Google+

Arama formu

Arequipa’da Alışveriş

Arequipa şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Balcones de San Jerónimo, CASA DE TURISTAS AREQUIPA, La Casa de Moni güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Casa de Turistas Miraflores, Amazing View, Casona Apartament. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz La Quinta Cuadra, Casona del Cobijo, Vinatea gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Il Riposo, Happy Dream's Hostel, El Albergue Español Backpackers tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Arequipa aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Peru’da el yapımı ürünler çok yaygındır ve hediyelik eşyalar beklenene göre oldukça ucuzdur. Bunların en başında Alpaka yününden ürünler, tekstil ürünleri ve duvar halıları gelmektedir. Taş, ahşap ve kabak oymaları ise oldukça yaygın görünen hediyelikler arasındır. Gümüş ve altın takılar aksesuar takmayı sevenler için güzel bir hatıra olacaktır. Pan flütler ve deri davullar hediyelik eşya almak için güzel alternatifler olabilir. Peru'nun iki yerel içkisi olan Pisco ve Inca Cola eve götürmek için en leziz tercihler arasındadır.

Arequipa’da ise tüm bu ürün çeşitlerinden bulabileceğiniz alanlar mevcuttur. Ama burası için Alpaka yününden yapılan ürünlerin anavatanı da demek mümkündür. Tüm ülkeden farklı olarak değişik ve daha kaliteli tasarım ürünler bulabilirsiniz. Örgü hırka ve kazaklar, battaniyeler, atkılar ya da şallar dikkat çekmektedir. Bu şehirde gördüklerinizin hepsi saf Alpaka yünündendir, içerisine başka bir şey karıştırılmamıştır. Bunun dışında deri ürünler ve özel antikalar satan mağazalar da sıkça yer almaktadır. Pasaje Catedral, Calle Santa Catalina ve La Compania Kilisesi çevresinde alpaka yününden ürünler satan pek çok mağaza bulunmaktadır. Plaza de Armas çevresinde ise farklı ürünler bulabileceğiniz iki alışveriş merkezi mevcuttur: Casona de Santa Catalina ile Patio del Ekeko.

Arequipa Turları