İspanya Kültürü

İspanya’ya gelenleri güneş ışığı, güzel yemekler ve konukseverlik karşılar, ama aynı zamanda zengin tarih miras ve çarpıcı manzaralar da keşfedilecekler arasındadır.

İspanya dünyada turistlerin en çok tercih ettiği ikinci merkezdir. 8.000 kilometreden (4,970 mil) fazla sahil şeridinde çok çeşitli spor imkânları ve sosyal etkinliklerin yanında kültürel mirasın zenginliği de dikkat çeker. İspanya’nın çok yönlü kültürel mirası dünyaca ünlü İspanyol mutfağını ortaya çıkarmıştır.

İspanya’da her yaşa uygun çok çeşitli eğlence faaliyetleri vardır. Son 10 yıl içinde Benidorm’daki TerraMítica, Tarragona’daki PortAventura, Seville’deki IslaMágica ve Madrid’deki WarnerBrosPark gibi birkaç konulu eğlence parkları açılmıştır ve çocuklara özellikle bilimi ve çevreyi tanıtma amaçlı çok sayıda eğlence sunulmaktadır.

İspanya son derece sosyal bir ülkedir. Muhteşem bir gece hayatı vardır. Özellikle Barselona, sabahlara kadar süren gece hayatıyla ünlüdür. Hemen hemen her mevsim ılıman özelliklere sahip olan ikliminden dolayı İspanya’da halk sokaklarda yaşar. Kafeler, barlar, restoranlar her daim insan doludur. Öğleden sonra, şehirden şehre değişmekle beraber, yaklaşık 12-16.00 arası İspanya’da siesta saatidir. Dükkânlar ve işyerleri kapalıdır.