Arhus Festivalleri

nyhavn-1835610_960_720.jpg

Çok sayıda festivalin gerçekleştiği Arhus, hem yerli hem de yabancı kişiler için oldukça renkli kareler sunmaktadır. Bu festivallerin en önde gelenleri ise şu şekildedir:

Arhus Jazz Festivali: Her yıl temmuz ayında gerçekleştirilen arhus Jazz Festivali, Hintli birçok cazseveri bir araya getirmektedir. Birden fazla ünlü caz sanatçısı, her yıl Arhus’a gelmektedir. Her geçen yıl daha da kalabalıklaşan bu festivali kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Football Denmark Festivali: Haziran ayında gerçekleştirilen spor festivali, dünyanın birçok yerinden sporseveri bir araya getirmektedir. Arhus, Avrupa’nın en büyük festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Şehirdeki en büyük ve temel festivallerden biri olarak görülen ve her yıl büyük bir özenle kutlanılan bu festival, sizlere hem birçok farklı insanla tanışmak hem de farklı kültürlerle bir araya gelmenizi sağlamaktadır.

Denmarks Smukkeste Festivali: Uzun yıllardan bu yana kutlanılan Denmarks Smukkeste Festivali, şehir merkezinde gerçekleştirilmektedir. Aralık ayının ortasında başlayan kutlamalar bir hafta devam etmektedir. Festival her yıl belediyenin desteği ile de desteklenmektedir. Dans, müzik, eğlence ve yiyeceğin sınırsız sunulduğu bu festival, sizleri beklemektedir.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.