Google+

Arama formu

Stirling Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Stirling Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Stirling şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri The Married Quarters, Bonnie Views, Coach Cottage, Stirling. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Old Leckie Farmstay, Riverside View - Donnini Apartments, Creity Hall Chalet gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Willy Wallace Hostel, Stirling Youth Hostel, Alba Guesthouse tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Stirling aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

İskoçya’nın batısında yer alan Stirling şehri, Fort Nehri kıyısındadır. Ortaçağ’dan kalma bu tarihi şehir, hem mimarisi hem de doğal güzellikleriyle ilgi çekmektedir. Çevresi tepelerle sarılı olan şehrin en yüksek noktasında ünlü Stirling Kalesi yer alır. Bu kale, İskoçya’da en eski ve mimari açıdan en önemli kalelerden biridir.

Çevresinde geniş bir tarım alanı bulunan Stirling’de ana geçim kaynaklarından biri tarımdır. Üreticilerin ürünlerini satmak için şehre geliyor olması, burayı büyük bir pazar haline getirmiştir. Şehirde bulunan üniversite de Stirling’in gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. Stirling’te ılıman okyanus iklimi hâkimdir. Çevresindeki şehirlere göre daha az kar yağışı görülür. Ancak şehirde hava durumu oldukça değişkendir. Gökyüzünde hiç bulut yokken bir anda hava kararabilir ve yağmur yağabilir. Yılın en soğuk dönemi ocak ve şubat aylarıdır. Hava sıcaklığı 5-9 derece arasında değişir. Temmuz ve ağustos ayı sıcak geçer. Sıcaklıklar 19-20 derece arasındadır. Bu dönemde pek çok festival yapıldığından şehre gitmek için en uygun zamandır.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=3dHOEYHP2g8


Stirling Turları