Amsterdam'ın birçok noktasında Rembrandt'ın eserlerinden ilhamla yaratılmış minik takvimler, kartpostallar, kalemler ve magnetler bulabilir, sevdiklerinize sanat dolu hediyeler alabilirsiniz.