Taşkent Gece Hayatı

90350395_large_getImage__29_.jpg

Taşkent gece hayatı konusunda pek çok Orta Asya şehrine kıyasla oldukça hareketlidir.Taşkent’teki akşam ve gece eğlenceleri her eğlence anlayışındaki insana hitap edecek zenginliktedir. Sahip olduğu kafe, bar ve gece kulübü sayısının fazlalığı ile başkente yakışır bir eğlence hayatına sahiptir. Şehirde çok sayıda canlı müzik yapan mekan bulmak da mümkündür. Taşkent gece kulüpleri ve barları müzik konusunda oldukça iddialıdırlar. Dünya müziğini yakından takip eden Djlere sahip olan mekanlarda doyasıya eğlenebilirsiniz. Son zamanlarda oldukça gelişen Özbek müziği ile de Taşkent gecelerinde eğlenebilirsiniz.

Hem gece hem gündüz hareketin hiç kesilmediği Puşkin Caddesi, Taşkent’te yaşayanların buluşma noktasıdır. Gece hayatı konusunda da çok sayıda mekan alternatifi sunan Puşkin Caddesi Taşkent’te eğlenmek için en uygun noktalardan bir tanesidir. Puşkin Caddesi’nde kendi eğlence anlayışınıza göre bir mekan mutlaka vardır. Buradaki mekanların büyük çoğunluğunu orta halli barlar ve publar oluşturuyor. Taşkent’in genç ve öğrenci nüfusu tarafından sıklıkla tercih edilen bu barların pek çoğunda canlı müzik yapılıyor. Bu mekanlarda dilerseniz canlı müzik eşliğinde içkinizi içebilir ve keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Canlı müzik olmayan bar ve pubların içleri dans edebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Hareketli bir akşam geçirmek ve dans pistinde müziğe eşlik etmek isterseniz bu eğlence mekanları sizin için doğru tercih olacaktır.

Onlarca eğlence mekanının olduğu Puşkin Caddesi’nde daha lüks hizmet alabileceğiniz, büyük gece kulüpleri de mevcut. Bu gece kulüplerini tercih eden müşteriler genelde iş adamları ya da iş amacıyla Taşkent’e gelen ziyaretçilerden oluşuyor. Bu büyük ve lüks gece kulüplerinde eğlenmek istiyorsunuz gitmeden önce mekanı araştırmanızı öneririz. Lüks gece kulüplerinin bir kısmı girişte ücret talep etmektedir. Mekana göre değişse de bu ücret yaklaşık 5000-6000 Özbek Somu civarındadır. Giriş ücreti talep eden gece kulüplerinin bir kısmı ise kadın ve erkek müşterilerinden farklı ücretler almaktadır. Taşkent’te bulunan lüks gece kulüplerinin bir kısmında ise kapıda kıyafet ve yüz kontrolü yapılmaktadır. Gitmeden önce hangi kıyafetlerin geri çevrildiğini hangilerinin kabul edildiğini öğrenmeniz kapıda nahoş bir durumla karşılaşmanızı önleyecektir.

Taşkent gece hayatının yoğun olarak yaşandığı bölgelerden bir tanesi de Kahkara Caddesi’dir. Dilerseniz buradaki eğlence mekanlarında da vakit geçirebilirsiniz. Ağırlıklı olarak Rus ve Batı tarzı müziklerin çalındığı Kahkara bölgesindeki eğlence mekanlarında da renkli bir akşam geçirebilirsiniz.

Taşkent’te geceleri hem eğlenmek hem de kültürel ve sanatsal etkinliklere katılmak isterseniz de sayısız seçeneğiz bulunuyor. Şehirde çok sayıda sinema ve tiyatro salonu bulunuyor. Özbekçe bilmiyorsanız bile sorun yaşamazsınız çünkü Taşkent sinema salonlarında gösterilen filmlerin büyük çoğunluğu İngilizce ya da Rusça altyazılı olarak verilmektedir. Dünya sinemasından örneklerin büyük çoğunluğu ise orijinal dilleriyle gösteriliyor. Tiyatro salonları da şehrin dört bir yanına dağılmış durumda. Önceden bilet ayırtarak keyifli bir oyun seyredebilir ve hoş bir akşam geçirebilirsiniz. Taşkent konser salonlarında da çeşitli etkinlikler bulmanız mümkün.