Prag, çekici mimariden, zengin demiryollarından ve kendine özgü romantik bir atmosferden çok daha fazlasını sunan bir Avrupa kenti. Şehir; sanat, moda, gastronomi ve daha pek çok alanda kendini sevdiriyor. Aynı zamanda tarihi ve mimari görkemi ile dikkat çeken çağdaş bir parlaklığa sahip.

Prague Otelleri

Etkileyici gotik, barok ve Rönesans tarzdaki binaların (St. Vitus Katedrali; Kinsky Sarayı) zenginliği, popüler butikler, swiss oteller ve şık kokteyl barlar Prag şehrini popüler bir destinasyon haline getiriyor. Kentin çeşitli dönemlerinde; Slav, Habsburg ve Komünist tarzların yan yana oluşunun etkileri görülebilmekte ve II. Rudolf'tan Franz Kafka'ya tanınmış kişiliklerin şehre ilgisi Prag’a ilgiyi artırmaktadır. Prag seyahatine gidecekseniz kuşkusuz bir günden fazlasına ihtiyacınız var. Bu nedenle farklı otel seçeneklerini değerlendirmek isteyeceksiniz.

Four Seasons Prague; barok, klasik ve rönesans dönemlerini birleştiren tasarımı ile Vltava Nehri'ne bakan lüks tarihi bir oteldir. Prag'ın tam da kalbinde lüks oda ve süitler sunmaktadır. İç mekanlarda zengin ahşaplar, mermer döşeme ve göz alıcı süslemeler bulunur. Odalar kubbeli tavanlara ve nehir, kale, köprü veya manastır manzaralı mermer banyolara sahiptir. Süitlerde, ayrı yaşam alanları ve misafir odası yer alır. Tesiste 1 restoran, 2 bar, masaj jetli spa ve havuz vardır. Eski şehir merkezindeki olağanüstü konumu sayesinde Charles Köprüsü’ne, Yahudi Mahallesi’ne, Prag Kalesi’ne, Wenceslas Meydanı’na ve Mala Strana’ya yürüme mesafesindedir.

Hotel Savoy ise Art Nouveau havasında modern bir dokunuşa sahip Prag Kalesi’nin yakınında bulunan bir oteldir. Tesis; klasik lüks bir tarzda yapılmış eski dünya cazibesine sahip geniş oda ve süitler sunmaktadır. İç mekanlarda bronz heykeller ve bol miktarda mermer bulunmaktadır. Odalarda mini bar, çay-kahve seti ve mermer küvet bulunur. Süitlerde oturma odası ve iş köşeleri vardır. Eski şehir merkezine buradan 20-25 dakikalık bir yürüyüşle ulaşılabilir ancak otelin hemen önündeki tramvay hattıyla daha kolay erişilebilir. Otelin çevresindeki görülecek yerler arasında Barok Czernin Sarayı, Melek Bakire Meryem Kilisesi ve Strahov Manastırı sayılabilir.

Prag en güzel oteller

Staré Mesto Bölgesi’ndeki Prag Otelleri

Prag'da nerede kalacağınızı hesaplamanın zorluklarından biri, şehrin çeşitli bölgelerini tanımlamak için kullanılan üç ayrı sistemin olmasıdır. En eski sistem, Prag'ı on bölgeye ayırır; Praha 1, kentin en eski bölümüdür ve Prag’ın önemli noktalarının çoğunun bulunduğu yerlerdir. Praha 2'de de bazı önemli tarihi yerler vardır, ancak Praha 1, Eski Kent veya Staré Mesto'yu kapsar ve Prag’ın başlıca turistik mekanlarının hemen hepsine yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız, Staré Mesto’da yer alan tesislerden birinde kalmak daha doğru bir tercih olacaktır.

Buradaki en iyi otellerden biri olan Maximilian Hotel, 20'li yıllarda inşa edilmiş zarif bir binada yer almaktadır ve 71 odasında oldukça minimalist bir dekora sahiptir. Manzarası harika olan otelin içinde bir de spa vardır. Odalar gecelik 100 € 'dan başlamaktadır.

Unitas Hotel, Eski Şehir'de bulunan; konforlu ve sade odalarıyla eski tarzdaki geleneksel bir tesistir. Güzel bir kafe ile büyüleyici bir avlu sunar.

Dominican Hotel, geleneksel bir cepheye ve romantik bir dekora sahip 27 odalı bir tesistir. Ahşap zemin ve kirişlerden oluşur ve yerel mutfak konusunda uzmanlaşmış bir restorana sahiptir.

