Budva Otelleri

Karadağ'da bir sahil şehri olan Budva'nın nüfusu yaklaşık olarak 10.000'dir. Karadağ turizminin merkezi konumunda olan bu şehir köklü bir tarihe sahiptir. Budva şehri 2.500 yıllık geçmişi ile

Adriyatik Denizi kıyısında bulunan en eski yerleşim yerleri arasındadır. Budva 1572 yılında Uluç Ali Paşa tarafından Venediklilerden alınıp Osmanlı topraklarına katılmıştır. Şehir 1573'te yapılan anlaşmayla tekrar bu ülkeye geri verilmiştir. 

Budva Otelleri

 

Şehir tam anlamıyla bir tatil kasabasını andırıyor. Ülkemizde de çokça rastlayabileceğimiz yerler gibi. Şehirde giderek artan kentleşme sonucu Arap ve Türk turistlere ilgi de emlak sektöründe artış gösteriyor. 

Budva'nın eski şehir bölümü oldukça mütevazi boyutlarda. Öyle ki bu bölgeyi 1 saate yakın bir sürede tamamıyla gezebilirsiniz. Şehir gezintisinde mutlaka göreceğiniz önemli yerler St. Ivan Kilisesi ile St. Sava Kilisesi. Yine Budva gezinizde karşılaşacağınız ve gitmeden önce de çokça adını duyacağınız eser deniz kıyısında kayalıkların üzerinde bulunan dans eden balerin heykeli Statue of Ballerina. Budva'nın sembollerinden biri haline gelmiş bu eserin yapılış amacı ile alakalı çeşitli rivayetler var. Bunlardan ilki tam bu noktada denize giren bir çiftin köpekbalığı saldırısına uğraması hikayesi. Bu rivayete göre çift saldırıya uğramış, kadın kurtulmuş ancak adam kurtulamamıştır. Sevgilisini kaybeden kadın onun tekrar geleceği umuduyla her gün gelip beklermiş. İşte bu heykel o kadının anısına yapılmıştır. Bir başka rivayete göre ise balıkçı teknesi ile denize açılan birisi geri dönmemiştir. Sevgilisi denize açılan nişanlısını her gün heykelin bulunduğu bu noktada beklemeye başlamıştır. Her gün nişanlısının geleceği umuduyla bekleyen kız yıllar sonra yaşlandığında bile vazgeçmez. Sonunda hayatını kaybeder. Bu heykelin onun anısına yapıldığı görüşü rivayetler arasındadır. Balerin heykelini Mogren Beach’e giden yol üzerinde görebilirsiniz.

Budva'da turizmin önemli noktalarından birisi de Stevi Stefan isimli adadır. Ancak bu ada genel halk kitlesine hitap etmeyip zengin kesimin tercih ettiği bir yer konumundadır. Bir Rus milyarderin satın almış olduğu adada otel-devremülk tarzında evler inşa edilmiş. Buralarda kalmanın bedeli ise gecelik 1000 Euro'dan başlıyor. Şehrin en pahalı yeri olarak da nitelendirilebilecek bu ada, aşırı pahalı olması nedeniyle kısıtlı oranda ziyaretçi alıyor. Turist çoğunluğun geneli için gizemini koruyor.

Budva şehri temelde 4 bölgeden meydana gelir. Şehrin labirent gibi sokakları ile tarih kokan yapıları Old Town, hem tarihi yapılar açısından zengin hem de plajlara ulaşımın kolay olduğu Gospostina, şehrin yerel dokusu ile birlikte plajların hareketliliğini de birleştiren Maini & Velji Vinogradi Bölgeleri, ve son olarak şehrin meşhur plajlarında doyasıya vakit geçirmek isteyenler için Becici, Budva'nın önde gelen bölgeleridir.

Budva hakkında diğer bilgiler

Budva’da Alışveriş

Budva’da alışveriş denince akla gelen ilk yer Meditran’dır. Kaliteyi uygun fiyata almak isteyen herkes Meditran’a gitmeli ve tasarım ayakkabılara, kaliteli kıyafetlere ve birbirinden güzel süs eşyalarına uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Merkeze yaklaşık 10 dakika uzaklıktaki yer, Avrupa’nın en kaliteli kozmetik ürünlerine ve aksesuarlarına ulaşmak isteyenler için de harika bir seçenek olacak.

