Google+

Volendam’da Gezilecek Yerler

61110 Kas 2016Lokasyon Detay

Volendam’da Gezilecek Yerler

Küçük bir kasaba olan Volendam’da müze ve kilise gezisi dışında yapılabilecek en güzel şey okyanus kıyısında yürüyüştür.

Volendam Müzesi

1110 Kas 2016Gezilecek Yerler

Volendam Müzesi

Voledam’ın bu yerel tarih ve kültüre adanmış müzesinde geleneksel kostümler, liman manzaralarına dair baskı ve yağlı boya eserler ve hatta eski bir gemiden çıkartılmış kamaralar sergilenmektedir. Ama bu mize aslında puro aşıkları için mutlaka görülemsi gereken bir yerdir zira duvarlarına yapıştırılmış 11 milyon Euro bandı vardır.

-

Stolphoevekerk Kilisesi

1010 Kas 2016Gezilecek Yerler

Stolphoevekerk Kilisesi

Ziyaretçilere açık olmayan bu yapı kasabadaki en eski kilisedir. Bu ahşap Protestan kilisesi ulusal bir anıt statüsündedir. 1658 yılında inşa edilen yapı ahşap bir çiftlik evi formundadır. Kilise hala dini sergi için kullanılmaktadır.

-

St Vincentius Kilisesi

110 Kas 2016Gezilecek Yerler

St Vincentius Kilisesi

Volendam aslen Katolik mezhebinin baskın oldupu bir kasaba olsa da 1860 yılına kadar burada herhangi bir Katolik kilisesi bulunmamaktaydı. Volendam’daki katolikler Edam şehrine giderek dini servise katılmaktaydılar. Fakat uzun süren talep ve şikayetler sonucunda bu Neo-Barok tarzda inşa edilmiş devasa kilise hizmete açıldı ve Aziz Vincenzo’ya adandı. İç dekorasyonu bir hayli minimalist olan kilisenin en mağrur özelliği olan klavseni 2009 yılında düşen bir yıldırımda yok olmuştur. Kilise sadece haftasonları ziyarete açıktır.

-

Volendam ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-