Nové Mesto Bölgesindeki Prag Otelleri

Prag'ın Eski Kenti, Staré Mesto, Nové Mesto veya Yeni Şehir'in hemen yanında yer alan ve bu güzel şehrin tam kalbinde yer alan Praha 1 bölgesinin bir parçasıdır. Burada Wenceslas Meydanı ile Ulusal Müze ve Ulusal Tiyatro bulunur. Prag’ın en önemli turistik yerlerinin çoğunluğunun bulunduğu Nové Mesto’daki en iyi oteller; üç metro hattına ve bir dizi tramvay hattına yürüme mesafesindedir. Wenceslas Meydanı bir meydandan daha fazlasıdır. Bu bulvarda; barlar, restoranlar ve casinolar ile Prag’ın en iyi kitapçılarından bazıları  sıralanmıştır. Nové Mesto, aynı zamanda Charles Üniversitesi ve Prag'ın Botanik Bahçeleri'nin bulunduğu yerdir. Prag Şehir Müzesi ve Komünizm Müzesi de burada yer alır. Art Deco Imperial Hotel, beş yıldızlı bir otel olup eski moda romantizmin muhteşem havasına sahiptir. 126 odası ve süiti oldukça yüksek tavanlara, büyük yataklara ve bağımsız küvetlere sahiptir. Tesis; harika bir restoran, kalifiye bir spa ve güzel dekore edilen yaşam alanları sunar. Icon Hotel & Lounge ise 31 oda ve süit ile mükemmel bir restoran ve spaya sahip çağdaş bir oteldir. Dekor beyaz badanalı duvarlar ve açık ahşap zeminler ile soluk, ancak etkileyicidir.

Malá Strana Bölgesi’ndeki Prag Otelleri

Malá Strana’nın zarif, büyük ölçüde Barok mimarisi hemen dikkat çeker. Bölge, 16. yüzyılda yanmış ve yeniden inşa edilmiştir, ancak burada çok daha uzun bir süredir binalar bulunur. En etkileyici Barok binalardan biri, 16 ev, beş avlu ve bir Fransız Parkı gibi düzenlenmiş dev bir bahçenin bulunduğu Wallenstein Sarayı’dır. Ancak kiliseler daha da etkileyici olabilir - devasa yeşil kubbesiyle St. Nicholas bölgedeki kiliselerin muhtemelen en meşhurudur. Petřín Park, Malá Strana'da yerel halkın günün başında ve sonunda tamamen kullandığı görülmeye değer başka bir gezinti yeridir. Malá Strana'da John Lennon Duvarı ile Shakespeare ve Sons kitapçısını da bulacaksınız. Bölgede bulunan Aria Hotel, tarihi mimariye, modern tasarıma ve klasik bir müzik temasına sahip olan harika bir oteldir. Hepsi özel dekorasyonlu, bazıları özel balkonlu 51 büyük yatak odası ve süit bulunmaktadır. Tesiste ayrıca mükemmel bir restoran ve spa da bulunmaktadır. Ayrıca aile süitleri de sunar. Nicholas Hotel Residence, Küçük Meydan'da yer alan ve her biri kendi mutfağına sahip dokuz oda ve süitten oluşan bir koleksiyondur. Dekor romantik tasarlanmıştır ayrıca kirişler ve zeminler ahşaptır. Odada bir mini mutfağınız olmasına rağmen, her sabah ücretsiz kahvaltı sunulmaktadır.

Hradčany Bölgesindeki Prag Otelleri

Hradčany, Prag'ın Castle bölgesinin, tarihi sarayların ve asil evlerin bulunduğu yerdir. Dolambaçlı Vltava'nın biraz üzerinde yer alır ve tüm şehri gezmek için harika bir yerdir. Hradčany'deki en iyi otellerden bazıları büyük evlerden dönüştürülmüştür, ancak daha modern seçenekler de sunulmaktadır. Şehrin bu kısmının sunduğu önemli gezi noktalarına  gelince; Prag Kalesi’nin tarihi 9. yüzyıla kadar uzanır ve bu nedenle Hradčany’nin en çok ziyaret edilen yeridir. Habsburg soyluları ve prensleri, şehir sakinlerine daha iyi görünmek umuduyla daha küçük saraylar inşa etmişler ve güzel St. Vitus Katedrali de kaleye hizmet etmek için yapılmış. Hotel Neruda, tarihi kent merkezinde şık ve çağdaş bir otel olup 42 aydınlık odaya ve büyüleyici bir kafe-restorana sahiptir. Şehrin önemli noktalarına yürüme mesafesindeki bir konumda hizmet sunar. Üstelik aile dostu ve eğlencelidir. Appia Residences, Prag Kalesi'ne yakın, cazip bir kumtaşı binasında bulunur. 21 oda, süit ve daireden oluşan bir eşsiz bir konaklama tesisidir. Merkezi bir avlu ve bahçelerin etrafına inşa edilmiş odalar gelenekseldir ancak bol miktarda doğal ışık almaktadır ve bazıları çağdaş bir dekorasyona sahiptir.

