Google+

Lima’da Nerede Kalınır?

4714 Eyl 2017Lokasyon Detay

Lima’da Nerede Kalınır?


Peru’nun başkenti Lima konaklama konusunda ziyaretçilerine çeşitli imkânlar sunmaktadır. Şehirde beş yıldızlı lüks otellerden butik otellere ve pansiyonlara varan geniş bir yelpaze mevcuttur. Beş yıldızlı otellerin sayısı çok fazla olmasa da talebe yetecek kadar lüks otel bulunmaktadır. Bunların yanı sıra şehirde orta bütçeye hitap eden otellerin sayısı oldukça fazladır.

Lima seyahat planınızı yaparken konaklamaya fazla bütçe ayırmanızda yarar var. Şehirde otel fiyatları yüksek olup orta ve düşük bütçeli oteller hızla dolmaktadır. Özellikle turizmin hız kazandığı yaz aylarında orta bütçeli oteller kapasitelerinin neredeyse tamamını dolduruyor. Lima’ya ulaştığınızda yer bulabilseniz bile yüksek fiyatlarla karşılaşmanız muhtemeldir. Bu gibi sıkıntılar yaşamamak adına önceden yer ayırtmanız en iyi seçenektir. Böylece hem yer bulma sıkıntısı yaşamadan hem de erken kayıt indirimleri ile uygun fiyata konaklamayı çözebilirsiniz.

Lima’da lüks hizmet veren beş yıldızlı otellerin sayısı çok fazla olmasa da son yıllarda giderek artmıştır. Konaklama konusunda yüksek standartları olan bir yerde kalmak isterseniz ihtiyacınızı karşılayacak sayıda otel bulmanız mümkün. Lima’da bulunan beş yıldızlı otellerde misafirlere çeşitli hizmetler sunulmaktadır. Masaj salonları, Peru mutfağının en lezzetli örneklerini sunan restoranlar, yüzme havuzları gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Lima’da beş yıldızlı lüks otellerden birinde kalmak istiyorsanız Miroflores Bölgesi’ni tercih edebilirsiniz. Bu bölgede yer alan otellerin büyük çoğunluğu dünyanın diğer şehirlerinde de hizmet veren zincir otellerdendir. Ayrıca şehir merkezine ulaşım konusunda Miroflores Bölgesi oldukça avantajlıdır.

Şehirde sayıca en fazla olan oteller ortalama standartlarda hizmet veren yerlerdir. Bu otellerin sayısı fazla olsa da çok tercih edildiğinden otellerdeki odalar hızla dolmaktadır. Lima’da orta bütçeye hitap eden otellerin büyük kısmı Miroflores Bölgesi’nde ve bu bölgenin etrafında yer almaktadır. Ortalama standartlardaki otellerde de misafirlere birbirinden çeşitli hizmetler sunulmaktadır. Bu hizmetler arasında açık büfe kahvaltılar, spor salonları, restoranlar sayılabilir.

Şehirde çoğunlukla öğrencilerin ve maceracı gezginlerin tercih ettiği hostel ve pansiyonlar da mevcut. Bu hostel ve pansiyonlarda şahsınıza ait oda yerine yatakhane gibi olan büyük odalarda kalıyorsunuz. Yeni insanlarla tanışmak farklı kültürler öğrenmek için oldukça elverişli olan bu hostel odaları Lima seyahatinize renk katabilir. Şehir merkezinden biraz uzakta bulunan bu hostel ve pansiyonlarda kolayca yer bulabilirsiniz.

Lima’da konaklama için tercih edebileceğiniz bir diğer bölge ise Barranco Bölgesi’dir. Lima’nın genellikle bohem tarafı olarak anılan bu bölge şehir merkezinin biraz dışında kalsa da toplu taşıma ile ulaşabilirsiniz. Bölgede özellikle orta ve uygun fiyatlı oteller bulunuyor. Bu bölgede son zamanlarda butik oteller de açılmıştır. Dilerseniz yeni açılan bu butik otellerde de kalabilirsiniz. Barranco Bölgesi ayrıca şehirdeki eğlence noktalarının da başında yer alıyor. Özellikle gençler arasında her geçen gün popüler hale gelen Barranco Bölgesi’nde bütçenize uygun oteller bulabilirsiniz.

Lima’nın downtown olarak anılan şehir merkezine uzakta kalan banliyölerinde de otel bulmanız mümkün. Fakat bu bölgeler genellikle tehlikeli olarak biliniyor. Bölgede yer alan oteller bütçenize uygun olsalar bile güvenlik konusunda oldukça dikkatli olmalısınız. Eğer bu bölgede yer alan bir otelde kalmayı planlıyorsanız oteli ve çevresini çok iyi araştırmalısınız. Özellikle gece geç saatlerde otelinize dönerken sorun yaşamamak adına dikkatli olmalısınız.

Lima ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-