Budva’daki en büyük alışveriş merkezi TQ Plaza’dır. Ünlü markaların mağazaları bu plazanın içinde bulunmaktadır. Ayrıca plaza alışveriş merkezi olmasının yanı sıra oteldir de.

Budva aynı zamanda bitpazarları ile de çok ünlü bir şehirdir. Budva setinde renkli çadırlarla dolu bir yer var. Burada çadırları incelerken birbirinden güzel antikalar görebilirsiniz ve bu antikalardan sevdiklerinize de hediye alabilirsiniz.

Şehirdeki Scarlet isimli mağaza kadınlar için oldukça özeldir. Çünkü yalnızca kadınlara özel tasarımlar satmaktadır ve oldukça hoş parçaları koleksiyonunda kadınların beğenisine sunmaktadır. Eğer ki dolabını yenilemek isteyen bir kadınsanız mutlaka Scarlet’a uğramalısınız.

Eğer ki gastronomi ilgi alanınızsa MegaMarket istediğiniz lezzetleri bulabilmeniz için tam aradığınız yerdir. Burada peynir, aromalı ekmek ve lezzet dolu hamurlardan satın alabilirsiniz.

Erken Rezervasyonun Önemi

Erken rezervasyon demek tatilinizi garantiye almak demektir desek yanlış olmaz. Çünkü eğer ki erken rezervasyon yaparsanız otel bulmama olasılığınız olmaz. Erken rezervasyonun bir diğer artı yanı da önceden rezerve yapılan odaların daha indirimli olmasıdır. Budva şehrini ele alacak olursak şehirdeki en keyifli dönem haziran ve eylül aralığıdır. Bu tarihler arasında şehre gidecekseniz rezervasyonunuzu minimum 3-4 ay öncesinden yaptırmalısınız.

Budva şehrinde otel fiyatlarına baktığımızda Avrupa standartlarına kıyasla daha ucuz fiyatların söz konusu olduğunu söylemek mümkün. Genel Avrupa standartlarının altında ucuz bir fiyat aralığına sahip olan Budva otelleri, son yıllarda değişen döviz kuru ile birlikte ülkemizden giden turistleri maalesef biraz daha zorlamaya başladı. Yine de bu durum bizi kötü yönde etkilese de Budva şehrinin uygun fiyatlı tatil şehirleri listesinde başlarda olduğu bir gerçek.

Tarihi dokusuyla da dikkat çeken Budva'nın en önemli turizm alanlarından birisi kuşkusuz plaj turizmidir. Şehrin eşsiz plajları her yıl çok sayıda turistin uğrak yerleri olmakta. Dolayısıyla Budva'da turist yoğunluğu daha çok plaj turizminin yoğun yaşandığı Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında artış göstermektedir. Bunun yanı sıra Nisan-Ekim aylarında gerçekleştirilen kültür turizminin de Budva turizmine katkısı olan ve yoğunluğu bir hayli artıran faktörlerden birisi olduğunu söylemek mümkündür. 

Budva'da otel fiyatlarının Avrupa standartlarına göre daha düşük olduğunu belirtmiştik. Ancak otellerin temel fiyatlandırması dışında maliyete dahil olacak bir diğer etmene değinmek gerek. Budva şehrinde alınan %10'luk şehir vergisi, otel fiyatlarını etkileyen etmenlerden birisidir. Bazı oteller bu payı fiyata dahil olarak alırken bazıları ekstra olarak istemektedir. Dolayısıyla konaklama fiyatlarını değerlendirirken bu noktayı atlamamakta fayda var.

Budva otel fiyatları

Şehirde her tür otel imkanına ulaşmak mümkün. Bütün bütçelere uygun şekilde otellerin bulunduğu Budva'da, daha uygun fiyatlı hostellerin yanı sıra yıldız sayısı yüksek lüks oteller de bulunuyor. Ancak şehrin genelinde Sheraton, Hilton gibi meşhur otel zincirlerine rastlanmıyor. Kelimenin tam manasıyla tatil şehri olan Budva'da daha çok butik otellere rastlanıyor. 

