Google+

Arama formu

 Berat Gezilecek Yerler

Berat şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Room near Berati with private bathroom güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Romeo's Guest House, Guesthouse BellaVista, Rezidenca Aurel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Guesthouse Klevi, Take a Nap in Berat, Hotel Berati gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz My Hostel in Berat, Hostel Mangalem, Guesthouse & hostel Lorenc tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Berat aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Tarihi boyunca İlliryalılar, Sırplar, Bulgarlar, Bizans ve Osmanlı Devleti’ne ev sahipliği yapmış olan Berat’ta gezerken kendinizi tarihin içinde bulacak ve kiliserde, camilerde Bizans ve Osmanlı izlerine çokça rastlayacaksınız.

Görülmesi gereken diğer yerler: Tomorri Dağı, Bogova Şelalesi, Cobo Winery, Trinity Kilisesi, St. Demetrius Ortodoks Kilisesi, Bekarlar Camii, Aziz Spiridon Kilisesi.

Kala Kalesi

Kala Kalesi
Kalenin temelleri MÖ 4. yüzyıla dayansa da tamamen bitmiş hali 13. yüzyıla denk gelmektedir. Çevresinde birçok kilise, bar ve alışveriş dükkanları bulunmaktadır.

 

Onufri İkonografi Müzesi

Onufri İkonografi Müzesi

16. yüzyılda yaşamış Arnavut ressam Onufri’nin eserlerinin yer aldığı müzedir. Bizans stiline göre yaptığı ikon boyamalı eserlerden oluşur. Pazartesi günleri kapalıdır.

 

Berat Etnografik Müzesi

Berat Etnografik Müzesi

1979’da açılan bu müze kaleye giden yoldaki geleneksel evlerin bulunduğu konumda yer alır. Dünden bugüne Berat’ın tarihini anlatan eserler, geleneksel yerel mobilyalar ve ev eşyaları sergilenmektedir.