Prag en güzel oteller 2

Prag Az Bilinen En Güzel Oteller

Prag’daki az bilinen oteller genellikle şehrin dışında ve kırsal bir havaya sahip olanlardır. Sundukları imkanlar kısıtlı olsa da yerel yaşayışı tecrübe etmek ve farklı bir deneyim için ilginizi çekebilir. Romantik Hotel U Raka, en kırsal bölgelerden birinde yer alan ve daha çok köy gibi hissettiren rustik bir aile işletmesidir. Sadece altı yatak odasına sahiptir ve ailenin en son sanatsal ürünlerini gösteren kütükler, ahşap kirişler, keskin beyaz çarşaflar ve küçük bir sanat galerisi de bulunmaktadır. Andel’s Hotel, 230'u aşkın oda ve süite ve canlı bir atmosfere sahiptir. Tesisin çok şık ve modern bir otel olduğunu söylememiz de mümkün. Burayı kırmızı, özel balkonlar ve bol miktarda rahatlık için tercih edebilirsiniz. Le Palais, 60 geleneksel döşenmiş odası ve tüm çağdaş lüksleriyle kasabanın yeşil bir yerleşim bölgesinde yer alan güzel bir Barok villadır. Harika bir restoran ve etkileyici bir spa ile de romantik bir ortam sunar.

Çek'in başkenti, tarihin şiddetli dönemlerinden güzelce korunan birçok tarihi eseri nedeniyle “Bin Kulenin Şehri” olarak adlandırılmaktadır. Prag’ın en ünlü cazibe merkezi Vltava Nehri’nden geçen köprüler, özellikle de şaşırtıcı derecede zarif Charles Köprüsü olmakla birlikte, göz alıcı güzellikteki Eski Şehir Meydanı ve Prag Kalesi de aynı derecede etkileyicidir. Arnavut kaldırımlı sokakları ve kasabanın içinde zikzak yapan atmosferik geçitleri hayal ederseniz, Prag seyahatini planlamaktan kendinizi alamıyorsunuz. Prag’da otel seçimi biraz meşakkatli olabilir. Otel seçimi yaparken dilerseniz direkt otelle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca otel web sitesini kontrol ediniz, çünkü “% 30 indirim” fiyat önerisi sadece “2 al ve 1 gece bedava kal” gibi bir teklif olabilir. Görünüşte ucuz fiyatlara dikkat etmeli ve “kişi başı” ücret alıp almadıklarına bakmalısınız. Bu, “oda başına” fiyatlar Prag otellerinde konaklama için normal değildir. Ortalama olarak, eşdeğer bir odanın fiyatı her bir yıldız için CZK1000 artar, bu nedenle eğer 3 yıldızlı bir otel CZK2500 alıyorsa, o zaman oda başına gecelik 4 yıldız CZK3500 ve 5 yıldızlı CZK4500 istemesi beklenir. Prag’daki otellerin fiyatları sunduğu imkanlara göre 30 Euro ile 360 Euro arasında değişir.

Prag otel fiyatları

Uygun fiyatlı ve pahalı otellerin arasındaki farklar

Prag’daki uygun fiyatlı oteller ile lüks oteller arasındaki fark; oda büyüklüğü, yatak genişliği, ortak mutfak ve banyo alanlarıdır. Genellikle bu özellikler merkeze gittikçe daha iyiye gider. Ancak merkezden uzaklaştıkça daha ucuz ve paylaşımlı odalar karşınıza çıkacaktır. Aklınıza takılan bir durumda otele e-mail ile danışabileceğinizi unutmayın. Ayrıca eğer varış saatiniz geceye denk geliyorsa önden oteli bilgilendirmenizde fayda var. Yoksa resepsiyonda kimseyi bulamayabilir hatta otele/hostele giriş yapamayabilirsiniz. Pahalı otellerde ise genellikle böyle sorunlar yoktur. Onların resepsiyonları 7/24 açıktır ve çok dil bilen personelleri vardır.

Fiyatlara genel olarak dahil olan hizmetler

Fiyatlara genel olarak dahil olan hizmetler sıcak su, ücretsiz Wi-Fi, klimalı ve sigara içilmeyen odalar, ısıtma sistemi, mutfak yada mini mutfaktır. Pahalı otellerde ise ebeveyn yatak odası gömme dolaplar ve çekmeceler ile çevrili geniş bir giyinme alanına sahiptir. Ağır perdeler uyumak için karanlık bir yatak odası sağlar. Lüks ana banyoda çift lavabo, büyük bir jakuzili küvet, ayrı bir cam duş, ısıtılmış granit zeminler ve ısıtılmış havlu barlar bulunur.