Budva şehrinde Old Town olarak bilinen şehir merkezi, otel fiyatlarının biraz daha lüks özelliklere sahip olduğu bölgedir. Fiyatların da biraz daha artış eğiliminde olduğu bölge dolayısıyla Old Town'dır. Şehir merkezinden daha uzakta olan oteller görsel açıdan dezavantajlı görünse de konfor konusunda beklentileri karşılamaktadır. 

Budva'da otellerin gecelik oda fiyatları 40 ila 200 Euro arasında değişiklik gösterir. İki kişi için sunulan bu fiyat Avrupa'nın geri kalanına bakıldığında uygun görünüyor. Öte yandan önde gelen online rezervasyon siteleri üzerinden yapacağınız rezervasyonlarda daha avantajlı fiyatlara da ulaşabileceğinizi unutmayın.

Otellerin fiyatları değişiklik göstermekle birlikte hizmet kaliteleri genel manada birbirine yakındır. Hemen her otelde ücretsiz Wi-Fi sistemlerinin etkili şekilde kullanıldığı Budva'da, farklı hizmetler de ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

Vojinovic Apartments

Tatil şehri Budva, lüks otellerin yanı sıra bütçe dostu ucuz otellere de sahip. Slovenska Plajı’na uzaklığı 500 metre olan Vojinovic Apartments, Budva'nın bütçe dostu ucuz otellerinden birisi. Tesisin bütününde ücretsiz Wi-Fi hizmeti bulunuyor. Ayrıca ücretsiz otel hizmetleri arasında ücretsiz özel otopark da yer alıyor. Hem küvetli hem duşlu özel banyosu olan odalar ile TV ve mini mutfak, otelin demirbaşlarıdır. 

Yakın Çevre: Vojinovic Apartments Mogren Plajı'na 1,7 km, Jaz Plajı'na 3,5 km mesafede. Budva'nın önemli eğlence merkezlerinden Aqua Park Budva ile arasında 2 km mesafe bulunuyor. Vojinovic Apartments, Tivat Havaalanı'na 21 km, Podgorica Havaalanı'na 65 km uzaklıkta.

Otel Aktiviteleri: Otelde el, baş, sırt, boyun, baş ve tüm vücut masajları yapılıyor. Tesis dışında ücrete tabi dalış ve hiking aktiviteleri de gerçekleştiriliyor. 

Fiyat: Budva merkeze 1,4 km uzaklıkta bulunan otelin gecelik fiyatı 60 TL civarında.

Djordjevic

Uygun fiyatlı Budva otellerinden birisi de Djordjevic'tir. Mogren Plajı'na 3,3 kilometrede yer alan otelin Budva Su Parkı ile arası 3,6 km. Ücretsiz Wi-Fi teknolojisi sunan otel, tam donanımlı hizmetleri ile ziyaretçilerin memnuniyetini temin ediyor. Tesiste klima, duş, TV, ücretsiz banyo hizmetleri ve özel banyo gibi hizmetleri alabilirsiniz. Terası ve barbeküsü de bulunan otel, aile konaklamaları için de uygun nitelikte. 

Yakın Çevre: Svet Stefan'a 11 kilometre uzaklıkta olan otelin en yakın olduğunu havaalanı, 23 km uzaklıktaki Tivat Havaalanı. 

Budva'da yer alan Hostel Michel ücretsiz bisiklet, bar, ortak salon ve bahçe sunmaktadır. Mogren Plajı (yaklaşık 1,5 km), Kutsal Teslis Kilisesi (90 metre) ve TQ Plaza (800 metre) gibi görülmeye değer pek çok cazibe merkezinin yakınında yer alan hostelde barbekü olanakları mevcuttur. Tüm alanlarında ücretsiz Wi-Fi sağlanan tesiste ortak mutfak bulunmaktadır.

Ucuz Budva otelleri

Hostel Michel

Budva'da uygun fiyata konaklayabileceğiniz otel seçeneklerinden birisi de Hostel Michel'dir. Ortak banyo ve çalışma masaları olan odalara sahip otelin çevresinde bisiklet turu gibi etkinlikler yapılabilir. 

Yakın Çevre: Hostel Michel çevresinde görülebilecek en güzel yerler Budva Su Parkı ve Sveti Stefan'dır. Su Parkı'na mesafe 3 km ilen Sveti Stefan ile otel arası 11 km. Hostel Michel'e en yakın havaalanı ise 23 km uzaklıkta bulunan Tivat Havaalanı'dır.

