Maastricht Şehir İçi Ulaşım

Maastricht toplu taşımaya ihtiyaç duyulmayacak kadar küçük bir şehirdir. Bisikletle veya yürüyerek şehri kolaylıkla gezebilirsiniz. Eğer bir araca ihtiyaç duyarsanız da şehir merkezinde hizmet veren birçok taksiyi kullanabilirsiniz.

Otobüs: Şehirde otobüs hizmeti sağlanmaktadır. Şehrin hemen hemen her noktasına gidebileceğiniz otobüslerle ilgili ayrıntılı bilgi aşağıda verilmiştir.

Otobüslerde Ov kart denilen manyetik kullanılmaktadır. Ov kartları şehir içindeki büfeler, bazı istasyonlar ve satış noktalarından temin edebilirsiniz. Bunun yanında otobüslerin içinden de bilet alabilirsiniz ancak bozuk para vermeniz gerekmektedir. Şayet para üstünüz geri ödenmeyebilir. 1 günlük bilet 7,50 euro, tek yön kullanım ücreti ise 2,20 euro’dur.

Bisiklet ile: Hollanda’nın genelinde olduğu gibi Maastricht’de de bisiklet kullanımı oldukça yaygındır. Bisiklet ayrıca mükemmel bir eğlence aktivitesi olarak da kullanılabilir. Şehirde bisiklet kiralayabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Günlük bisiklet kiralama ücretleri ise ortalama 10 euro’dur.

Taksi ile: Taksiler özellikle hızlı ve konforlu olması nedeniyle çokça tercih edilmektedir. Taksi fiyatları genellikle normal olup gece geç saatlere kadar hizmet vermektedir. Maastricht taksileri ile ilgili iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

  • Taxi Blue

Minister Talmastraat 28
+31 43 326 4747
 

  • Taxi Frans

Bosscherweg 17-A
+31 43 362 8877
 

  • Taxi Brüll

Posthoornstraat 75
+31 43 343 0000
 

HAVAALANINDAN ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Maastricht’te bulunan havaalanına Türkiye'den gelen bir uçuş yoktur bu sebeple önce başka bir şehre gelmeniz gerekir. Amsterdam ve Rotterdam’dan tren veya otobüslerle şehre ulaşabilirsiniz. Hollanda’yı saran europe hızlı trenleri ile Amsterdam Havalimanı’ndan Maastricht’e yaklaşık 2 saatte, 25 euro ücret ödeyerek ulaşabilirsiniz. Bunun yanında araç kiralamak da uygun bir çözüm olabilir. Araç kiralayarak şehri daha hızlı bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgiler aşağıda verilmiştir.

Araç kiralama firmaları iletişim bilgileri:

  • Avis Autoverhuur Amsterdam

+31 88 284 7020

  • Car Rental Amsterdam

+31 84 830 2579