Cambridge’de Alışveriş

1200px-Cambridge_Grand_Arcade_entrance.jpg

Cambridge diğer İngiliz şehirleri kadar alışveriş konusunda çok fazla seçeneğe sahip olmasa da gelen turistler için yeterlidir. Cambridge’in ana caddelerinin yanı sıra tarihî sokaklarda birçok mağaza ve butiğin yanı sıra yöresel ürünler satan dükkânlar yer almaktadır. Alışveriş yapmak için uğramanızı tavsiye ettiğimiz ilk yer Market Square’dir. Arnavut kaldırımlı meydanın etrafında kıyafetten aksesuara, hediyelik eşya dükkânlarından antikacılara kadar aradığınız birçok şeyi bir arada bulabilirsiniz. Çeşit çeşit İngiliz peyniri, kahve çekirdekleri, magnetler ve süs eşyaları buradan alabileceğiniz ürünler arasındadır. Cambridge’de alışveriş için pazarlık kavramı yaygın değildir. Bu nedenle mağazalarda fiyatların sabit olduğunu hatırlatmak isteriz.

Rose Crescent,Trinity Street, Magdalene Street, Bridge Street ve King Street Cambridge’de alışveriş denince öne çıkan sokaklar arasındadır. Trinity College’in tam karşısında yer alan AllSaints Garden Art&CraftMarket cumartesi günleri el sanatlarının satışa sunulduğu açık hava pazar yeridir. Birbirinden güzel el yapımı takılar, kişiye özel ürünler ve hediyelik eşyalarla alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. 40 yılı aşkın süredir düzenlenen açık hava pazarı cumartesi günleri saat 10.00’da kurulmaya başlıyor.

Sevdikleriniz için hediyelik eşya bakmak isterseniz King’s Parade’e uğrayabilir, BurleighStreet, Mill Road ve Regent Street’teki ikinci el eşyaların yer aldığı mağazalara göz atabilirsiniz. Bu mağazalardaki fiyatların birçok yere göre daha uygun olduğunu hatırlatmak isteriz. Cambridge öğrenci şehri olduğu için kitapçılar da bir hayli fazladır. Trinity Street üzerinde birçok kitap mağazası yer almaktadır.

Cambridge’de birçok ünlü markanın yer aldığı Grand Arcade şehrin uğrak alışveriş merkezlerinden biridir. 60’tan fazla markayı bir arada bulabileceğiniz alışveriş merkezinde yer alan restoran ve kafelerde yorgunluğunuzu atabilirsiniz. The Grafton, Cambridge sakinlerinin alışveriş ihtiyacını karşıladığı bir diğer AVM’dir. Christ’s Pieces’a yürüyüş mesafesinde bulunan alışveriş merkezinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.