Apartment Sea Cottage

Evcil hayvan girebilen, klimalı, fırın, buzdolabı, mikrodalga, donatılmış mini mutfak seçenekleri ile dikkat çeken Apartment Sea Cottage, Budva genelinde uygun fiyatlı otellerden birisidir.

Yakın Çevre: Podgorica'ya 41 km uzaklıkta bulunan otel, Jaz Plajı'na ise 1,9 km mesafede yer alıyor. Otelin şehir merkezine uzaklığı ise 5 km'dir. Apartment Sea Cottage, Kotor'un 14 km uzaklığında. En yakın havaalanı ise 13 km uzaklıktaki Tivat Havaalanı'dır. 

Otel Fiyatlarının Etkenleri

Budva'da ucuz oteller genel olarak Old Town adıyla bilinen şehir merkezinden daha uzakta olan ve hostel tarzında hizmet veren tesislerdir. Şehrin görsel güzelliğinden bir nebze uzak olan bu oteller, konfor açısından beklentileri karşılar nitelikte. Yine şehir vergisi de otellerin fiyat aralığını etkileyen faktörlerden birisidir.

Apartmani Andrea-jaz, Apartments Central, Kuća za odmor Olga, Apartmani Jovan ve Apartments Vila Anastasia Budva’da ucuza konaklayacağınız diğer bazı otellerdir.

Pek çok otel güzel hizmetler ile ziyaretçileri memnun etmek üzere çalışmalar yapar. Her otelin kendine göre artıları eksileri bulunmakla birlikte bazı oteller çok daha üst seviye hizmetleri ile dikkat çekmektedir. Tatil şehri Budva'da da dikkat çeken harika oteller bulunuyor. Şimdi Budva'nın en iyi otellerine yakından bakalım.

Splendid Conference & Spa Resort

En iyi oteller incelememizde ilk dikkat çeken yer Splendid Conference & Spa Resort. 5 yıldızlı lüks otellerden birisi olan bu tesis, doğrudan Bečići'nin kalbinde yer alan uzun kumsalda konumlandırılmıştır. Otelin Budva Eski Kent bölgesiyle arasındaki uzaklık ise 2 km. Spa alanında gelişmiş sistemler kullanılan otelde hidromasajlı küvetler, ısıtmalı kapalı havuzlar, saunalar ve buhar banyoları yer alıyor. Buhar banyolarında Swarovski kristallerin bulunduğunu da ekleyebiliriz. Bu da otelin ne denli lüks özelliklere sahip olduğunu ortaya koyan şeylerden birisidir. 

Adriyatik Denizi ve Bečići Körfezi'ne karşı manzarası olan şık bir balkon, otelde sizleri bekliyor. Yine odalarda ve süitlerde LCD uydu TV ile klima seçenekleri ve ücretsiz banyo malzemeleri bulunuyor. Bornozdan saç kurutma makinesine kadar her malzemeyi edinebilirsiniz. Otel içerisinde taze malzemeler ile hazırlanan Karadağ lezzetlerinin yanı sıra dünya mutfağının da önemli tatları bulunuyor. Yine yerel ve uluslararası şarap tadımları da otelde mutfağın imkanları arasında. 

Özel kumsalda konukların yararlanacağı şemsiye ve şezlonglar var. Gün boyu atıştırmalık ve içecek servisinin yapıldığı tesiste havuz kenarında dinlenmenin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Tesiste ayrıca hayli büyük ve modern olan Casino Royale bulunuyor. 

Yakın Çevre: Splendid Conference & Spa Resort'un Tivat Havaalanı'na uzaklığı 20 km. Podgorica Havaalanı ile arasındaki uzaklık ise 60 km. Dubrovnik Havaalanı'na 68 km mesafede olan otelde istek üzerine ücretli karşılama hizmeti de var.

