Cambridge’de Gece Hayatı 

bar.jpg

Cambridge gece hayatı, nüfusun büyük bir bölümü öğrencilerden oluştuğu için oldukça canlıdır. Whitehill Estate, Newnham, Arbury, West Cambridge bölgeleri gece hayatının yoğunlaştığı yerlerdir. Bu bölgelerde pek çok bar ve gece kulübü bulunmaktadır. Alkollü ve alkolsüz içecek seçenekleri ile Cambridge gece hayatının tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Şehirde öğrenci nüfusu fazla olduğu için barlar ve gece kulüpleri sabahın ilk ışıklarına kadar açıktır. Her gece farklı bir müzik tarzı sunan barlar her zevke hitap etmektedir.

Hafta sonları Regent Street ve Downing Street üzerindeki mekânlardaki eğlencelere katılabilir, dans pistinde tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Daha sakin bir gece hayatı arayışı içindeyseniz pub’lara uğrayabilir ve sevdiklerinizle içkinizi yudumlayabilirsiniz. Lola Lo haftanın beş günü farklı konseptlere sahip partilere ev sahipliği yapan Cambridge’in ünlü gece kulüplerinden biridir. Birbirinden lezzetli kokteylleri deneyebileceğiniz gece kulübünde cumartesi günleri 21.00 - 22.30 saatleri arasında HappyHour düzenleniyor ve içkiler yüzde elli indirimle satılıyor. Yaz aylarında eğlenceyi terasa taşıyabilir, açık havada eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Kuda ise Cambridge’in en büyük gece kulüpleri arasındadır. Ünlü DJ’lerin performanslarını sergilediği mekânda kişiye özel doğum günü, bekârlığaveda gibi temalı partiler de düzenlenmektedir. Cambridge gece hayatının öne çıkan mekânlarından bir diğeri de FezClub’tır. Öğrencilerin gözde eğlence mekânları arasında yer alan Fez Club’ta haftanın yedi günü müzik dinleyebilir ve sosyalleşebilirsiniz. Caz müzik dinlemeyi seviyorsanız listenize Hidden Rooms’u da dâhil edebilirsiniz.

Konforlu ortamı ile sadece gündüzleri değil geceleri de fazlasıyla talep gören Revolution Cambridge’in en iyi mekânlarındandır. Zengin içki menüsü ve deniz ürünleri ile dikkat çeken mekân Downing Street’te yer alıyor. Klasik bir İngiliz pub’ı arayışı içindeyseniz tercihinizi The Mitre’den yana kullanabilirsiniz. Gerek yemekleri, gerek içecek seçenekleri ile ziyaretçilerine keyifli vakit geçirten mekân denemeye değer. 16. yüzyıldan kalma geleneksel İngiliz pub’larından bir diğeri de The Eagle’dır. Haftanın her günü 09.00 - 23.00 arası açık olan mekânı Bene’t Street üzerinde bulabilirsiniz. Market Passage’de yer alan La Bouche kokteylleri ile beğeni toplayan bir mekândır. Gerek İngiliz, gerek Avrupa mutfaklarından esintiler taşıyan yemeklerini deneyebilir ve keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

12 A Club, The Maypole, The Bank Micropub, La Raza, The Old Spring Cambridge gecelerinde keyif yapabileceğiniz mekânlar arasındadır. Dilerseniz River Cam’in yanına sıralanmış mekânları da tercih edebilir, nehir manzarası eşliğinde içkinizi içebilirsiniz. Öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı Cambridge’te gece hayatı yaz - kış oldukça canlıdır. Güvenli ve kaliteli bir eğlence ortamının bulunduğu şehirde her bütçeye uygun mekân bulabilir, saatlerce sıkılmadan vakit geçirebilirsiniz.