Tel Aviv’de Alışveriş

IMG_7074.jpg

Tel Aviv, oldukça çeşitli bir alışveriş imkanı sunmaktadır. Giysi, aksesuar, kitap, hediyelik eşya, sanat ürünleri ve daha fazlasını, Tel Aviv’in büyüleyici alışveriş caddeleri ve merkezlerinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Özellikle yerel ürünlerden almak istiyorsanız Eski Yafa bölgesini de tercih edebilirsiniz.

Alışveriş merkezleri sıcak İsrail ikliminde serinlemek için yerli halk tarafından sıkça tercih edilir. Şehirde 6 büyük alışveriş merkezi bulunmaktadır. En büyüğü Azriely'dir. Ayalon, Central Bus Stores, Ramat Aviv alışveriş için en uygunlarıdır.

Tel Aviv'in pazarları şehirdeki en iyi doğal alışveriş alanlarıdır ve gün boyu hareketlidir. Burada tatların, kokuların, seslerin, renklerin birleşimi ile ortaya çıkan Orta Doğu melanjı içerisinde kendinizi alışveriş çılgınlığına kaptırıp kaybedebilirsiniz. Genellikle meyve ve sebzelerin bulunduğu The Carmel Market, hemen arkasındaki Nahalat Binyamin Pedestrian, antika eşyaların satıldığı The Flea Market, kurutulmuş meyveler, baharatlar ve yerel tatlar için en çok tercih edilen Levinsky Market örnek verilebilir.

Eğer pazarlar veya alışveriş merkezleri sizin dikkatinizi çekmiyor ve sokaklarda alışveriş yapmak istiyorsanız en uygun alan merkezdir. Dizengoff Caddesi bu anlamda şehrin en ünlü caddesidir. Sayısız mağaza, kafe, restoran ve alışveriş merkeziyle ünlü olan caddenin köşesinde ikinci el dükkanlar yer almaktadır. Eğer şubat veya ağustos ayında şehirdeyseniz şehrin en yetenekli tasarımcıları ürünlerini tek bir yerde toplarlar ve satışa sunarlar.

Gordon Caddesi özellikle sanat galerileri ile ünlüdür. Ben-Yehuda Caddesi ise hediyelik eşyalar, takılar ve Musevilere özgü eşyaların bulunabileceği bir sokaktır.