Google+

İbiza'da Nerede Kalınır?

12615 Eyl 2017Lokasyon Detay

İbiza'da Nerede Kalınır?

“İbiza’da nerede kalırım?” sorusunu sorunca akla gelen ilk yer, İbiza merkezinden sadece 10 dakika uzaklıkta bulunan Playa d’en Bossa’dır. Göz alabildiğine uzanan deniz kıyısındaki plajları, otelleri ve başka bir yerde göremeyeceğiniz gece hayatını vadeden gece kulüpleriyle İbiza’daki en turistik konaklama adresi şüphesiz Playa d’en Bossa olacaktır. Playa d’en Bossa’daki tüm otel ve plajlar İbiza ruhunu size yaşatacak. İbiza’yı İbiza yapan, bu bölgedeki konaklama ve eğlence tesisleridir. Adanın neredeyse imzası haline gelmiş beyaz dış cepheli oteller, jakuzisinden havuzuna, en lezzetli yemeklerinden yürüme mesafesindeki plajına kadar tüm beklentilerinizi karşılayacak. 5 yıldızlı oteller kadar orta bütçeye uygun otel ve pansiyonlar da yüksek kalitede hizmet almak isteyen tatilciler için en uygun adreslerdir. İbiza şehri, küçük bir yer olmasına rağmen gecelik ücreti 300 lira olan pansiyondan 1.500 lira olan 5 yıldızlı otele kadar çok geniş bir yelpazede konaklama seçenekleri mevcuttur. Lüks odalarınızda dokuya uygun döşeli, geniş yataklı, kullanışlı, konforlu ve rahat odalar bulabilirsiniz.

İbiza’nın, İbiza şehrinden sonraki en büyük ve görece daha sakin 2 şehrinde kalmayı tercih edenler ve oradaki plajları ve turistik adresleri keşfetmek isteyenler için, San Antonio’da ve Santa Eularia’da her bütçeye göre konaklama seçenekleri bulunduğunu söyleyebiliriz. İbiza merkezdeki oteller gibi buradaki otel ve pansiyonlarda da hem plaja yürüme mesafesinde konaklayabilir hem de otellerin havuzundan yararlanabilirsiniz. Üstelik İbiza’daki bazı otellerde olduğu gibi buradaki otellerin bir kısmı da sadece yetişkinleri kabul ediyor. Yani hem çocukları olmadan dinlenmek isteyenler hem de çocuk gürültüsü istemeyen müşteriler için ideal konaklama adresleri mevcut. San Antonio’ya ve Santa Eularia’ya gün boyu otobüs ve feribotla ulaşım sağlandığı için rahatlıkla dilediğiniz zaman İbiza şehrine ve havaalanına varabileceksiniz. İbiza şehrinden sonraki üçüncü en önemli adres olan Formentera’da konaklamak isteyenler için de birçok seçenek var. Formentera’ya −genelde turistlerce tercih edildiği gibi− tekneyle yanaşmak isteyenler ise geceyi en rahat şekilde geçirecekleri tekneyi kiralamaya özen göstermelidir.

İbiza’da tatil yapmanın en önemli detayı otel rezervasyonunuzu çok önceden yaptırmanızdır. Zira oteller çok çabuk doluyor ve geç kalırsanız tam isteğinize göre otel bulmakta zorlanabilirsiniz. Yaz sezonunun ortasında doluluk oranları %96’ya yaklaşan otelleri kış aylarından itibaren ayırtmanız tatilinizin en iyi şekilde geçmesini sağlayacak önemli bir etkendir. Özellikle İbiza’yı balayı rotası olarak seçen turistlerin hayatlarının en özel tatil programında bir aksilik yaşamamaları için aylar öncesinde rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Ayrıca en güvenli otelde bile kalsanız özel eşyanıza dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Nasıl İbiza sokaklarında kapkaççılara dikkat etmeniz gerekiyorsa otel odasında değerli eşyanızı bırakmamanızı da önemle hatırlatırız. Son olarak İbiza’daki hayat tarzı ve eğlence anlayışının küçük çocukla tatil yapacak ailelere uygun olmayacağını hatırlatmak isteriz.

İbiza ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-