Google+

Arama formu

Volendam’da Gezilecek Yerler

Volendam şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri The Studio Guesthouse, Appartement Volendam, Luxe kingsize appartement in Volendam. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Roompot Hotel Marinapark Volendam, Roompot Marinapark Volendam, Hotel Old Dutch gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Roompot Marinapark Volendam, art hotel Spaander, Roompot Hotel Marinapark Volendam tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Volendam aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Volendam’da Gezilecek Yerler

Küçük bir kasaba olan Volendam’da müze ve kilise gezisi dışında yapılabilecek en güzel şey okyanus kıyısında yürüyüştür.

Volendam Müzesi

Volendam Müzesi

Voledam’ın bu yerel tarih ve kültüre adanmış müzesinde geleneksel kostümler, liman manzaralarına dair baskı ve yağlı boya eserler ve hatta eski bir gemiden çıkartılmış kamaralar sergilenmektedir. Ama bu mize aslında puro aşıkları için mutlaka görülemsi gereken bir yerdir zira duvarlarına yapıştırılmış 11 milyon Euro bandı vardır.

Stolphoevekerk Kilisesi

Stolphoevekerk Kilisesi

Ziyaretçilere açık olmayan bu yapı kasabadaki en eski kilisedir. Bu ahşap Protestan kilisesi ulusal bir anıt statüsündedir. 1658 yılında inşa edilen yapı ahşap bir çiftlik evi formundadır. Kilise hala dini sergi için kullanılmaktadır.

St Vincentius Kilisesi

St Vincentius Kilisesi

Volendam aslen Katolik mezhebinin baskın oldupu bir kasaba olsa da 1860 yılına kadar burada herhangi bir Katolik kilisesi bulunmamaktaydı. Volendam’daki katolikler Edam şehrine giderek dini servise katılmaktaydılar. Fakat uzun süren talep ve şikayetler sonucunda bu Neo-Barok tarzda inşa edilmiş devasa kilise hizmete açıldı ve Aziz Vincenzo’ya adandı. İç dekorasyonu bir hayli minimalist olan kilisenin en mağrur özelliği olan klavseni 2009 yılında düşen bir yıldırımda yok olmuştur. Kilise sadece haftasonları ziyarete açıktır.