Cankurtaran Sosyal Tesisleri

Cankurtaran Sosyal Tesisleri, İstanbul’un tarihi yarımadası olarak bilinen Fatih’te bulunan bir sosyal tesistir. Bulunduğu mahallenin adını alan Cankurtaran Sosyal Tesisleri, tarih ve doğa ile iç içe bir yer olarak karşınıza çıkar. Burada ister arkadaşlarınızla isterseniz ailecek güzel zaman geçirebilir ve lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Yolunuz tarihi yarımadaya düşecek olursa mola noktalarından biri olarak Cankurtaran Sosyal Tesisleri’ni tercih edebilirsiniz.

Cankurtaran Sosyal Tesisleri Hakkında Bilgi

Müthiş bir deniz ve boğaz manzarasına sahip olan sosyal tesislerde zengin bir menü ile beraber kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışan ekibini bir arada bulabilirsiniz.

İçerisinde bulunan çocuk parkı sayesinde ailecek rahat zaman geçirebileceğiniz Cankurtaran Sosyal Tesisleri’nin ayrıca ücretsiz otoparkı da misafirlerine hizmet veriyor. Burada deniz manzarası eşliğinde çay içerek günün koşturmasına huzurlu bir ara verebiliyorsunuz. Deniz manzaralı kışlık 180, yazlık ise 120 kişilik iki alakart salonu olan tesiste tüm öğünler için alternatif ve lezzetli yemekler bulabiliyorsunuz.

Sosyal tesisin açık bahçesinde oturma grupları, havuz ve gölgelikler yer alıyor. Burada dilerseniz yürüyüş yapabiliyor dilerseniz kafeteryadan self-servis olarak aldığınız içecekleri ve tatlıları atıştırmaya başlayabiliyorsunuz. Kapalı salon ise yaz döneminde her zaman açık olan camları ile boğaz manzarasını ayaklarınızın altına seriyor. Tesiste 60 araçlık ücretsiz otopark ve 4 ila 10 yaş arası çocukların oynayabileceği bir de oyun parkı yer alıyor. Tesisin yoğunluğu sebebi ile grup rezervasyonlarının yalnızca Ramazan ayında alındığını hatırlatmakta fayda var.

Cankurtaran Sosyal Tesisleri Kahvaltı

Güne harika bir başlangıç denince akla ilk gelen şüphesiz ki kahvaltı oluyor. Harika bir manzara eşliğinde zengin içerikli bir kahvaltı da Cankurtaran Sosyal Tesisleri’nde tüm cazibesi ile misafirlerini karşılıyor. Cankurtaran Sosyal Tesisleri kahvaltı saati 08.30’da başlıyor. Kahvaltı tabağınızın yanına dilerseniz yumurta çeşitleri, tost türleri ve ön içki lezzetler de ekleyebiliyorsunuz. Daha sonraki vakitlerde gitmek isterseniz atıştırmalıklar, çorba çeşitleri, et, tavuk, balık yemekleri, ızgara çeşitleri, tatlı ve içecekleri bulabiliyorsunuz. Burada iki kişilik bir menü için ortalama 95 Türk Lirası ödeyerek hem manzaraya hem de lezzetli porsiyonlara doyabilirsiniz.

*Fiyatlar ve saatler Eylül 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Cankurtaran Tesisleri Nerede ve Nasıl Gidilir?

Cankurtaran Sosyal Tesisleri, İstanbul’un Fatih ilçesinde yer alıyor. Ulaşım için farklı alternatifleriniz mevcut.

Otomobil: Şahsi aracınızla sosyal tesislere ulaşmak isterseniz mekânın Eminönü’nden Bakırköy’e giden sahil yolu üzerinde konumlandığını söyleyebiliriz.

Anadolu yakasından gidecek olursanız Boğaz Köprüsü’nü geçip Galata Köprüsü vasıtası ile Fatih’e ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Harem’den kalkan arabalı vapur ile Sarayburnu’na gidebilirsiniz.

Tramvay: Sultanahmet Tramvay durağında inerek sosyal tesise ulaşım sağlayabilirsiniz. Tramvaydan indikten sonra Divanyolu’ndan 300 metre yürüyerek Ayasofya Müzesi’nin önüne gitmelisiniz. Ardından sola dönüp yaklaşık 150 metre ilerdeki Topkapı Sarayı girişi ve III. Ahmet Çeşmesi’ne ulaşın. Buradan aşağıya doğru 400 metre devam ederseniz Cankurtaran Sosyal Tesisleri’ne ulaşmış olursunuz.

Cankurtaran Sosyal Tesisleri İletişim

Adres:  Ahırkapı İskele sokak No.1 Cankurtaran, Fatih / İstanbul
Telefon: (0212) 458 54 14 – 15