Lviv Gece Hayatı

Lviv'de gece hayatı özellikle Türkler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Türk parasının Ukrayna'da değerli oluşu ekonomik olarak bir avantaj yarattığı gibi Ukrayna güzelleri de Lviv'in tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden biri. Avrupa ülkeleri arasında en gözde, en popüler yerlerden biri olan Ukrayna gece hayatı, Lviv'de biraz daha sakin geçse de oldukça tatmin edicidir. Ekonomik olarak uygun olmasının yanı sıra hizmet kalitesinde de başarıyı yakalayan eğlence sektörü; birçok kulüp, pub ve festival ile meraklılarına doyasıya eğlenme imkanı tanır. Kulüplerin arasında en elitinden en basitine çeşitli kalitede olanlar mevcut. Bunlardan biri olan Millennium Club, şehir merkezinden sadece bir kaç blok ötede bulunan bu mekan, Lvivlilerin iş çıkışı eğlendikleri kaliteli bir mekandır. Lviv Gece Hayatı’nın en büyük mekanlarından biri olan Millenium Club'da herkes için bir şeyler düşünülmüş. Gazino, restoran, tiyatro, bilardo gibi birçok alternatif bu yapının içerisinde bulunuyor. Lviv'in bu devasa kompleksinde sabaha kadar çılgınlarca eğlenen bir çok Lvivliye şahit olabilirsiniz. (Millenium Club Tel. +38 (032) 240 35 91)

Zelena Caddesi'nde bulunan Metro Club ise şehir merkezinin eteklerinde konumlanmış gece kulüplerinden biri olup işletmecisi bir Türktür. Lviv kulüpleri arasında en çok tercih edilen yerlerden biri olan kulübün girişi yaklaşık olarak 3 €'dur. Girdiğinizde öncelikle büyük diskosuyla karşılaşacaksınız. Gençlerin en yeni pop ve hit müzikler eşliğinde coştuğu platformda erkek ve kadın go-go danscıları dans ediyorlar. Bu mekana isterseniz VIP olarak girebilirsiniz böylece nargile ve şişe servisi alabileceğiniz gibi tüm sahneyi izleme imkanı da bulabilirsiniz.

Lviv gece hayatının en lüks kulübü ise kuşkusuz Fashion Club. Fiyatların oldukça uygun olduğu bu mekanda aynı zamanda yemek de yiyebilirsiniz. Girişte kıyafetlerinize dikkat edilmektedir. Bir diğer popüler eğlence mekanı ise Rafinad People. Burası hem gece kulübü, hem restoran hem de striptiz kulüp olarak işletilmektedir. Giriş ücreti 50 Grivna olup alkol fiyatları 50-200 Grivna arasında değişmektedir.

Doroshenka Caddesi çıkışında bulunan Dublin Irish Pub ise İrlanda’dan kültürünü yansıtan kaliteli eğlence mekânlarından biridir. Yerel lezzetleri tadabileceğiniz bir yer olup fiyatları oldukça uygun ve lezzetli bir menüsü var. Özellikle heyecanlı maçların hep birlikte izlendiği bu mekanda futbol-bira yapmak isteyebilirsiniz.

Yerel müziklerin çalma listesini oluşturduğu, otantik mekan Zanzibar Club Lviv, bölge insanının sıklıkla uğradığı eğlence yerlerinden biri. Üniversite öğrencilerinin, yerel halkın, turistlerin Lviv gece hayatını dans ederek yaşadıkları mekanda, 2 adet bar mevcut. Lviv’de nargile çok meşhur olduğu için bazı gece kulüplerinde de nargile içenlere özel bölümler var. Zanzibar Club Lviv de onlardan biri. Mekanda dans pistinin karşısında ve kenarlarında oturma yerleri bulunuyor. Ancak bazı geceler yoğunluktan yer kalmayabiliyor.