Prag otel fiyatları 2

Prag otel fiyatına karar verirken dikkat edilmesi gerekenler

Bazı sitelerde oda büyüklüğü verilir, bu yüzden banyo dahil olsa bile 25 metrekareden fazla bir oda iyi bir genişlik sunar. Yatak, odadaki en önemli şey olacaktır, bu nedenle yatak boyutlarına dikkat edin. Burada 3 farklı yatak tipi vardır; çift kişilik yatak, ikiz yatak ve evlilik yatağı. Bir çift yatak, her zaman 2 metre uzunluğunda olur ancak genişlik değişebilir. İkiz, Avrupa ölçüsü 2 metre x 90 cm olacaktır. Bir evlilik yatağı, tek bir çerçevede 2 tane ikiz yataktır yani ortadan ayrılmış ve ayrı yorganları olan büyük bir yataktır. Her zamanki gibi bazı otel ve apartman daireleri çift yatak konusunda açıklayıcı olmayabiliyor. Eğer bu konuda endişeniz varsa otele e-posta gönderebilirsiniz. “Deluxe” kelimesinden kaçının. Deluxe, otelin odalarını ayırt etmek için kullandığı bir kelimedir. Kullanım alanları açısından, en az % 10’luk daha fazla alan bekleyebileceğiniz büyüklüğü anlatır. Bu tanım, odadan bir manzaraya kadar farklı ve önemli bir şeye ilişkin olabilir. Odanın özelliklerine, çay servisine veya ek oturma alanına bağlı olabilir. Başka bir nokta; otel klima olduğunu söylüyorsa, önce sadece ortak alanlarda değil, o odada olup olmadığını kontrol etmelisiniz. İkinci önemli nokta ise klimanın bireysel olarak kontrol edilip edilmediğini kontrol etmek. Bazı durumlarda klimanın kumandası sizde olmayabilir. Son olarak bakılması gereken bir diğer önemli nokta da; banyo… Prag'ın modern konaklama birimlerinde 3 parçalı bir banyo setine sahip olacaksınız, ancak özel bir duş kabini olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Old Town Meydanı, Prag'ın Yeni Kenti, Wenceslas Meydanı ve Mala Strana semtine yakın yerlerde kapsamlı kahvaltılar, geniş yatak odaları, yaratıcı tasarım dokunuşları ve yerel sanat eserleri dahil olmak üzere Prag'ın en iyi ucuz yerlerini bulabilirsiniz. Nehirden Romantik Hotel U Raka'ya varmak için hafif bir tırmanış var. Burası romantik çiftler için ideal. Louren Hotel'in bulunduğu Vinohrady, kentin en popüler semtlerinden biridir. Merkeze yakın olmasına rağmen daha yerel bir ortam var. Oldukça büyük bir 19. yüzyıl cephesi tarafından sarılan otel, ana cadde boyunca bir yerleşim bloğunun bir parçasını oluşturur. Eşit derecede etkileyici bir lobi, tüm heybetli sütunlar ve açık renkli dekor, odalar boyunca güçlendirilmiş oldukça görkemli bir ortam yaratmaktadır. 27 odalı tesis konforlu, ferah ve moderndir.

Prag en uygun otelleri

Bayan Sophie’s, Prag’ın Yeni Kent’inde sakin bir sokakta yer almaktadır. Yoğun şehir merkezinin dışında olmasına rağmen hala iyi bir konumda bulunur; Wenceslas Meydanı ve Ulusal Müze beş dakikalık yürüme mesafesindedir. Otel, 19. yüzyıldan kalma bir Art Nouveau binasında yer almaktadır ancak Çek mimar Olga Novotná'nın taze ve modern yorumuyla dekore edilmiştir. Yerel sanatçı Zora Mazáčová'nın parlak, ferah renkler, eski mobilyalar ve sanat eserleri ile donatılmıştır. Otelde üç ikiz, yedi çift ve altı üç kişilik olmak üzere 16 oda bulunuyor (bahsedilen otellerin gecelik fiyatı 100 ila 55 Euro arasında değişmektedir).

Prag’da lüks konaklama deneyimlemek isteyenler için pek çok ilginç seçenek mevcut. Yerel geleneğin derinliklerine dalmış tarihi bir otel olan Mandarin Oriental Prague, 14. yüzyıldan kalma özenle restore edilmiş bir manastırdır. Prag Kalesi'nin gölgesinde yer almasına ve büyüleyici Arnavut kaldırımlı sokakları ile çevrili olmasına rağmen, otel kesinlikle modern bir deneyim sunuyor. Bir çiçek bahçesine bakan özel verandanın ya da kubbeli tavanların ve antika parke döşemelerin keyfini sürmek için tesisten bir Deluxe Süit seçebilirsiniz.

Prag en lüks oteller

Augustıne, A Luxury Collectıon Hotel, Prag'ın Küçük Kent'inin merkezinde, Prag Kalesi'nin hemen altında ve Charles Köprüsü'ne sadece birkaç adım uzaklıkta elverişli bir konumda yer alır. Tesisin konumu; Prag'ın tarihinin, karakterinin ve güzelliğinin özüdür. Lüks Koleksiyonun bir parçası olarak, Augustine, otelle bağlantılı 13. yüzyıldan kalma Augustine Manastırı’ndan esinlenir. Hala orada yaşayan dört keşişle farklı bir ambiyans sunar. Konuklara ilham verecek ve 2009 yılında Olga Polizzi tarafından tasarlanan dört zarif özel süit dahil, çeşitli kategorilerde, 101 ayrı ayrı döşenmiş çağdaş oda ve süit sunmaktadır. Konuklar, Augustine Restaurant ve Terrace, Refectory Bar veya sakin Sundial Garden'da yerel yiyecek ve içeceklerin tadını çıkarabilirler.

