Panama City Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Panama-City-580x300.jpg

Panama City, Orta Amerika'da Karayip Denizi ve Büyük Okyanus’un kuzey kıyısında, Kolombiya ve Kosta Rika arasında yer alan Panama Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehridir. Panama Kanalı’nın Pasifik Okyanusu girişinde yer alır.

Bu güzel sahil şehrinin ismi, yerel dilde ‘sayısız kelebek’ anlamına gelir. Gerçekten de kelebekler kadar güzel ve renkli bir yerdir Panama City. İnsana kendini tropikal bir cennette gibi hissettirmeyi başarır.

showimage

1519 yılında kurulan şehir kolonyal taş binaları, Arnavut kaldırımı dar sokakları, güzel plajları ve müzeleriyle nefes kesiyor.

Görkemli yağmur ormanları, lezzetli Panama mutfağı ile okyanusun ortasında yer alan bu bakir topraklara yapacağınız bir gezi, kendinize verebileceğiniz en unutulmaz armağan olabilir.

Şehre hakim olan tropikal savan iklimi sayesinde yıl boyunca hava sıcaklıklarında büyük farklılıklar yaşanmaz. Yıllık ortalama hava sıcaklığı 27 derecedir. Bu sayede Panama City’ye yılın her döneminde gitmek mümkündür.

Panama City, bir tatil şehri olmasının yanı sıra, aynı zamanda Panama Cumhuriyeti’nin finans merkezidir. Bankacılık, ticaret ve turizmin kalbi burada atmaktadır.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=GMXwc-fheBQ