2008’de açılan bu lüks otel Palm Jumeriah otelinin en uç noktasında yer alıyor. Bu devasa otelin içinde bulunan Aqua Park, Dubai’deki en eğlenceli zamanlarınızı geçirebilmeniz için yapılmış adeta. Burada katılabileceğiniz birçok etkinlik bulunmakta. İster film sahnelerinden fırlamış gibi görünen su parkında eğlenebilir, ister Atlantis dive explorer, dive discovery, shark snorkel dalışlarına katılabilir, isterseniz de dolphin encounter ve dolphin swim aktivitelerine katılıp yunuslarla yüzebilirsiniz. 

Otelin sakinlerine sunduğu lüks ve konfor gerçekten hayallerle sınırlı. Bu anlamda adındaki masalsı vurguya da son derece uygun olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle dalış aktivitelerini yapabileceğiniz devasa yapay akvaryumlarda kendinizi kayıp kıta Atlantis'te sanabilirsiniz. Ayrıca aldığınız bilet ile Atlantis’in mükemmel plajlarına girip Basra Körfezi’nde güneşlenebilir ve yüzebilirsiniz.

Atlantis bünyesinde bulunan Kayıp Odalar Akvaryumu'nu da gezinize eklemelisiniz. Dilerseniz rehberler eşliğinde turlara katılıp akvaryumu gezebilir, dilerseniz programı inceleyip eğitmenler eşliğinde yapılan atölyelere katılabilirsiniz. Bu atölyelerde farklı deniz canlıları hakkında bilgi edinebilir ve bu canlıları gözlemleme şansını yakalayabilirsiniz.

Eğer deniz canlılarıyla daha yakın olmak isterseniz akvaryuma eğitmenler eşliğinde yapılan dalış etkinliklerine de katılabilirsiniz. Ayrıca adrenalin tutkunları Atlantean Flyer Zip Line'a katılarak 20 metre yükseklikten Atlantis ve Dubai sahili manzarasının tadının çıkarabilir.