Google+

Arama formu

Borovets Mutfağı

Borovets şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Villa Kalia, Apartment IVA - Iglika 2, Студио D-41 в Апарт-хотел Боровец Гардънс. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz PM Services Villa Park Apartments, Borovets Apartment, Villa Park, Chalet Chamkoria gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Forest Star Hotel, SDL Apartments Flora, SDL Apartments Villa Park tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Borovets aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Borovets’de Bulgar, Türk, Çin ve İtalyan yemekleri yapan restoranlar bulmak mümkün. Bulgar mutfağı, Balkanlar’da farklı kültürlerle etkileşmesi sebebiyle yıllar içerisinde çok zenginleşmiş. Hemen hemen her restorana girdiğinizde masanıza ilk önce yoğurt ve yerel beyaz peynirler servis ediliyor. Kahvaltıda genelde hamur işlerinden yapılma yemekler tercih ediliyor. En bilinenlerinden biri olan banitsa, hamurun içine ıspanak, peynir, et gibi ürünler doldurularak yapılıyor.

Çorbalar ve et yemekleri Bulgar mutfağında önemli bir yere sahip. Çorbalardan Tarator, atıştırmalık olarak salatalık, ceviz, yoğurt ve çeşitli baharatlar kullanılarak yapılıyor. Bulgaristan’ın hemen hemen her bölgesinde bulunan ızgara restoranlarında kuzu çevirme, kapama, köfte ve sucuk gibi yemekleri denemek mümkün.

Popüler restoranlar

Crown Italian Restaurant, The Golden Horn, Mamacita’s, Alpin Restaurant, Hunters.

Bahşiş

Bulgaristan restoranlarında hesabın yüzde 10-15’i gibi bir tutarı bahşiş olarak bırakmak uygun olacaktır.


Borovets Turları