En iyi Budva Otelleri

Dukley Hotel & Resort

Budva'da en iyi oteller arasında bulunan 5 yıldızlı bir diğer otel Dukley Hostel & Resort'tur. Yemyeşil peyzajlı bahçelerle çevrilen otel, harika bir deniz manzarasına sahip. Ayrıca konuklar için çatı katında sonsuzluk havuzunun yanında dinlenebilecekleri şezlonglar hazırlanmış. Otel ziyaretçileri burada atıştırmalıklardan tadarken dinlenebilirler. Otelin her bir odasında ücretsiz Wi-Fi erişimi, klima ve mobilyalı teras bulunuyor.

Tam donanımlı bir mutfak, TV içeren bir oturma salonu, geniş bir özel banyo ve ücretsiz sunulan banyo malzemeleri ile otel lüks ve konforu bir arada sunuyor. Modern dekorasyonu ile de girdiğiniz andan itibaren büyüleyici bir etki bırakan Dukley Hotel & Resort, tüm ziyaretçilerini eşsiz bir tatil deneyimine davet ediyor.

Otel Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Yüksek fiyatlı otellere baktığımızda bu otellerin genelde havuzlu olduğunu söylememiz mümkün. Ayrıca yine bu otellerin içerisinde güzel restoranlar da bulunuyor. Tesisler

Oak Leaf Residences, Slavija BudvaHotel, Aparthotel Villa Aria, Apartments Lemons ve Sky View Luxury Apartments Budva’daki en iyi diğer otellerden bazılarıdır.

Turizmin bir hayli geliştiği Karadağ'ın tatil şehri Budva; müzik, festival ve tiyatronun bir araya geldiği hoş bir yer. Her yıl artan turist sayısı ile gelişen Budva'da çeşitli oteller bulunuyor. Şehrin otel imkanları oldukça gelişmiş rahatı ve konforu açısından etkileyici lüks otelleri de kapsıyor. Birinci sınıf kaliteyi misafirlerine sunan bu oteller, gelen misafirlerin yapmış olduğu değerlendirmelerde 8-9+ puan değerlerine sahip. Şimdi Budva'da konuk değerlendirmelerinin en yüksek olduğu bazı otellere yakından bakalım.

Hotel Blue Star

Üst düzey konforunun yanına Fransız mutfağının lezzet dolu hamur işlerini de ekleyen bu otel, ayı zamanda çok iyi bir seminer oteli olma özelliğine sahiptir. 

Balkanların geçmişi en eskilere dayanan yerlerinden olan Budva, pek çok kilise ve anıt ile bu köklü tarihin izlerini asırlar boyunca yaşatmaktadır. Kültürel mirasın hayli zengin olduğu Budva şehrinin turist akınına uğrama sebeplerinden birisi de kuşkusuz budur. Yine Budva şehrinin en öne çıkan özelliklerinden birisi tüm canlılığını her zaman koruyan gece hayatıdır. Bu tür mekanlara da ulaşım imkanının bulunduğu Blue Star'da ayrıca tesis içerisinde de eğlenceli geceler yaşama şansına sahipsiniz. 68 sandalye kapasitesi ve geniş bir şarap seçkisine sahip restoranı ile Blue Star, misafirlerine 7/24 elit bir tatilin kapılarını açıyor. Ulusal ve uluslararası lezzetlerin kullanıldığı otelde Fransız mutfağından hamur işlerinin servis edildiği bir de cafe yer alıyor. 

Yüksek puanlı Budva otelleri

Studio Apartments 6 Palmi

Budva'da 9+ puan alan bir diğer otel Studio Apartmenta 6 Palmi otelidir. Özel otopark ve tüm alanlarda ücretsiz Wi-Fi imkanları bulunan otelin tüm konaklama birimlerinde klima, teras ve yemek alanı yer almaktadır. Hepsinde ücretsiz banyo ve yatak malzemeleri sağlanıyor. 

Yakın Çevre: Otel ile en yakında bulunan Slovenska Plajı arasında 450 metre mesafe var. Diğer iki plaj Mogren Plajı ve Jaz Plajı ise 2,5 km mesafede. Tesis şehrin ünlü yerlerinden Sveti Stefan'a 6 km. uzaklıkta. TQ Plaza ile aradaki mesafe ise 400 metre. Son olarak otelin Tivat Havaalanı'na olan mesafesi 16 km'dir.

