Yapay bir yarımada olan Ada Ciganlija, Belgradlıların sayfiye yeri olarak kullandığı yerdir. Ada daha sonradan kıyıya bağlanmış böylelikle yapay bir yarımada görünümüne kavuşmuştur. Bu bağlantı sayesinde yapay bir de göl oluşmuştur. Günümüzde Sava gölü olarak adlandırılan bu yapay göle girmek mümkündür.

Adada birçok aktivite yapmak mümkündür. Plajında Belgrad’ın denizi olarak adlandırılan Sava Gölü’ne girebilir, Beach Club’larında güzel vakit geçirebilir, Golf sahalarını kullanabilir, bisiklet kiralayıp adayı gezebilir ve kano yarışlarını izleyebilirsiniz. Ada ayrıca basketbol, futbol, voleybol sahalarına sahiptir. Yürüyüş parkurlarının da bulunduğu ada tüm ziyaretçiler için cazip hale gelmiştir.

Ada bir tatilde gereken her şeyi ziyaretçilerine sunacak şekilde, özenle dizayn edilmiş. Deniz ya da kara bisikleti kiralayabilir, golf, tenis, basketbol, aklınıza gelecek bir çok sporu yapabilir ya da yeşillikler içinde sevdiklerinize piknik yapabilirsiniz. Ada Ciganlija'da bira bahçeleri de mevcut. İsteyenler yoga derslerine de katılabiliyor. 

Tabii çocuklar da unutulmamış. Onların da keyifle vakit geçirebilecekleri çok cazip tema parkları bulunuyor. Siz dinlenmenin tadını çıkarırken çocuklarınız da eğlenceye doyacak.

Ada Ciganlija'da zaman zaman festivaller de düzenleniyor. Adadaki parklardan biri Sırbistan'ın en değerli sanatçılarından olan Momo Kapor'a adanmış ve Momo Park adını taşıyor. Burada huzurla dinlenebilir ya da kitap okuyabilirsiniz. Her şeyin özenle düşünüldüğü bu sayfiye yerinde keyifli bir gün geçirebilirsiniz. 

Adres: Ada Ciganlija, Belgrad 11000

Yakın Yerler: Ada Mall, Delta City