shutterstock_4109377.jpg

Asya kökenlilerin yoğun olarak yaşadığı Darwin’de restoranlar da bu kültürden ister istemez fazlasıyla etkilenmiştir. Bu da yemeklerde baharat kullanımı demektir. Ayrıca İtalyan, Hint ve Japon mutfağına özgü lezzetler de yer almaktadır. Bunun dışında bir ada ülkesi olan Avustralya’da bulunan Darwin’in restoran ya da sokak tezgahlarında her zaman taze deniz ürünü bulmak mümkündür. Bir de Mindil Beach Sunset Markets gibi belirli günlerde kurulan sokak pazarlarında bir yandan canlı müzik dinleyip bir yandan da yerel lezzetlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Popüler restoranlar

Pee Wee’s Beachfront Cafe: Her ne kadar şehir merkezinin 4 kilometre dışında olsa da, şık bir akşam yemeği tercih edenler için uygun bir yerdir. Plajdaki konumu, günbatımını izlemek isteyenleri buraya davet etmektedir. Mönüsünde deniz tarağı ya da timsah kuyruğu gibi enteresan deniz ürünleri mevcuttur.

Blue Water Bistro:Taze ve yerel deniz ürünlerinden yemekler hazırlayan mekan, Darwin Trailer Boat Club’da deniz kıyısında yer almaktadır.

Oishi-Ya: Mitchell Street’teki en popüler Japon restoranı burasıdır ve fiyatları da uygundur.

Diğer restoranlar: Manolis Greek Taverna, Saffrron, Curve, Moorish Cafe, Cyclone Cafe, Roma Bar, Hanuman, Pavonia Place, Evoo, Crustaceans, Speaker’s Corner Cafe

Bahşiş
Darwin restoranlarında eğer siz vermezseniz ya da hesaba eklenmemişse, bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Ama tabii ki hesabın yüzde 10’unu bahşiş olarak bırakırsanız mutlu olacaklardır.