Dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinden birinde keyif çatmaya ne dersiniz? Alışveriş düşkünlerinin çok mutlu olacağı Dubai Mall, 1,300 perakende dükkanı, 200’den fazla kafe ve restoranı, Dubai Akvaryumu, Olimpik ölçülerdeki Buz Paten Pisti, etkileyici fıskiyesi ile Dubai’nin merkezinde yer alıyor. Yaklaşık 200 futbol sahası (548,127 m2) büyüklüğündeki alışveriş merkezi, lüks moda tutkunlarını, cezbedecek bir havaya sahip.

Ortadoğu’nun ilki olarak Bloomingdale’s ve Galeries Lafayette gibi markaları bünyesinde bulunduran Dubai Mall, içeriye girer girmez şafatı ve büyüklüğü ile ziyaretçilerini etkilemeyi başarıyor.  

Dünyanın en uzun binası olan Burj Khalifa’nın yanında bulunan alışveriş merkezi, Dubai’ye gelmişken kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Hele bir de alışveriş düşkünü bir gezginseniz, birşeyler almasanız bile en azından Dubai Mall’ın içerisinde bir turlasanız yeter de artar bile. 2008 senesinde kapılarını açan Dubai Mall, 2018’de 80 milyonu aşkın ziyaretçi sayısı ile neredeyse bir rekora imza atmış durumda. Açıldığı günden beri, hem perakende, restoran, kafe ve eğlence sektörünü destekleyip hem de 10,000’den fazla iş imkanı sağlayıp yerel ekonomiye değer katmayı başarmıştır. Dubai Mall’ın, 2008 yılında dünyanın en büyük alışveriş merkezi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na geçtiğini de ayrıca belirtelim.

Ziyaret Bilgileri: Pazar’dan Çarşamba’ya: 10.00 – 22.00, Perşembe’den Cumartesi’ye: 10.00 – 24.00 saatleri arasında ziyarete açık. Herhangi bir ücret ödemek gerekmiyor.

Adres: Sheikh Mohammed Bin Rashed Boulevard, Downtown Dubai, 31166 – Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Yol Tarifi: The Dubai Mall, hemen şehir merkezinde yer alıyor.

Yakın Yerler: Dubai Çeşmesi, Dubai Buz Pisti