Google+

Arama formu

Trakai Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Trakai Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Trakai şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Domido Villa, Anupro Villa, Vila Viesai. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Esperanza Resort, Argo Trakai, Cozy apartment in Trakai gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Trakaitis Holiday Home, Trakaitis Country House, Trakaitis Guest House tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Trakai aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Trakai şehri, Litvanya’nın güneydoğusunda yer alır. Başkent Vilnius’un 28 km batısındadır. Vilkoksnis ve Skaistis gölleri arasında kalan şehir muhteşem bir doğal güzelliğe sahiptir.

497 kilometrekarelik alana yayılı olan her köşesinde, hem doğanın hem de tarihin tadını çıkarmak mümkündür. Özellikle Trakai Tarihi Ulusal Parkı sayesinde her yıl çok sayıda turisti ağırlayan şehirde Trakai Kalesi de önemli bir tarihi güzelliktir. Başkent Vilnius’a yakın oluşu sayesinde özellikle yabancı turistler için günübirlik ziyaretlerin adresidir. Yerli turisler ise burayı uzun haftasonu tatilleri için tercih ederler.

Trakai’de karasal iklim hakimdir. Kış ayları soğuk ve kar yağışlı, yaz ayları ise sıcak ve nemli geçmektedir. Yıllık ortalama hava sıcaklığı 6 derecedir. Ocak ayında ortalama sıcaklık -5 derece iken, Temmuz ayında bu ortalama 17 dereceye çıkmaktadır. Yaz aylarında gündüz sıcaklıkları 24 dereceye kadar yükselmektedir. Bu sebeple Trakai’ye gitmek için en uygun dönem yaz aylarıdır.


Trakai Turları