Dukley Hotel & Resort

Budva şehrinde bulunan konukların en fazla beğendiği otellerden birisi de Dukley Hotel & Resort’tur. Bu eşsiz 5 yıldızlı otelde özel plaj alanı ve berrak deniz manzarası bulunmaktadır. Tüm odalarda mobilya ve klima seçeneklerinin sağlandığı tesisin genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi bulunmaktadır. Tesiste 3 farklı plajda 3 farklı restoran yer almaktadır. Tüm bu restoranlarda farklı lezzetleri deneyimleyebilirsiniz. Çiftlerin büyük oranda tercih ettiği otel, iki kişilik seyahatlerde 9,4 puana sahiptir.

Luxury Apartment Bečići, Elena&Fontana Apartment, Hotel Kadmo ve Klaris Guest House Budva şehrinde konuklar tarafından en fazla beğenen diğer otellerdir.

 

Balayı otelleri çiçeği burnunda yeni evli çiftler için büyük öneme sahiptir. Romantik bir balayı geçirmek isteyen çiftler, aylar önceden hazırlıklara başlayıp en uygun yeri ararlar. Dünyanın her yerinde turizm sektörünün geliştiği önemli tatil yerlerinde diğer otel türleri gibi balayı otelleri üzerinde de çokça durulmaktadır. Karadağ'ın meşhur tatil şehri Budva da romantik bir tatil için tercih edilebilecek balayı otellerine sahip bir şehir. Şimdi Budva'nın meşhur birkaç balayı oteline bir göz atalım.

Fontana Hotel & Gastronomy

Mogren Plajı'nın 800 metre ilerisinde bulunan otelde ücretsiz Wi-Fi sisteminin yanı sıra sigara içilmeyen odalar, teras ve bahçe hizmetleri bulunuyor. 2019 yılında inşa edilmiş olan otelin Budva Su Parkı ile mesafesi 2,7 km.

Fontana Hotel & Gastronomy içerisinde bulunan tüm odalarda özel banyo ile çalışma masası yer alıyor. Klima ve gardroplar bütün odalarda bulunurken bazı odalar deniz manzarasına da sahip.

Otelde kahvaltı seçenekleri açık büfe ya da kontinental kahvaltı şeklinde. Otelde ayrıca toplantı düzenlemek isteyenler için toplantı odaları da bulunuyor.

Fontana Hotel & Gastronomy, balayını Budva'da geçirmek isteyen çiftler için iyi bir seçenek olacaktır. Yeni evli çiftler, şehrin tarih kokan sokaklarında gezinmenin yanı sıra eşsiz plajlar ve gece hayatı ile de Budva'da çok keyifli günler geçireceklerdir.

Yakın Çevre: Tesis çevresinde sayılabilecek ünlü mekanlar Discoteque Trocadero Budva, TQ Plaza ve Kutsal Teslis Kilisesi'dir. Otelin Tivat Havaalanı'nın mesafesi ise 22 km.

Budva Balayı Otelleri

Hotel Montenegro

Romantik Budva otellerinden bir diğeri olan Hotel Montenegro, Bečići Plajı üzerinde kurulmuş modern dekore edilmiş etkileyici bir oteldir. Klimalı odalar ile geniş bir spa alanının bulunduğu otelde sauna ve 2 adet spa küveti de konuklara sunulan hizmetler arasındadır. Hotel Montenegro, şehrin merkezi sayılan Old Town bölgesine yalnızca 2 km uzaklıkta bulunuyor. Köklü bir tarihe sahip olan Old Town, otel sakinleri için eşsiz bir manzara sunacaktır.

Otel odalarında pek çok otelde olduğu gibi minibar, kasa, TV ve ücretsiz banyo gibi hizmetler sunuyor. Otelin plaj bölümünde şezlong ve şemsiyeden yararlanabilirsiniz. Ayrıca misafirler için hizmet veren Tekila Beach Bar'da gün boyunca içecek ve aperatif servisi vardır. Ayrıca 3 adet açık yüzme havuzu ile ısıtmalı kapalı havuzda rahatlatıcı ve sağlıklı anlar yaşanmaktadır. Romantik balayıların adresi Montenegro Hotel'de restoran hizmetleri de geleneksel Karadağ spesiyaliteleri ile taze hazırlanan Akdeniz yemeklerinden meydana gelir. Açık havada yemek keyfi yapabileceğiniz teras ve gece hayatını doyasıya yaşayabileceğiniz gece kulübü de otelin sunduğu avantajlar arasındadır.

