Kazablanka’da Gece Hayatı

Fas-2.jpg

Kazablanka, gece hayatının çok renkli yaşandığı bir şehir değildir. Bununla beraber gece hayatı hiç yok da diyemeyiz; ancak gece eğlenceleri diğer şehirlere göre daha kısıtlıdır. Kazablanka’da yeni nesil barlar, publar, diskolar ve kulüpler gece hayatının yaşandığı yerlerdir. Bu mekanlara uğrayan kişiler genellikle turistlerdir. Bunun yanı sıra Faslı gençler de turistlerle kaynaşmak ve eğlenmek için bu mekanları tercih eder. Ancak buralardaki canlı müzik, tekno müzik gibi alternatiflerin dışında geleneksel eğlence bulmanız zordur. Yalnızca bunların haricinde dansöz gösterileri Fas kültürünün bir parçası olarak dikkatinizi çekebilir. Bu kısıtlı gece hayatına baktığımızda, belli başlı memnun kalacağınız mekanlar arasında şunlar sıralanabilir:

La Bodega, şehrin trend mekanlarından biridir. Seçkin turistik mekanların arasında, şehir merkezinde bulunur. Çoğu gece Arap ve İspanyol kültürü etkisindeki parçalar, rock ve diğer çeşitli müzikler gecenize eğlence katacaktır. Ayrıca salı geceleri Samba derslerine katılabilirsiniz. Spor takımlarının bayraklarıyla süslü bu mekanda doyasıya eğlenebilirsiniz.

Petit Poucet, Fransız etkisinde olan ve ülkenin kolonyal zamanlarını yansıtan 1920’ler baz alınarak dekore edilmiş, o dönemlerin ruhunu yansıtan nostaljik bir havaya büründürülmüş ünlü bir mekandır. Romantik akşamlar için şehirdeki en iyi yerlerden biridir. Turistler tarafından da sıkça ziyaret edilir.

Brooklyn Bar, Amerikan tarzı bu mekan da gezginlerin uğrak noktalarından biridir. Arkadaş canlısı ortamına ve enfes kokteyllerine bayılacaksınız.

Sky 28, Kenzi Tower Hotel’in 28. katından şehrin güzelliklerini ve eşsiz manzarasını seyrederken size ülkenin en iyi şaraplarını sunacaktır. Buradaki kokteyller pahalı olmasına rağmen oldukça lezzetlidir. Bununla beraber misafirlere şık bir atmosfer sunulmaktadır.

Black House, Kazablanka’daki Hyatt Regency Hotel bünyesinde bulunan bir gece kulübüdür. Bu otelde konaklamasanız da buraya giriş yapmanız mümkündür. Bu gece kulübünün misafirleri genellikle iş adamları ve turistlerden oluşmaktadır. Ancak bu mekanın giyim kuralları vardır. Her ne kadar bunlar keskin kurallar olmasa da, şık bir giyim tercih edilmelidir.

Cabaret Embassy, şehirde otantik ve geleneksel bir hava solumak isteyenlerin eğlence mekanıdır. Burada geleneksel dansları izleyebilir ve bir şeyler atıştırabilirsiniz.

Papagayo, Kazablanka’da en iyi müzikleri dinleyebileceğiniz mekanlardan biridir. Taş duvarlarla dekore edilmiş bu mekanda, Latin danslarının tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca mekanın İspanyol yemeklerinden de tatmanızı tavsiye ederiz.

Rick’s Cafe, Kazablanka filminin de çekildiği bu mekanda, kendinizi filmin içindeki bir sahnedeymiş gibi hissedebilirsiniz. Pek çok müşteri, sırf filmdeki orijinal dekorları ve mobilyaları görmek için bu mekana gelmektedir.