 Diğer lüks otel önerimiz; müzikten ilham alan Aria Hotel Prague, Charles Köprüsü'ne ve Prag Kalesi'ne sadece birkaç adım uzaklıktadır. Aria Hotel Prague'da, belirli bir müzik tarzına veya belirli sanatçılar ve bestecilere adanmış 51 lüks oda ve süit vardır ve hiçbiri aynı değildir! Her kat bir müzik türüne ayrılmıştır: Opera, Klasik, Çağdaş ve Caz…  Tesiste Mozart gibi ünlü müzisyenlerin adını taşıyan odalar vardır.Oteldeki CODA Restaurant, şehrin en iyileri arasında yer alan olağanüstü yemekler sunmaktadır. 1720 yılında inşa edilen otelin Vrtba Bahçesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde, en büyüleyici ve iyi korunmuş saray bahçelerinden ve Prag'ın en eski Barok bahçelerinden biri olarak bulunmaktadır.

Şehir merkezinde pek çok seçenek arasından bir oda ve ya apartman dairesi kiralayabilirsiniz. Bu size ve seyahat planınıza bağlıdır. Şehir merkezinde yerel mimariden modern tasarıma kadar geniş yelpazede konaklama tercih yapabilirsiniz. Ancak her zaman dikkat etmeniz gereken bazı özellikler olduğunu unutmayın. Seyahatinizin sorunsuz geçmesi için daha önce farklı ziyaretçiler tarafından denenmiş ve puanlanmış tesislere göz atmanız doğru olabilir.

Prag şehir merkezinde yer alan apartman daireleri

Bir daire kiralarken temizlik ücreti, kaç tane anahtar seti verildiği ve anahtar depozitosu istenip istenmediğine bakmalısınız. Prag şehir merkezinde iyi bir seçenek olan Art House Prague Apartments; her biri orijinal özelliklerden (parke ve mozaik zemin, fresk ve dönem döşemesi) oluşan bir veya iki yatak odalı beş şık Prag dairesine sahiptir. Seçkin modern sanatı zevkli bir şekilde bir dizi modern konforla birleştiren çekici bir yapıdır. Muhtemelen ana yola bakarken ön taraftaki pencereleri açmak istemeyeceksiniz. 5 dakikalık kolay bir yürüyüşle hem Eski Şehir Meydanı'na hem de Küçük Şehir'e (Charles Köprüsü üzerinden) ulaşabilirsiniz.

Prag şehir merkezi otelleri

Prag şehir merkezindeki en iyi oteller

Charles Köprüsü'ne ve Şehir Meydanı'na yakın olan The Amblem Hotel, sade, modern çizgiler, koyu renkli kumaşlar ve en yeni oda içi teknolojiyle donatılmış 59 oda ve süitten oluşan bir koleksiyondur. Çatı terasında muhteşem şehir manzarasına sahip bir spa ve jakuzi bulunmaktadır. Hotel Josef, minimalist bir dekora, şık bir bara ve efsanevi kahvaltılara sahip çağdaş bir tasarım otelidir. 109 odadan bazıları balkonlu, hepsinde lüks banyolar vardır.

Hotel Maximilian, 1920'lerde inşa edilmiş zarif bir binada yer almaktadır, ancak dekorun içinde minimal ve şık detaylar bulunmaktadır. Mükemmel bir spa, harika manzaralar ve kahvaltılar şiddetle tavsiye edilir.

Aileler için Prag şehir merkezi otelleri

Charles Köprüsü'nün hemen yanında yer alan Domus Balthasar, nehir manzarasına sahip çıplak kirişlere sahip muhteşem ve geleneksel bir oteldir. Tesiste sadece sekiz oda ve suit vardır ve hepsi oldukça geniştir. Bazılarında mini mutfak da var.

Hotel Neruda, tarihi kent merkezinde şık ve çağdaş bir otel olup 42 aydınlık odaya ve büyüleyici bir kafe-restorana sahiptir. Şehrin önemli noktalarına yürüme mesafesinde yer alır ve aile dostu bir oteldir.

Şehirde çeşitli standartlarda en az 20 casino bulunur. Çoğu Non-Stop çalışır, ancak kuşkusuz saat 10.00'dan sonra iyi bir ortam elde edilir. Çek yasaları gece yiyecek veya içecek satılmasını yasaklamaktadır. Saat 11:00'den sonra, yemek yenebilecek bir şeyler almak için oda servisi yapan bir otelde olmanız gerekir. Pasaportunuzu veya Schengen Kimlik kartınızı gösterebiliyorsanız, Prag casinolarının tümü ücretsiz girişe izin vermektedir. Hepsi, deneyimli veya acemi bir casino severin ilgileneceği şeylere sahiptir. Rulet ve blackjack gibi çok çeşitli slot makinelerinin yanı sıra kapsamlı masa oyunları oynanmaktadır. Bu oyunlarda yeniyseniz, popüler casino oyunlarının çevrimiçi versiyonlarını deneyerek başlayabilirsiniz. Bu oyunlar tıpkı canlı versiyonlar gibidir ve canlı casinolara girmeden önce rahatça oynamak için oyunlardan herhangi birini veya bazı poker oyunlarını çevrimiçi oynayabilirsiniz.

