Marcet de La Boqueria

La Rambla Caddesi üzerinde yer alan Marcet de La Boqueria büyük bir pazardır. Aslında bölgede yaşayan insanların sebze ve meyve ihtiyaçlarını karşıladığı yer olan pazar, zamanla turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Dünyada ünlü olan bu pazarın tarihi bazı kaynaklara göre 1217 yılına dayanmaktadır. 1300’lü yıllarda mezbaha olarak kullanılan Pazar ancak 1835 yılında şimdiki haline yakın görünümüne kavuşmuştur.

Barselona’daki lüks restoranlar da mutfak gereksinimlerini buradan karşılamaktadır. Pazarda sebze, meyve, çiftlik ürünleri, şekerleme, tatlı, et ve balık çeşitleri satılmaktadır. Ayrıca burada Katalan mutfağına özgü lezzetler sunan yemek büfeleri de bulunmaktadır. Tam rkamı kesin olarak bilmek pek mümkün görünmese de pazarda 25 bin çeşit ürün satıldığı söylenmektedir.

1600 metrekarelik bir alan yayılmış olan La Boqueria, öyle iddialı ki resmi sitesinde kendisinden “Gastronomi Tapınağı” olarak bahsediyor. Yerel halkın günlük alışverişini yapmak için tercih ettiği bir pazarın en turistik yerler arasına girmesi, dahası dünyanın en çok bilinen pazarları arasında yer alması ilginç. Akıllara biraz Mısır Çarşısı’nı getirse de burada taze meyve sebzeden atıştırmalıklara her şeyi bulmanız mümkün.

Barselona’yla özdeşleşmiş Sangria, Tapas gibi yiyecekleri de buradan çok daha ucuza temin edebilir, şehrin sokaklarında ya da sahil kenarında dolaşırken yeme-içmenin keyfini çıkarabilir ya da şehrin yemyeşil parklarından birinde mükellef bir piknik yapabilirsiniz. Tropik meyvelerden elde edilen taze meyve suları da kesinlikle tadılmaya değer.

Ziyaret Saatleri: Her gün açık olan pazarı 08.00 - 20.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Adres: La Rambla, 91, 08001

Yol Tarifi: La Rambla caddesine giden L1 ve L3 metro hatlarıyla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Yakın Yerler: La Rambla Caddesi, Erotic Museum of Barcelona, Marcet de Sant Antoni