Google+

Arama formu

Varna’da Alışveriş

Varna’da Alışveriş

Varna şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Two Bedroom Apartment Downtown Ivanovi, Victoria's place, Happy beach güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Soleil Apartment, Ul Savva Dobroplodny 13, Sunny Cozy Flat in the Centre, close to beach, 4 rooms, 110sqm. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Fabula hotel, Hotel Orbita, стаи в центъра на Варна gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostel Musala, Hostel Avocado, Gagarin House tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Varna aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Varna’da hem yerel açık hava pazarları hem de diğer pek çok şehirde bulunan kapalı alışveriş merkezleri bulabilirsiniz.

Bulgaristan'ın Varna kentindeki büyük alışveriş merkezi şunlardır: Grand Mall, Pfohe Alışveriş Merkezi, Central Plaza, Varna Alışveriş Merkezi, Varna Towers.

Ayrıca, bazıları Türkiye'de de bulunan gros market zincirleri de bulunmaktadır, Metro, Kaufland, Carrefour gibi... Yukarıda bahsedilen gıda zincirleri ve alışveriş merkezlerinde iken kendinizi Varna'da değil de Türkiye'deki veya Avrupa'daki herhangi bir alışveriş merkezindeymiş gibi hissedebilirsiniz. Eğer Varna kentinin renklerini ve çeşitliğini daha fazla hissetmek isterseniz şehir merkezinde bulunan sağlı sollu sıralanmış butikler ve hediyelik eşya dükkânlarını gezebilirsiniz. Bunun dışında bu sokaklarda açılmış küçük tezgâhlarda satılan turistik şeyler bulabilirsiniz.

Varna'da alışverişin keyfini çıkarmak için ortalama toplan 2 saatinizi ayırmanız yeterlidir. Varna'daki alışveriş turunuza kesinlikle merkezdeki pazardan başlamalısınız. Pazar, Varna'nın en büyük sokağı D-r Piskiuliev'de konumlanmaktadır. Yılın her günü burada bölgeye ait sebze ve meyveler satılmaktadır. Bunun dışında etraftaki birkaç dükkânda da kuyumcular ve Karadeniz'in taze balıklarını satan balıkçılar bulabilirsiniz.

Özellike giyim konusunda Bulgaristan ve Varna'ya özgü bir şeyler arayanlar için Blaga Blagoeva doğru bir adres olacaktır. Buradaki giysiler Bulgaristan'ın ünlü moda tasarımcıları tarafından tasarlanmıştır.

Diğer bir adres, merkezde bulunan katedralin birkaç metre ötesindeki Mavi Pazar’dır. Burada yeme-içmeden, giysilere, hediyelik eşyalara kadar pek çok şey bulabilirsiniz.

Bir başka alışveriş noktası Capricorn Galeri özellikle sanat meraklılarının ilgisini çekmektedir. Burada Bulgar ve yabancı ressamların - heykeltıraşların eserlerini görebilirsiniz. Burada bulunan eserlerin fiyatları ortalamanın biraz üstündedir.

Slivnitsa ve Kniaz Boris çok çeşitli uluslararası ürünlerinin bir arada bulunduğu bir alışveriş alanıdır. Slivnitsa ve Kniaz Boris, çok çeşitli uluslararası markaların yer aldığı bir alışveriş alanıdır. Bu alışveriş alanı, Slivnitsa Caddesi’nden başlayıp, kentin en büyük çeşmesinin yer aldığı Kniaz Boris Caddesi'ne kadar devam etmektedir.


Varna Turları