Prag Casino otelleri

Prag’da Casino kültürü ile ilgili önemli bilgiler

Casinolar dışında bahis yapmak isteyenler, Prag'ın her yerinde bulunan spor barlarından birine gidebilirler. Barlarda, tezgahın karşısındaki bir maça ya da oyuna bahis koymak mümkündür. Slot makinelerinin çoğu “herna” barlarda bulunabilir, ancak bunlar oyun oynamak için ideal ortamlar değildir ve büyük bir kumarhanede bulabileceğiniz aynı konfor ve güvenliği sunmaz. Prag'da 20'den fazla kumarhane vardır. Pek çoğu 24 saat açıktır, ancak akşam 10 ile sabah 2 arası en yoğun zaman dilimidir. Ambassador Casino yeni başlayanlar için uygun bir yerdir. Viva Casino ise Prag’ın en büyüğüdür. The President Casino, daha deneyimli oyuncular içindir. Çevrimiçi oyun güvenli ve eğlenceli bir başka alternatiftir. Çek Cumhuriyeti, yaklaşık 70.000 elektronik oyun makinesine sahip olması ile Avrupa’nın bu konudaki en yüksek sayısına ulaşmıştır. Şu anda, Çek pazarı sadece yerel şirketlerin 69’una ruhsat verirken, endüstri liderleri, binlerce kayıtsız oyun makinesi ve pazarın %50’sinden fazlasını oluşturan Çek dili çevrimiçi casinoları ile yasadışı bir oyun pazarının ortasındadır.

Prag Casino otelleri

Hotel Kings Court, Praha 1 bölgesinde bulunan Casino otellerinden biri. 138 tane odası, casinosu, masaj odası, kapalı havuzu, oda servisi ve barı mevcuttur. Hotel Olympik ise diğer bir casino otelidir. Bu otelde kalan konuklar casinonun, kapalı tenis kortunun ve iş merkezinin tadını çıkarabilirler. Yerel mutfaktan yemekler servis eden; kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde de açık olan tesisin restoranı Bohema'da akşam yemeği yiyebilirsiniz. Hilton Prague, sizi şaşırtabilir. Bu otelde casino, çatı katı terası ve tam donanımlı spa hizmeti vardır. Öğle yemeği ve akşam yemeği servisi yapan 3 restorandan biri olan CzecHouseGrill Rotisserie'de yemek yiyebilirsiniz. Diğer özellikler arasında kapalı yüzme havuz, market ve bahçe bulunmaktadır.

Prag popüler bir destinasyondur ve özellikle Noel ve Yeni Yıl döneminden sonra ve nisan ayından eylül ayına kadar olan dönemin dışında, gerçekten uygun fiyatlar bulacaksınız. Prag, daha çok genç gezginlerin ilgisini çeken, aynı zamanda uygun fiyatlı çiftlere ve ailelere uygun, geniş bir düşük fiyatlı konaklama seçeneğine sahiptir.

En çok önerilen ucuz Prag otelleri

Hotel Sax, Eski Kent'te 20 odadan oluşan, çağdaş bir butik oteldir. Dekoru eğlenceli ve sade dir. Bu sayede de 60'lı yılların sanatını hissettirir. Kendi balkonlarına sahip olan bu odalardan mükemmel şehir silueti görülmektedir. Odalar gecelik £ 60'dan başlamaktadır.

Dum u Velké Boty de oldukça uygun fiyatlı otellerden bir diğeridir. Sadece 12 yatak odalıdır. Burada kalırsanız Prag Kalesi veya Charles Köprüsü'ne sadece 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Benzer bir oda fiyatına sahip Motel One da Prague şehir tarzını deneyimlemek isteyenler için oldukça iyi bir seçenektir. Şehir merkezine ve oradaki tüm restoran ve barlara yakın konumdadır.

