Google+

Arama formu

Paris'e Ne Zaman Gidilir?

Paris'e Ne Zaman Gidilir?

Paris şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Maison Armance, Hôtel Le Presbytère, Hôtel D'Aubusson. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hôtel Belloy Saint Germain, Hôtel Central Saint Germain, Hotel Royal Cardinal gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Peace & Love Hostel, Smart Place Gare du Nord by Hiphophostels, Le Regent Montmartre by Hiphophostels tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Paris aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Paris her mevsimde ayrı güzeldir. Dolayısıyla yılın on iki ayı ziyaretçilerine kapıları açıktır. Genellikle yaz aylarında ve Noel zamanı her zamankinden daha fazla ilgi görür. Paris’in iklimi yarı okyanussal ve yarı kırsal iklim arasında seyir etmektedir. Atlantik Okyanusu'ndan ılık ve nemli rüzgar esintileri kışları kısa, ılık ve yağmurlu bir şekle sokar. Paris’te yağışlar tüm yıla eşit bir şekilde dağılmıştır. Şubat-nisan arası kuru bir hava hakimdir. Yılın 111 günü yağış alır.

Kışın sıcaklık 7°C- 8°C arasında, yazın ise sıcaklık 25°C- 30°C arası değerdedir. Genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında hava serin, yaz aylarında ılık ve nemlidir. Ağustos ve temmuz ayları şehrin en sıcak dönemiyken, aralık ve şubat arası dönem ise en soğuk aylardır. Paris’te hava çok değişkendir. Paris’in en güzel göründüğü aylar ise her yerin yemyeşil olduğu ilkbahar ve turistlerin daha azaldığı sonbahar aylarıdır. En güzel aylar olarak nisan-haziran ve eylül-kasım arası söylenebilir. 


Paris Turları