Lviv’in en yüksek noktası olan High Castle, şehrin manzarasını seyretmek için en güzel yerdir. Rynok Meydanı’na 2 kilometrelik bir mesafede yer alan kale, 1250 yılında inşa edilmiştir. 1704’te ise İsveç ordusunun saldırıları sonucunda kale hasar görmüştür.

13. yüzyılda ilk yapıldığında ahşap olan kale, daha sonra taş bir yapıya dönüştürülmüş ve karakol olarak kullanılmış ardından cephanelik olmuştur. 1869 yılında Polonya ve Litvanya arasındaki Lublin Birliği’nin 300. yıldönümü kutlamak üzere inşa edilmiştir.

Şimdilerde ise turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Dairesel şeklinde bir yapıya sahip olan kalenin kalıntıları Lviv şehrini 360 derecelik manzarasını seyretmek isteyenler için idealdir. Etrafı ağaçlarla kaplı ve yüksekliği 413 metre olan bu yerde bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Çıkış yolunda ise yamacın eteğinde yer alan yöresel lezzetlerin sunulduğu restoranda yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Ziyaret Bilgileri: Kale 24 saat boyunca açıktır ve giriş ücretsizdir.

Adres:Castle Hill, Lviv

Yol Tarifi: High Castle’a Rynok Meydanı’nda 5A numaralı otobüsle veya 9 numaralı metro hattıyla ulaşabilirsiniz. Zamkova Caddesi’nde indikten sonra kalenin tepesine varmak için patika yoldan biraz yürümeniz gerekmekte.

Yakın Yerler: Glass Museum In Lviv, Pravda B Gallery