Hotel Moskva, Hotel Majestic, Hotel Adria ve Hotel Kadmo Budva şehrinde romantik çiftler için oldukça uygun diğer balayı otellerinden bazılarıdır.

Casino otelleri ziyaretçilerine konaklamanın yanı sıra çok geniş bir eğlence imkanı da sunan tesislerdir. Eşsiz bir tatil şehri olan Budva, sahip olduğu pek çok otel çeşidi gibi casino otel imkanları ile de ziyaretçilere keyif dolu bir tatilin garantisini veriyor. Şimdi Budva şehrinde öne çıkan casino otellere daha yakından bakalım.

Avala Resort & Villas

Budva Old Town'a yalnızca 50 metre mesafede bulunan deniz kıyısında birinci sınıf harika bir tatil yaşamak isteyenler için Avala Resort & Villas en doğru seçeneklerden.

Fitness merkezi ve yıl boyu hizmet veren kapalı havuz haricinde 2 adet açık havuzun da bulunduğu otelde, dünya mutfağının eşsiz lezzetlerinin sunulduğu 2 restoran da yer alıyor. 

Konumuyla tüm oteller arasında çok cazip bir seçenek olan Avala Resort & Villas, dijital telefon hattı, düz ekran TV ve ücretsiz Wi-Fi hizmetleriyle de ziyaretçileri memnun ediyor. Konaklamanın ötesinde eğlenceyi de yukarılara taşımak isteyen misafirler için otelin casino ortamı da hayli etkileyici duruyor.

Deniz turizminin çok geliştiği Budva'da yer alan otelde bu alanda etkinlikler de oldukça yaygın. Ayrıca otel hem deniz hem de dağ manzarasına sahip olmasıyla dikkat çekiyor. 

Budva Casino otelleri

Maestral Resort & Casino

2017 yılında yenilenen Maestral Resort & Casino, sahip olduğu konum itibariyle dikkat çeken tesislerden birisi. Otel romantik bir kayalık koyda kurulmuş. Özel bir kumsala sahip olan otel ayrıca balıkçı kasabası Pržno ile Budva Old Town'ın da yakınında yer almakta. 

Modern mimarinin tümüyle hissedildiği otelde ücretsiz Wi-Fi erişimi, LCD TV ve özel otopark gibi ayrıcalıklı hizmetler bulunuyor. Özel otoparkın ücretsiz olduğunu da hatırlatalım.

Otelde hem Akdeniz hem de dünya mutfağından lezzetlerin sergilendiği 4 restoran var. Yine Budva'nın pek çok otelinde olduğu gibi Mestral Resort & Casino'da da seçkin bir şarap yelpazesi ile içecek ve atıştırmalık sunumu yer alıyor.

Çeşitli masaj ve spa imkanları bulunan otelde misafirler çok rahatlatıcı dakikalar geçirebilecek. Yine sağlık havuzları ve buhar odaları da konaklama tercihini Maestral Resort & Casino'dan yana kullananların sağlıklı ve rahatlatıcı bir tatile kavuşmalarına yardımcı oluyor. Bunun dışında dalış merkezi ve tenis kortları da tatil boyunca misafirlerin çeşitli etkinliklere katılmalarını sağlıyor. 

Son olarak Maestral Resort & Casino, Budva şehrinde eğlencenin doyasıya yaşandığı casino otellerinden biri olmanın hakkını sonuna kadar veriyor.

Yakın Çevre: Otel Sveti Stefan'a yakın bir konumda. Yine gece hayatı ile ünlenen Budva şehrinde eğlenceli geceler geçirmek isteyenler için de gayet uygun bir konumda.