ucuz Prag otelleri

Şehir merkezindeki ucuz Prag otelleri

Hotel William mükemmel bir konuma sahiptir. Tesise; Prag Kalesi, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı ve turistik yerlerin çoğu yürüyerek sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Otelin hemen önünde 22 numaralı tramvay bulunmaktadır. Mala Strana bölgesinde tarihi bir binada yer alan Hotel William, uygun fiyatlarla birinci sınıf konaklama birimleri sunmaktadır. 42 konuk odası 5 kata yayılmıştır. Bahçe manzaralı odalar, cadde manzaralı odalardan biraz daha sessizdir. Hepsinde çift pencere vardır. Restoranında açık büfe kahvaltı, bol miktarda taze meyve ve füme peynir gibi Çek spesiyaliteleri sunmaktadır. WiFi ücretsizdir ve beş katı da kapsar. Sakin bir yerleşim bölgesinde bulunan Hotel Lunik, kalmak için cazip bir yerdir. Bu aileye ait otele Komünist rejimi sırasında el konulmuştur. İadeden sonra da otelin sahiplerinin kızı şimdi oteli işleten hak sahibi olmuştur. Tesisin otuz beş odası nostaljik bir dekorasyona sahiptir ancak uydu televizyonu, ücretsiz Wi-Fi ve süit banyo içermektedir. Lunik, restoranlar ve kafelerin yer aldığı hoş bir meydan olan Namesti Miru'ya çok yakın bir konumdadır. Meydan, mevsimsel pazarların tüm hızıyla sürdüğü Paskalya ve Noel dönemlerinde özellikle caziptir. Wenceslas Meydanı ve tarihi merkez sadece birkaç tramvay durağı uzaklıktadır. Metroya atladığınızda daha hızlı orada olacaksınız.

B&B Hotel King George, Stare Mesto semtinde, mağazalara, restoranlara ve bira bahçelerine yakındır. Eski Şehir Meydanı ve Charles Köprüsü tesise yürüme mesafesindedir. Bohemya Kralı Jiri z Podebrad adını taşıyan Kral George, on dördüncü yüzyıldan kalma bir binada kurulmuştur. Otel özgün mimariye sahiptir. Bu yüzden otelde asansör bulunmamaktadır. Tüm odalar büyüklük ve mobilya bakımından farklıdır. Tüm odalarda modern banyolar, kablolu televizyon, mini bar, saç kurutma makinesi ve ücretsiz Wi-Fi bulunmaktadır. Çatı odalarından birine rezervasyon yaptırarak orijinal kirişlerin altında uyuyabilirsiniz. Tesisin diğer bir bonusu yüzlerce kuleye sahip olan Prag silüetinin muhteşem manzarasıdır.

Romantik bir hafta sonu için düşündüğünüz ilk şehir Prag olmayabilir, ancak Prag'ın bir Eyfel Kulesi olmasa da ikinci bir Paris gibi olduğundan emin olabilirsiniz. Prag'da çok fazla otel var. Bu nedenle bütçenize uygun romantik bir otel bulmak hiç de zor değil. Prag Kalesi'nin hemen altında yer alan Male Strana mahallesi hem en romantik hem de aynı zamanda en pahalı bölgedir. Şehrin bu kısmı hakkında iyi olan şey, faaliyetlerin ve turistik yerlerin tam ortasında olmanızdır. Her şey yürüme mesafesinde olduğu için asla toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olmayaca. Four Seasons Hotel, en iyi balayı otellerinden biridir dememiz mümkündür. Eğer lüksü arzu ediyorsanız, burası aradığınız yer olacak. Aromaterapi ile kendinizi şımartmak istiyorsanız, Rocco Forte Augustin’i seçebilirsiniz. Balayı süiti kendinizi neredeyse cennette hissettirecek. Modern dokunuşlara sahip asırlık ihtişam sevenler için Alchymist Residence Nosticova da romantik bir mekandır. WiFi ile birleştirilmiş dört direkli yataklar eski ve yeniyi bir araya getirir.

Prag Balayı oteller

En iyi Prag balayı otelleri

Pachtuv Sarayı bir zamanlar bir saraydı ve altı odası hala dört direkli karyolalar, mağara tavanları, sanat yataklı duvarları ve nehre bakan özel balkonlar gibi pek çok saray özelliğine sahiptir. Sahip olduğu restoran da sizi mutlu edecektir. Three Storks, nehre ve Prag'ın başlıca turistik yerlerine yakın, beş yıldızlı bir butik oteldir. Bu geniş güneşli alanları ve mükemmel bir restoran ile göz alıcı hissi veren bir oteldir. Sopia Residences, Prag Kalesi'ne yakın, göz alıcı kumtaşı bir binada bulunan 21 odadan oluşmaktadır. Merkezi bir avlu ve bahçelerin etrafına inşa edilmiş odalar bol miktarda doğal ışık almaktadır.

Prag balayı otellerinin sunduğu imkanlar

Lüks Mercedes Benz E-Class limuzinle gidiş dönüş havaalanı transferi, 2 kişilik ücretsiz alakart kahvaltı, akşam yatak açma hizmeti ile oda içindeki romantik çiçek dekorasyonu, özel aromatik yağlar, taze çilek bir kase ve bir şişe Çek köpüklü şarap seçimi ile romantik bir banyo, seçtiğiniz bir şişe ev şarabı ile iki kişilik üç çeşit akşam yemeği… Ayrıca akşam yemeği de Prag şehrinin muhteşem manzarasına sahip olacak. Prag’ın romantik atmosferinde düğün, balayı veya evlilik yıldönümü gibi hayatınızdaki özel anların tadını çıkarabilirsiniz. Odanıza varışta bir buket çiçek ve bir şişe Çek şampanyası veya markalı Moravyalı şarap hazırlanmış olacaktır. Güne odanızın mahremiyetinde kahvaltı ile başlayabilirsiniz.

