Google+

Arama formu

Şanghay İçi Ulaşım

Şanghay şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Ji Cha Zhi Geng Hostel, Chinese Style Cozy Lane House, Kevin's Old House güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Shilin Classic Guesthouse, Xiuyiyuan Homestay, Shanghai Goodtime Boutique Design Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Vienna Classic Hotel Shanghai Hongqiao Airport Wuzhong Road, Lanson Place Jin Qiao Residence, Shanghai Marriott Hotel Hongqiao gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Tu Qu International Youth Hostel, Shanghai Old West Gate Hostel, Tours * Soho Garden Hotel (Shanghai City Centre Riverside) tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Şanghay aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Şanghay İçi Ulaşım


Şanghay Turları

Şanghay dört dörtlük bir ulaşım ağına sahiptir. Şehirde en popüler ve kullanışlı ulaşım seçeneği metrodur. Ancak bunun yanında otobüs ve taksiler de kullanılmaktadır.

Şanghay’da birkaç günden fazla kalacaksanız Shanghai Jiaotong Card olarak isimlendirilen metro kartını edinmeniz zorunludur. Kart, herhangi bir metro istasyonundan ya da Alldays ve KeDİ Marts gibi marketlerden alınabilir.

Karta para yüklenip metro, otobüs hatta taksiler de dahi kullanılabilir. Şanghay ulaşımı hem hızlı ve modern hem de fiyatları uygun. Metrolarda İngilizce duyurular ve işaretler de olması turistlere de kolaylık sağlıyor. Gün içinde yoğun saatte ise çok fazla kalabalık olması dezavantajları arasında gösterilebilir.

Otobüsler, metrolardan daha ucuz ve metro seferleri bittikten sonra da hizmete devam ediyor. Ancak otobüs şoförleri İngilizce bilmediği için ve İngilizce uyarılar da bulunmadığı için gideceğiniz yeri Çince telaffuz etmek zorundasınız.

Taksi için de yine gideceğiniz yeri Çince telaffuz etmek ya da yazılı olarak göstermeniz gerekecektir. Ayrıca taksi kullanımı için trafiğin yoğun olmadığı saatlerin tercih edilmesi çok daha uygun olacaktır.