Merit Casino Royal Splendid, Hotel Splendid Conference And Spa Resort, Falkensteiner Hotel Montenegro ve Hotel Odissey Budva şehrinde öne çıkan diğer casino otellerindendir

Hosteller başına buyruk gezginler için en ideal mekanlardır. Çantasını sırtına takıp dünyanın dört bir yanını görmek isteyen gezginler, sadece kalacak bir yer arayışında oldukları için lüks otellere çok sıcak bakmazlar. Onlar için önemli olan daha çok yer görmek ve gezmek olduğu için otele sadece yatmaya gelinmelidir. Bu sebeple yalnızca kalacak yer olarak bakan gezginler için lüks otellere çok yüksek meblağlar vermek akıl kârı değildir. Tam da bu duruma hizmet eden hosteller, lüks oteller kadar eşsiz hizmetler sunmasa da fiyatıyla yüzleri güldürür. Pek çok tatil şehrinde hostellere sıklıkla rastlanıldığı gibi Budva'da da hostel imkanları bulunmaktadır. Şimdi rotasına Budva'yı ekleyen gezginler için Budva hostellerini sıralayalım.

Freedom Hostel Budva

Freedom Hostel, Mogren Plajı'na 1,5 km uzaklıkta bulunuyor. Otelde klimalı odalar ve ortak salon yer almaktadır. Freedom Hostel'de akşam eğlencelerine katılabilir ve ortak mutfağı kullanabilirsiniz.

Freedom Hostel Budva'da banyolar da ortak. Bakıldığı zaman bu tür özellikler hostellerin genel özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca burada yapabilecekleriniz arasında bisiklet ve araba kiralama hizmetleri de bulunuyor.  Gezilecek Yakın Yerler

Freedom Hostel çevresinde görülebilecek yerlere bakıldığında karşınıza TQ Plaza, Kutsal Teslis Kilisesi çıkıyor. Yine gece hayatına düşkün ziyaretçiler için Omnia Night Club da seçenekler arasında. Freedom Hostel'e en yakın mesafedeki havaalanı Tivat Havaalanı. Bu havaalanının hostele olan uzaklığı 23 km. Hostel'den havaalanına ücretli araç servisi de bulunuyor.  

Budva Hosteller

Hostel Montevizyon

Budva şehrinin bir diğer hostel Hostel Montevizyon, yetişkinlere yönelik hizmet sunuyor. Mogren Plajı ile 1,5 km, Budva Su Parkı ile 2,4 km mesafesi olan tesiste teras, bahçe ve ortak salon bulunuyor. Freedom Hostel gibi Montevizyon'da da akşam eğlencesi ile ortak mutfak imkanları mevcut. Bu tesiste kahvaltılar açık büfe ya da kontinental kahvaltı şeklinde iki şekilde oluyor. 

Yakın Çevre: Hostel Montevizyon yakınında popüler turistik mekanlar da var. Tesisten çıktığınızda gidebileceğiniz popüler mekanlar TQ Plaza, Kutsal Teslis Kilisesi ve Omnia Night Club. Gece hayatının da aktif yaşanması ile ünlü olan Budva, müziğin sesinin sonuna kadar açık olduğu uzun gecelerin adresi olan gece kulüplerini ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. Montevizyon ile Tivat Havaalanı arasındaki mesafe ise 22 km.

Freedom Hostel 2 adlı hostel, Budva şehrinde Podmaine Manastırı'na 3,1 km mesafede yer alıyor. Tesiste ücretsiz Wİ-Fİ, bahçe, sigara içilmeyen odalar, tur masası, teras ve ortak mutfak gibi özellikler bulunuyor. Ulaşım servisi de sağlayan tesiste bisiklet kiralama hizmeti de veriliyor. 

Yakın Çevre: Yakın çevrede gezilebilecek en popüler mekanlar TQ Plaza, Mogren Plajı ve Aziz Yahya Kilisesi'dir. En yakın mesafedeki Tivat havalanı ise 21 km uzaklıkta.

Fiyatı Etkileyen Etkenler

Budva'da otel fiyatları genel anlamda şehir merkezine ve plajlara uzaklık durumuna göre değişiklik göstermektedir. Köklü bir geçmişe sahip olan şehrin tarihi yerleri, özellikle turistler tarafından ilgi çekici bulunuyor. Yine Budva'nın en karakteristik özellikleri arasında bulunan plajların yakınlığı ve gece kulüplerinin varlığı, konaklama tercihleri konusunda fiyatları değiştiren etkenler arasında bulunuyor.

High Hostel, Freedom Hostel Budva, Sun Hostel, Saki ve Hostel Michel Budva’daki diğer önemli hostellerdir.