Romantik bir otel arıyorsanız, tarihi Prag'ın tam ortasında, köprüleri, bahçeleri ve en romantik yerleri ile etrafınızdakileri kesinlikle takdir edeceksiniz. Şehrin tüm romantizmini paylaşan özel at arabasıyla Prag'a bir gezi deneyebilirsiniz. Limuzinde romantik bir tur da seçenekler arasındadır.

Prag, küçük ve çok ilgi çeken bir destinasyondur. Oldukça kompakt bir şehir olduğu için görmek istediklerinize vakit ayırma konusunda endişelenmemelisiniz. Konaklama diğer şehirlere göre ucuz bir şekilde ayarlanabilse de, Prag fiyatlarında son zamanlarda büyük bir düşüş var. Para harcamak istiyorsanız harika oteller seçebilirsiniz. Ancak bütçeyi korumayı düşünüyorsanız, hostelleri tercih edebilirsiniz. Ücretsiz kahvaltı ile ucuz bir konaklama yeri bulup içkilerinizi minimumda tutuyorsanız, günlük harcamanızı günde 30 dolara indirebilirsiniz. Hostelleri seçerken ücretsiz kahvaltı, haritalar, turlar ve barlar konusunda emin olun. Prag paranın karşılığını ciddi bir şekilde alabileceğiniz bir şehirdir. Hosteller sizin gibi seyahat sevenlerle tanışmak ve dil öğrenmek açısından çok isabetli bir seçim.

Prag’daki en iyi hosteller

Hostel Downtown, yenilenmiş odalarda size yüksek konaklama standardı sunar. Bazı odalar (özellikle 5. ve 6. katlar), tarihi Prag'ın muhteşem manzarasını sunmaktadır. Bu hostelde sırt çantalı gezginler için kilitli dolaplar ve sadece kadınlara özel veya karma seçenekli geniş yatakhaneler mevcuttur. Yalnız gezginlere önerilen en iyi Prag hosteli ise The Roadhouse Hostels. Seyahat etmek, bir yerleri görmekten çok daha fazlasıdır. Bu tesis seyahat arkadaşlarınızla tanışmayı kolaylaştırmak için günlük aktiviteler düzenlemektedir.

prag hosteller

Çiftler için en iyi Prag Hostelleri

Adam & Eva Hostel, günlerinin tadını çıkarırken başkalarıyla tanışmak ve iyi bir gece uykusu almak isteyen gezginler için mükemmel bir yerdir. Burası kesinlikle evde hissedebileceğiniz bir hosteldir. Tesise yakın, gece hayatının tadını çıkarabileceğiniz birçok yer var. Tam donanımlı mutfaklarımızda yemek pişirebilirsiniz, yıkanmanıza gerek kalmadan bulaşık makinesi kullanabilirsiniz. Süpermarket köşeden 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Artharmony Pension and Hostel'in ise gerçek güzelliği, sanat ve doğanın harmanında yatmaktadır. Prag'ın merkezinde huzurlu bir çocuk ve evcil hayvan dostu olan Artharmony Pension and Hostel, altı ve on kişilik yatakhanelerin yanı sıra çok çeşitli özel odalar da sunmaktadır. Ekstralar basit olabilir, ancak ortak bir mutfak ve salon, kilitli dolaplar ve ücretsiz Wi-Fi ile birkaç gün boyunca ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız. Huzur ve sakinliğe değer veren gezginler için burası kesinlikle Prag'ın en iyi hosteli.

Prag’daki en iyi Parti Hostelleri

Hostel One Prague bu şehirdeki en iyi parti hosteli sayılır. Hostel One Prague sadece kalacak bir yer değil, aynı zamanda bir deneyimdir. Konaklamanızı unutulmaz kılmayı görev edinen bu işletme, akşam yemekleri hazırlar ve diğer gezginlerle parti yapmanıza yardımcı olurlar. Gece, güzel melodiler ve ucuz içecekler için The Rave Cave adında kendine ait bir barı vardır.  Czech Inn ise şehirdeki en ucuz hostellerden biridir. Serin bir Art Nouveau binasında yer alan Czech Inn, harekete yakın ancak kalabalık turistik alanlardan uzak olmak istiyorsanız ideal bir mekandır. Prag'a ilk seyahatiniz için tercih edebilirsiniz. Çok dil bilen personel ve yürüyüş turları bu hostelde sunulan imkanlardan bazılarıdır. Happy Hour'daki bodrum barına göz atmak isteyebilirsiniz ve arkadaşlarınızla bir şeyler içebilir ya da ücretsiz Wi-Fi ile evdekilerle bağlantıda kalabilirsiniz.